bugün

türk olupta kendini başka milletten hissedince "hain" olur,fakat başka miletten biri kendini türk hissedince "helal olsun".bi siktirin gidin ya.
Türk olduğu halde Türk değilim diyen insan çıkarılıp Türk olmadığı halde kendini Türk hisseden insan alınabilir.
olabilir.
(bkz: asimilasyon)
mal oğlu maldır.
türk'tür.

hikaye anlatıp milletin kafasını ütüleyen dingiller gibi görülmek istemem, ancak millet denen olgu sadece bir ırka mensup olmakla açıklanamaz. milleti millet yapan insanların fikir, ülkü birliğidir, duygudaşlıktır. benimle aynı duyguları paylaşan herkes kardeşimdir.
(bkz: insan hissettiği yaştadır)

yanlış mı geldim sanki.
bazı dürzüleri sinir eden gönül adamlarıdır.

bu ülkede kendini ne hissedersen hisset sıkıntı yoktur, ama türk hissedersen şak "ırkçı, faşist, asimile olmuş" etiketlerini yersin.

be amını atasını ziktiğimin evlatları;

sırrı süreyya önder aslan türktür, kürtçülük yapar ses çıkarmazsınız.
selahattin demirtaş aslen zaza'dır, kürtçülük yapar ses çıkarmazsınız.
sebahat tuncel aslen zaza'dır, kürtçülük yapar ses çıkarmazsınız.
aysel tuğluk aslen zaza'dır, kürtçülük yapar ses çıkarmazsınız.
Sırrı sakık aslen ermeni'dir, kürtçülük yapar ses çıkarmazsınız.
ertuğrul kürkçü aslen türk'tür, kürtçülük yapar ses çıkarmazsınız.
mustafa karasu aslen türk'tür, kürtçülük yapar ses çıkarmazsınız. ama birisi çıkıp " türk hissediyorum." diyince küfretmeye başlarsınız.
(bkz: Alex de souza)
Hayko cepkindir. Aslen ermeni olmasına rağmen Türk'ten daha türktür..
riyakardır. türkiye güçlü olduğu için böyle diyordur. hele din bağı yoksa yalancının daniskasıdır.
Türklüğün ırk olmadıpını bilen kişidir. Bu ülkede safkan Türk'üm diyebilecek kaç kişi var ki? Hatta safkan Kürt'üm bile diyemez. Karışık bir toplum olduğumuzdan dolayı ülkenin en geniş kültürü olan Türk kültürünü yaşadığımız için kendimize Türk diyoruz.
vatanperver olmakla milliyetçiliği karıştıran insandır.

(bkz: mahalle baskısı)
atatürk'ün milliyetçilik kavramını anlayan aydın insandır.
misal ben bir taraftan arap kökenliyim.

fakat umrumda değil ne arap milleti ne de ümmeti.

gurula da derim "ne mutlu türküm diyene"
Alex De Souza'dır.
türk tür.
asimile olmuştur, kendi kimliğini reddetmiştir.

hatadır, hem de çok büyük hatadır.
Benim gibi adamlardır. Aphaz kökenli olup dilini az çok anlayabılen, dansını müziğini bilen, Kafkasya sevdası her daim içinde olan, ama askerliğini gurur duyarak yapan ve her daim "ne mutlu Türküm diyene" diyen kişilerdir.
benimdir yarım arap dünya üzerinde en sevmediklerim.
ayrım kafkas türkü
yarım dadaş boşnakta olabilir.
yarım selanik göçmeni.
(bkz: bu ne bicim hikaye boyle)
Ülkücüdür. Bugüne kadar soyca Türk olanına çok az rastladım. Kürtler, ermeniler, çerkesler bir araya gelmiş milliyetçilik oynuyorlar. Eşcinsellik gibi birşey...
Daha saf duyguları olur.
başımızın üstünde yeri olan insandır.
(bkz: kendini türk hissetmek)

(bkz: bugün sanki biraz daha türk gibiyim)
(bkz: seyid ahmed arvasi)