bugün

bakmayın yüzde 53 dediğime bu oran yüzde 64' lere kadar varabilir; ama şimdilik sakin olmak gerek. soranlara söyleyeyim bu rakamları çalıştığım araştırma şirketinde yaptırılan bir ankete dayanarak söylüyorum. türkiyenin en saygın kurumlarından biri olan şirketimize belli siyasi ve sosyal çevrelerce yaptırılan bu ve benzeri anketler basına verilmez, farklı amaçlar için yaptırılır. bu da böyle bir oran' dı işte, inanmamakta serbestsiniz!
anket güney afrikadaki nirea-tai kabilesi üzerinde yapılmış ise doğru olabilecek önermedir.
(bkz: küsüratlı rakam vereyim salladığım belli olmasın)
how i met your mother izleyenlerin bileceği üzere, uydurma bir konuda uydurma bir oran verilirken "yüzde 83" kullanılır. bu yüzden, doğrusunun türkiye de yüzde 83 ün atatürk ü sevmemesi olması gereken durumdur. eski köye yeni âdet getirmeyin...
yine şirketimize yaptırılan bir anketin sonuçlarına göre türkiye deki insanların % 80 den fazlası okumuyor, araştırmıyor ve birileri ne derse ona inanıyor. mesela geçen gün yine şirketimizce uydurulan asılsız bir dedikodu üzerine bir şehirde halktan büyük bir kalabalık bir kamu bankası para dağıtıyor diye bankanın önünde izdiham yarattı. olay esnasında 5 kişi feci şekilde küfretti çünkü banka yetkilileri para dağıtmayacaklarını söylediler.

(bkz: istatistik yalan söylemez yalancılar istatistik söyler)
seçimlerde verilen oylara bakılırsa bu kaçınılmaz sonuçtur.. bu verilen yüzde 53 lük pay beyin yıkama politikasının yavaştan başarıya ulaştığını doğrular niteliktedir..
bir şeyleri sevici * olmanın zorunlu olduğu ülkemde yetişmiş aydın aziz nesinin kendisine göre iyi bir cevap verebileceği bir orandır.
53.73 diyelim bari.
(bkz: küsuratlı sayı verince inandırıcı olmak)
anketlerin taraflı olduğunun göstergesidir.

(bkz: sıçtırma anketine)
atma recep denilir bu ankete. yalan haberler oluşturarak halkın düşüncelerini bulandırmak isteyenlerin oluşturduğu bu anket'in amacı atatürk düşmanlığını körüklemek ve çoğaltmak amaçlıdır.
kendi yaşadığı dar alanı türkiye sanan, etrafını atatürk'ü karalamak için; amerika, ingiltere, fransa gibi sömürgeç ülkeler tarafından maaşa bağlanmış, cübbeli sahtekarların sarmış olduğu bir garip insan türünün kapılmış olduğu yanılsama. hiç birisi bilmez dillerinin italyanca olacağını, olmasaydı o rakı içip türkü söyleyen* büyük insan...
doğrudur. sevmez. tapar.
anketteki 100 kişinin 53'ünü "başıma bir iş gelmeyecekse evet atatürk'ü sevmiyorum." sözünü sarf edebilecek insancıkların oluşturduğunu düşünürsek olabilitesi yüksek bir durumdur. lakin lütfen şu anketler artık aklı selim, fikri hür, vicdanı hür insanlar üzerinde uygulansın. yoksam böyle abuk sabuk sonuçlar çıkar, onların verdikleri yamuk yamuk cevaplar neticesinde.
70milyon çarpı 53 bölü 100 = amerika'nın yıpratma politikası'nın etkili olduğu kesim.
denmesine sebep olabilecek sonuç.
bu şeffaf anketten sonra yazılanlara çok üzüldüm. yirmi küsur entry var kimse be hey dürzü dememiş.

bak olmadı!
(bkz: kimi sevion tayyibi mi aga?)
akp karşıtlarının chp yanlısı olduğunu düşünmek kadar saçma bir rakamcılıktır. akp'ye oy veren atam'ı sevmez demek atam'ı götünden anlamaktan başka bir halt değildir.

bölücülük kokan fikirlerden kaçınınız...
kalanı %47 yapara ki aman tanrım! bu akp'nin seçimlerde aldığı oy yüzdesini veriyor. demek ki neymiş gözüktüğü gibi değilmiş.
(bkz: kime göre neye göre)

allah allah ben de bu türkiye'de yaşıyorum ama ne bana ne de çevreme böyle bir anket sorusu gelmedi?
Bu imkansız bir orandır ülkemizde atatürk' e nerdeyse her cepheden saldırı olmasına rağmen bu oranın çıkması çok güç. Ama oran diyelim ki yüzde 13 yine yazıklar olsun o yüzde 13 lük kısma.
gerçeklik payı olmayan önermedir.
(bkz: atasını tanımayan it peşinde gezer)*
türkiyedeki 2 kişiden birinin bu ülkeden s*ktirip gitmesiyle sonuçlanacak ankettir. gitsin bi ada satın alsın osmanlı kursunlardır.
Çok fazla bi değeri olmayan değerlendirmedir..Çünkü şu saatten sonra atatürk'ün zaten sevilmemek gibi bir kaygısı yoktur.Hele tabulaştırılmak ve göklere çıkartılmak gibi bir ihtiyacı hiç yoktur..Çünkü o zamanında yapılması gereken ne varsa yapmıştır..Zaten şimdi kendisini sevmeyen yeni nesil gençliğin özendiği o ingilizinden tutun da italyanına, fransızına kadar hepsine verilmesi gereken ayarı vermiştir.Ve nasıl bir ayar verdiyse bugün bile , değil diğer yabancı ülkeler, bizim kendi ülkemizde yaşayan bir çok kesimin kıçında küçük kurtcuklar günbegün oynaşmaktadır..
Yani bu oran değil yüzde 53, yüzde 90 olsa ne farkeder..Atatürk'ün şu saatten sonra ne sevilmeye, ne de sevilmemeye ihtiyacı var.
biz seviyoruz arkadaş, severiz..insanlar bu şekilde yayla lezzet testi tadında anketler yapmaya devam etsin.Şu dakikadan sonra ne önemi var.

Aslan ormanda tilki ile şehvetli bir gece yaşamıştır.Sabah kalktıklarında tilki aslana döner ve ;
- Şu dakikadan sonra sana hiç bir şekilde tahammül edebileceğime inanmıyorum.
- Ben çocuğu koyduktan sonra çok da umrumda.
başka bir saygın şirket çalışanı olarak teyid ederim ki o oran %3'ü geçmemektedir ama günümüz politik akımlarının yönü nedeniyle açıklanamamakta ve hatta çarpıtılarak medyaya ve ilgili ıvır zıvırlara yansıtılmaktadır.

inanmamakta elbette serbestsiniz.
* *