bugün

pah biçilemez bir gururdur. herkese nasip olmaz. hem türk hem müslüman olmak büyük şereftir. evet.
insan olmanın gururu yanında bir hiçtir. ama bazılARIMIZ OLAMAMIŞ,olsalar ırkçılık yapmazlardı.
ülkemizin bayrağının dalgalandığı, atletlerimizin bizi olimpiyatlarda ve çeşitli müsabakalarda temsil ettiğinde daha bi baskınlaşan gururdur.
bana doğduğumdan beri türk demelerine rağmen hayatım boyunca hiç hissetmediğim, eksikliğini de duymadığım şeydir. başka bir milletten olsam yine hissetmezdim. ne yaptınız da gurur duyuyorsunuz amk? sanki kendiniz seçtiniz.
hissetmediğim gururdur, Kürt olsam da arap veya fransız olsam da hissetmezdim, Doğuştan gelen seçim hakkımın olmadığı şeylerle övünmem, kimse kusura bakmasın.
gelen turistlerin %2'sini öldürüp cesetlerini memleketlerine gönderirken gözlerde oluşan gururdur.
Sonradan kazanılan bir şey olmadığı için kimsenin sahip olmak zorunda olmadığı gururdur.
mazimle gurur duyuyorum, şimdiki halimizle ise utanç..
biz harbiden 20 sene geriden geliyoruz. dünyada milliyetçilik akımları tekrar yükselişe geçerken bu sefer biz küreselci olduk.

amerikalı dediğinde etnik toplama 100 yıllık millet. sanat dedikleri şey zırvadan ibaret. nerden baksam tutarsızlık.

neyse. türklük iyidir. deniz gibi. ne suyu içilir, ne de ondan geçilir.