bugün

çok doğru bir tespit. herseye bilimsel gözle bakmaya çalışan sözde insan topluluğu. Bilimsel gözle oturup bişeye yaramaz ancak eleştirirler.
Avrupa'da aydınlanma ve akabinde gelen teknolojik gelişmelerin dinin etkisinin kırılması, yobaz düşünceleri yayanların ve dinden rant sağlayanların s*ktir edilmesiyle gerçekleştiğini bilmeyen yazar söylemi.
yahu o yüzden evrim islamla çelişiyor diye kırk takla atıyorsunuz. dinler bilime karşı değildir diye bir şey yok, dinler bilimin üstünde otorite kuruyor ve bilimi dinin doğmalarına teslim ediyor. bilim insanları yanlı olmak zorunda oluyor. mesela islamla çelişen evrim bugün sizin o sikik sakallı hocalarınızın baş düşmanı, adamlar bunu yasaklıyor.

tıpkı galilenin başına gelen gibi, o da incile ters bir şey söylemişti diye yargılandı.

veya darwin bile engizisyon korkusundan bu teorisini gizlemek zorunda kaldı.

mesele tam burada başlıyor işte, gidip kuranda allah yarattı diyorsa bilim insanı objektif olup farklı bir şey söylerse baskı altında kalıyor.

sus lan çomar!
yeterince dindar değil üzerinden bütün yargılarını belirleyen, savaş çıkaran herifin sözü. yüzlerce yıldır aynı, yenilik gelir, şeyhülislama gider niyeyse, onun keyfine uyarsa caizdir, uymazsa onun doğruluğunu kimse takmaz. onca zaman neler ettiğinizin hiç farkında değilsiniz.
Ali kuşçu'yu bilmeyen insanın görüşü.
Dogrudur.

Komik olan bilgisayardan tut da internete kadar her şeyi ateist alan turing'e borçlu olmamız.
Ateistin icat ettiği bilgisayarda ne işin var ey müslüman!
Yoksa iki yüzlü müsün?
islam dini olmasaydı bile hatta din kavramı olmasaydı bile insanları yozlaştıracak başka şeyler bulunurdu.
Türk ateisti, avrupa ateistinin çakmasıdır. rasyonel herhangi bir argüman ürettiklerini göremedim.
gerçi avrupa ateistlerinin de şu vakte kadar ucuz demagoji dışında bir şey öne sürdüğünü görmedim ama neyse.

neymiş islam devletleri (artık hangi devletlerse bunlar), kötü gelişmemiş bir haldeymiş. olabilir. Peki Müslümanların azınlıkta olduğu, Ekvatorun altında kalan afrikalıların durumunu neyle açıklıyorsunuz? Ya da mesela islam ile hiç tanışmamış Maorilerin, ya da Aborjinlerin geri kalmışlığını?
Ya da kızılderililerin geri kalmışlığı, o da mı islam'dan ötürü?

ateistlerin ateist olmalarının sebeblerinden en büyüğü, içlerinde bulunan o aşırı kibirdir. o sebepten ötürü kendileri dışında kimseye tapmak istemezler. kendilerine o denli taparlar ki, o minik beyinlerinde ürettikleri çocuksu, basit teoremler ile kendi çapında her şeyi çözdüklerini zannederler.

Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler de bir şey ters mi gidiyor? Ne olabilir? Benim inanmadığım ya da yapmadığım bir şey orada yapılıyorsa, net odur. islam ise, islam'dır. Mesela et yeniyorsa, et yediklerinden dolayıdır. Bağcıklarını benden farklı mı bağlıyorlar. Ne ondandır. ne, o ülkede trafik ters yön mü akıyor? Büyük ihtimalle sorun oradadır.
Akılları o kadar çalışır.
adamlar müslüman bilim adamlarının "islama rağmen" bilim yaptığını iddia ediyor. hatta biraz daha ileri gibip, "onlar zaten müslüman değildi yaa, yoksa bilimle işleri ne" diyebilirler.
Bilime, sanata, insanlığa, özgürlüğe, akla, mantığa düşmandır ve engeldir islam ve diğer semavi dinler evet. Ama siktiredin ya size lazım değil zaten bunlar. Günde beş vakit eğilin kalkın dua edin, başka neye kafanız işler ki hele hele muhakeme etmeyi falan napıcan abi sen git cumadan cumayada ayak kokusu içindeki camilere namazını kıl tamam senden mutlusu yok. Cehalet mutluluktur.
Müslümanların fethettiği topraklarda ne halt arıyorsun sayın ateist. istersen bir sıktır ol bilgisayar yapan ateistlerın yanına git! Diye başlanması gereken konudur.

