bugün

birde bu sik çıktı.

lan olum bir mantıklı düşün bakalım, bir hafta önce öpüştügün seviştigin adamım lan ben...ne arkadaş kalması.
bunlar hep amerikanın oyunu, izliyolar ermeni filimlerini, amerikan filimlerini gelip bizim üzerimizde deniyorlar.

seninle arkadaş olsam ne yapabilirim bi mantıklı düşün, okeye dörtlümü olursun? xamster dan filim indirip beraber 31 mi çekeriz, halı saha maçında bir kişi eksik olunca seni mi çagırayım? sende bana "ayakkabı bula bilirsen gelirim" diyerek, aslında gelmek istiyorsunda naza çekme ayaklarımı yapacaksın. ne yapabiliriz amnk, bi onu söyle.
izlemeyin şu amnkoydumun amerikan menşeli duygusal romantik filimlerini...yok kızım öyle bir dünya, arkadaş kalalımda bilmem ne...

ne yapacaksın amnk beni yeni sevgilinlemi tanıştıracaksın, bu benim eski kırık diye.türk erkegiyiz kızım biz bir birimizi parçalarız...gerçi hoşunuza gider sizin bu durum.
kırmamak adınadır.

ki bu teklifi sadece kızlar değil erkekler de yapar. tamamen egosaldır. bir iki yıl odanda duran oyuncağı bile atarken bir şeyler cız eder içinde, hemen alıp atamazsın yıllarca bir şeyler paylaştığın kızla/erkekle nasıl zart diye ayrılırsın aq. one night stand değil olm bu.

o yüzden arkadaş kalma teklifi bir nevi yavaş yavaş öldürme teklifidir. yavaş yavaş unutma teklifir.
harbiden öyle mi dediğim durum. Nitekim eski kız arkadaşın seni görse kızgın yağa atcakmış gibi bakıyor. Bence genelleme yapmayalım, çünkü türk kızları biraz garip
Kesinlikle reddedilmesi gereken tekliftir. Aksi halde arkadaşlık boyunca erkek acı cekip, sürünecektir. Kız ise eski sevgilisiyle arkadaş kaldığını sağda solda anlatıp ben işte böyle iyi bir kızım diyerek egosunu tatmin edecektir. Erkek arkadaş kalma teklifini reddederse hatta hic konuşmazsa bu sefer kız acı çekecektir ve bi ihtimal yalnızlığını unutmak için eski sevgiliye dönecektir.
zaten acı çeken erkeği daha da süründürecek tekliftir.
orda kastedilen arkadaş kanka değildir. facebookta silmeyecek yolda görünce bi kafa sallayacak selam verecek kadar arkadaş olmaktır. eğer kötü ayrılınmadıysa da olabilir hatta olunmalı.
Arkadaşıylada sevgili olmayı isteyebilecek kişidir.
saçma bir tekliftir.
zamanında birşeyler yaşadığın insanla nasıl sonrasında arkadaş kalabilinir ki? Yavaş yavaş yapmaktan ziyade birden cart diye çekip almak daha iyidir.
Ha diğer türlüsünü de yapabilen insanlar var ama ben hiç onlardan olmadım. ben unutmam gerekiyorsa onu bir daha görmemeli, bir daha konuşmamalıyım.
aynısınin erkek versiyomu da vardir. sözde vicdan rahatlatma çabasidir. sanki ayrildiktan sonra görusulurse karsi taraf üzulmeyecekmis de bilmem ne.
ego işi falan değildir. ayrıldıktan sonra gayet rahat bir şekilde arkadaş kalınabilir. tabi iki tarafta da anlayış olması gerekir. sonuçta biriyle çıkmışsın güvenmişsindir. ayrılıp cart diye çöpe atamassın. çok mu duygusal oldu?
http://www.youtube.com/watch?v=Ma2-PCRLdvc büyük ihtimalle de bunun aynısı yaşanacak olan olaydır.
çünkü o türk kızıdır. o eti kesmek için çatalının kenarını bıçak niyetine kullanır. etin amına koyar ama sonuçta eti bütünden küçük bir parça olarak kopartmıştır. amacına ulaşmıştır.
mevcut olan alışkanlıktan kurtulmak için birbirine zaman tanımaktır.
istetmemde kalır mısın ? Teklifinin üstü kapalı halidir.
Bana 'arkadaş kalalım' deyip acıyacağına, sövsün daha iyidir. Bir erkek, kötü ayrılmayı kendine açıklayabilir. Ama sokaktaki köpeğe acıdığı gibi bir merhamet küfürden beterdir. Bunu kızlar anlayamaz.
koçum sen kenarda bekle arkadaş olarak. eğer birini bulamazsam senle devam ederim demenin bir başka yolu.
sebebi gayet açıktır...

şundandır hacım çünkü; kızların ilişki sonrası yalnız kalırım boşuğa düşerim korkusu yokturda ondan. ayrılsak bile nasıl olsa bana sürekli teklif eden birileri olacaktır diye düşünür. bu yüzden de rahattır ama erkek için ayrılık sonrası pat diye yeni bir ilişki olmaz kimse gelip ona durup dururken çıkma teklif etmez. kızlar bunun verdiği güvence ile relax takılmaktadırlar. arkadaş kalırım bir süre o nasıl olsa peşimden koşmaya devam edecek ben de bu süre zarfında teklif edenler içinden kafam eserse birini kabul ederim. bu yüzen ayrılık sonrası arkadaş kalma ayakları ilk önce kızdan gelir. ama ilk öncede yeni sevgiliyi onlar bulur. üstelik sizinle arkdaşta kalabilirz dediği o yalan sürecinde boş kalmamış ve can sıkıntısıda yaşamamış olacaktır. ama bir görün yensini ve daha iyisini bulduğuna inansın pat diye alakayı keser bu insan canlsı kızlar, erkeklerin aksine onlar görüldüğünden çok çok daha bencildirler ve hep kendilerini düşünürler önce....
sanki sevgiliyken rahat rahat öpüp koklatmış gibi, Birde ayrıldıktan sonra arkadaş kalalılim diyen türk kızı kafası.

amnk zaten beraberkende arkadaştan öteye gecmedikki.
ulan dün gibi aklımda,

3 ay sevgiliden öte olduğum kıza teklifi yapayım, adını koyayım şu işin dedim.

gittim kıza 2 kelime bir şey söyledim.. "en başta güzelliğin beni etkiledi" tarzında.. * devamını getirmemi engelledi, "sus" dedi "ben çok üzülüyorum reddedince falan" (sanki böyle deyince kabul etmiş oldu amk) neyse ben nasıl afalladıysam yer değiştirmiş olduk resmen.

+:ben -:o

+yani arkadaş kalıyoruz yaşanmamış gibi davranıyoruz bu olay
-evet lütfen.

ne malmışım yahu.
iliski sirasinda tam bir turk iken, iliski sonrasi avrupai takilmaya calisan kizdir.
Zordur velhasıl, imkansızdır efenim.
gerçek gerizekalılıktır.
"ben başka bi erkek arayım ama sen yedekte bekle, belki sevişiriz bile " anlamını taşır.
samimiyetsizliğin kitabını baştan yazan tekliftir.
kızca verilen teselli ikramiyesidir. çok muhtaçtım senin arkadaşlığına sanki zilli.