bugün

rock bar'da bir elinde bira bir elinde sigara ile melankolik bir halde 20 yaşının getirdiği inanılmaz hayat tecrübesiyle(!) hayatın anlamsızlığı ve diğer konular hakkında lügat patlatmaktan, "beeeğğğn meselağğğ uçarım meselağğğ" diye dans etmeye çalışmaktan, fon müzikleri eşliğinde sohbet etmekten ve özgürlükten bahsetmekten ibarettir.

götümüzden kıl aldırmayacağız ya, david guetta, martin solveg, usher veya pitbull ile dans etmek bizi olgunluktan uzak gösterir ya, o yüzden bu yola yöneliriz. bu yüzden bahar şenliklerimize dj'ler değil, rock sanatçıları gelir. sömestr açılış partisi veya kapanış partisi nedir bilmeyiz. öğrenci konseyleri rock bar ayarlayacak değiller ya, tekne turu ayarlarlar, biz de seviniriz. bu tarz, gençler arasında bir dayatma halini alır. özgürlük budur çünkü. özgürlük=rock'tır abi.

avrupa'da house veya club müzik eşliğinde alkollü halde dans ede ede dağıtan adamlar senden benden daha özgür güzel kardeşim ben sana söyleyeyim. herkes imrenerek bakıyor oralara ama bu ayrıntıya dikkat çeken yok. kafamızı rahatlatmaktan ziyade gereksiz şeylerle doldurmayı iş bilmişiz çünkü bu gencecik yaşta. bi çay koyayım kendime ben...
dblyuda kopup etrafı keserek kasılmak yada zeki barda eller havaya.
kızlarla haşırneşir olup kendini alkole ve biraya vermektir.

meali: evde götünü devirip oturup sinek kızıyla eli almak üstüne efesin 5 litrelik fıçılarından 5 kişi bira içmek vs vs.
(bkz: elizabeth ile gece sohbetleri)
tamamen çiftleşme ümidi üzerine kuruludur. lütfen şekilcilikle suçlamayınız onları. yoksa onların da çok umrunda değil gece uyumak* varken dışarılarda mal gibi zıplamak.
genç kızlarımız için, yurtta kalanların tv odasında, ailesiyle kalanların oturma odasında annesiyle birlikte, evde kalanlarınsa ev arkadaşlarıyla birlikte, "fatmagül'ün suçu ne?" izlemesiyle kısıtlıdır. çoğu zaman.
kaybedenler kulübünde ki umarsız ve rahat yaşamı her an arzulayan ve uzun yaşamı sonucunda elde ettiği tecrübe ve çektiği sıkıntılar sonucu kazandığı isyan bakışıyla alayına isyan duruşuyla her an çiftleşebilecek olan saçma sonuclara gitmekte rakip tanımayan ama suçu da olmayan genc insan.
yazarın tamamen subjektif söylemidir. rock bara gidiliyor diye melankolik olmaya gerek yoktur. taşağın dibine vurulur. her şeyin yeri ve zamanı vardır. yeri gelir gece kulübüne de gidilir. ama insanlar arkadaşlıktan çok mekan meraklısı olduğundan gece kulüplerinde daha çok eğleniyor izlenimi verirler. çünkü bir biranın fiyatı 10 liradan başlar. * *
eleştirenlerin kendilerini üniversiteyi yeni kazanan birinin yerine koyarak yeniden değerlendirmesi gereken yaşantı.
küçük bir şehirde yaşıyorsunuz. sadece bir alışveriş merkezi, sevgilinizle el ele tutuşup yürüyemeyeceğiniz kadar çok tanıdık var. üniversiteyi kazanıp büyük bir şehre gidiyorsunuz. elbette üniversitenin ilk amacı edinilecek meslek için eğitim almak, ancak hangimiz küçük bir şehirden bir üniversite şehrine gidip de sadece ders çalıştık? bunu yapan varsa da çok azdır. yapmayın.
sıkışmışlık ve daralmışlıktan kurtulan genç ruhun, yoğun bir çalışma dönemi ve yüksek bir üniversite sınavı puanı sonrası hakkı olan hayattır. abartılmadıkça da zararsızdır.
lisedeyken üniversiteyi sex machinelerle dolu muazzam bir yer sanardım, sırf bu yüzden çalıştım didindim kazandım 2 sene hazırlanmamın ardına. tabiki göt tavanda zira şehir sıralamasında 7000. oldum boru mu mk. lakin çevre baskısı, vaatler * beni bulunduğum şehirde okumama resmen davet etti neyse ilk günü asla unutamam sınıf girer girmez insanın burnuna tezek kokusu gelir mi? geldi hafız ulan aşağı baktım acaba bende mi bokluk diye. * vel hasıl ortam kurmalar , karı kız aramalar derken ortam oluştu zaten çünkü araba var memleketide iyi biliyoruz neyse ilk buluşma yani üniversiteden gece hayatına akacağım ilk gün çıktık dışarı bir şeyler içmeye * zaten 1 cafe var gittik oturduk saat 23.00 olmadan bir telefon;

- lord oğlum nerdesin geç olmadı mı?
+ iç ses işte burda devreye girdi; hsktr hani gece hayatı , hani verdiğiniz sözler? * demeden bendenizin kafasında şimşekler çaktı ve nasıl bir boka saplandığımı 4 sene boyunca bil fiil her dışarı çıkışımda bünyeme hatırlattılar. genç yani neymiş gece hayatıda yalan üniversitede, tek gerçek; yok lan oda yalan mnkym..
2 bira içip sağa sola küfetmekle bir gece geçer. ardından yenen sıkı bir dayak sonrası kendini derslere verir.
Evde pineklemektir muhtemelen. geldiğimiz şartlarda artık pek mümkün olduğunu sanmıyorum.
Zengin piçi.

Sen sus ahah.
yaptığı iddia kuponunun maçlarını takip etmek anasını sikeyim. öyledir yani. Nerde akşam, orda sabahtım lan ben pandemiye kadar pü ananı sikeym.