bugün

huzurlu erkek tipidir. huzuru, şefkati kimde buluyorsa onu beğenir. ama tabi bu efendiliği kaldıramayan kızlarımız da yok değildr. mesele türk kızlarının ne istediğini bilmesi ve ona göre hareket etmesidir.
(bkz: melez)
ortamın huzurunu bozabilecek

hin planları olan kurnaz şark kurnazı erkekler.
bir alex değildir.
yok lan alextir çünkü parası bol.
(bkz: biscolata erkeği)
genelini serserilerin oluşturduğu, sevdiğini koruyacak güçte olduğu izlenimini veren ama aslında hiçbir işi gücü olmayıp lafta delikanlı olan dövülesi tip. *
Sarışın, tüysüz, uzun boylu*, kaslı, kısacası erkekten ve Türk'den başka herşeye benzeyen erkek tipidir.
yeşil ve güzel bakan göz...
kirli sakal
şekilli bir burun
uzun kalıplı bir vücud
ve şekilli bir dudak..

ha bi de ahlaklı, namuslu(evet erkeğinde namuslusu olur), sadık, sakin, uyumlu, sözü dinlenen, idealist, hafif kıskanç, çok aşık, maddi durumu iyi(evet bunu hakediyorum kesinlikle), başarılı, kültürlü, herkesin içinde eşini öven, iyi baba, iyi eş, iyi evlat, yufka yürekli, kaprissiz, duygusal, ince ruhlu, kibar, dinine bağlı...

hee derseniz ki böyle bi adam var mı türkiyede.. yok hatta dünya üzerinde hiç yok..
Ayakları 45-50 numara olsun gerisi önemli deil.
ortalama bir boy, marka ayakkabı.
Benim için güzel konuşması da yeterli.
adam gibi olsun yeter.
nerde mal gevşek tipli adam varsa onlardır efendim.
nerde kısa boylu,tipsiz,giyinmesini bilmeyen,kaba tipler varsa onları bulurlar güzeli de çirkini de hepsi aynı bu kızların.
sarışın, mavi gözlü, uzun boylu olmadığı aşikar. esmer olsun, kısa boylu, göbekli olsun, kolu bacağı kapkara olsun derler büyük ihtimal. en azından benim çevremdekiler öyle sanırım. bilemedim.*
- tanınmış bir pop şarkıcısının fiziksel olarak en az 2, özeliğini taşıyor olmak hafiften benzemek, yandan yemişi olmak.

- gözlerinin mavi ya da açık yeşil olması tüm fiziksel görünüşün önüne geçebilen bir kriterdir başlı başına, istediği kadar tipsiz olsun sorun değil. Örn: gözleri çok güseeel Gökhan özen gibi, tarkan'a bensiyooo çoq güsel gözleri var!

- esmer olsun çamurdan olsun.( bu saçma zihniyeti yıllardır çözmemdim, nedir bu çikolata merağı?)

- ilk sevgilileri mutlaka eroinman tipler olur. Gül gibi kızlar gider sırf iyi yalan söylüyor diye, arka mahalle semt piçleriyle çıkar.(şişme kolsuz yelek giyen mavi kotlu, beyaz spor ayakkabılı elde tespih, jöleli kafa uzun boylu, sürekli yüksek sesle konuşan avarel tiplerdir bu semt piçleri, istisnasız hepsinin akşam takıldığı bir berber ve ya önünde sigara içerek gelene geçene laf attıkları bir kahvehane vardır mutlaka) Ancak yıllar sonra kendilerine insanca yaklaşmak isteyen samimi iyi niyetli tiplere de salak yaftasını yapıştırırlar. Bir keşe çoğu zaman çok kolay inanırlar ancak gerçekten iyi niyetli birini böyle insanlardan ayırt etmeyi beceremezler çoğu zaman.

- kendinden 5-10 tane daha fazla kişisel gelişim kitabı okumuş, yabancı müziğe ilgi duyuyorum diyen ezberci tip yapay yarım entelektüeller.

- google'de adı yazıldığında adı alt alta bir iki sayfa çıkan, gerçek hayattaysa nerdeyse kimsenin tanımadığı şöhret potansiyeli tipler.

- ne kadar amatör olursa olsun eli gitar tutan müzikle uğraşan tipler.
ütopyayı tarif etmede üstümüze yoktur efenim.
Bilkent Üniversitesi, Humanity and Civilization dersi veren Profesör Christopher Love'dır. Beğenmeyen kız olma olasılığı yoktur. Hatta çoğu kızın tüm kriterlerini yeniden belirler.
(bkz: 404 not found)

ne aradığını bilmeyen bulduğunun ne olduğunu da bilemez. o yüzden hep aranırlar yazık...

not: insan evladı, kendine saygısı olan, zeki birikimli "hanımefendi" yazarlarımız başımızın tacı.
(bkz: zengin erkek)
biscolata erkeği.
kendisine sahip çıkan, erkekliğini hissedebileceği, umursayan, çalışkan bir erkek tipidir. gerisi teferruattır.
(bkz: adam olmak)
kişiden kişiye farklılık gösterir tek tip yoktur. çeşitlilik çoktur. hatta kızlardaki çeşitlilik erkeklerde bile yoktur.
Esmerim biçim biçim ölürüm esmer için gibi şarkılarda bile dile düşmüş tiptir.
zengin ve yakışıklı olması yeter sanırım onlara.