Siz laik kemalistler! 90 yıldır islam bu topraklarda yokken ne icat ettiniz?

Heykeller den başka hangi eserler ürettiniz?

Milli kahramanlık demleri vurdunuz ama daha bir milli piyade tüfeğini bile üretemediniz.

Sizin bilimden uzak dediğiniz adamlar iktidar oldular ve kısa bir süre içinde milli piyade tüfeğini, tankını, helikopterini, savaş gemisini, yazılımlarını, insansız hava araçlarını ürettiler.

Batının bundan yüz yıl önce yapmış olduğu alt yapıyı ( yol, köprü, baraj,kamu binaları gibi) hızla tamamlamaya çalıştılar.

Dünya sıralamasında üniversitelerimiz ilk beşyüze girmeye başladı.
allah allah, ateistlerin birden kuralları mı oldu? bir ateist neden şarkı yazıp söylüyorsun diyemez mi, yoksa demez mi?
diyede bilir. onu bundan alıkoyan nedir? Zira şu vakte kadar gelmiş geçmiş resmi ve gayri resmi ateist devletlerin tamamında, mesela çin'de kültürel devrim yapılırken, geleneksel çin sanatlarının bir bölümü yasak edilmişti. ne demek yasaklayamaz, ya da yasak edilmesini savunamazmış diye. işine gelen sanatı kabul edip, işine gelmeyeni kabul etmemesi, sesli sanatı tümden reddetmesinden daha mı iyi?

Işid'in ne yaptığı beni ilgilendirmiyor. Ona bakarsan ışid milleti diri diri yakıyor ki dinimizce bu şekilde bir infaz şekli yasaktır, peygamber efendimizin bir hadisi ile sabittir.

kim demiş, ateist biri böyle bir şey demez diye? diyebilir, sizi fitne çıkarmakla da suçlayabilir. sosyalistler yapıyordu.
kim demiş yapamaz diye. Onlar ateist değil miydi?

islam'ın yasakladığı şeyler bellidir. ateizmin yasakladığı ya da izin verdiği şeyler belli değildir. ateist olan kişinin belli bir konuda sahip olduğu fikirlere bağlıdır. bir ateist bir konuda farklı bir fikire sahip iken, başka bir ateist tam zıttı bir fikri savunabiliyor. mesela bir ateist çıkıp da pkk'lıları asalım diyebilir, başka bir ateist çıkıp, pkk'lılar affedilsin diyebilir. Bu konuda sizin önünüze ateizm bir engel koyuyor mu? hayır.
o sebepten ötürüdür ki, aslında ateizm her şeyi yasaklayabileceğiniz bir düşünce çıkmazıdır, zira ateizmde en yüksek ahlaki otorite, yine sizsiniz, allah değil.
o yüzden neyin yasak, neyin yasak olmadığını belirleyen de sizsiniz.

Gelip bize burada islam istediğini yasaklar gibisinden bir muhabbet çekmeyin, zira islam'ın baz aldığı yazılı kaynaklar vardır, ateizmin ise yoktur. Neyin yasak neyin yasak olmadığını bu kaynaklara bakarak öğrenebiliriz. ateizmde neyi nereden öğreneceğiz?

ha, islam bir yere hakim olursa gibisinden bir şey denmiş. islam her yerde hakimdir. Allah'ın dinidir.
Otun nerde bitip bitmeyeceğine de Allah karar verir. Koca Anadolu'ya Müslüman Türkler gelince Anadolu'da ot mu tükendi?
Hayır. Sadece ömrünü tüketmiş, kendi içinde birbirini yiyen Bizans denilen Roma artığı bitti o kadar.
Bilimin gelişmemesinin sebebi islamdır demek mantıksız. Ama Türkiyedeki dinci kesim bilimin gelişmesine engeldir diyorsa haklıdır.
Dikkat ettiyseniz dindar demedim dinci dedim.
Ateistlerin genel sorunsalı. Her şeyi sorun olarak görürler.
Bilim projelerini kabul etmesi gereken bir kurum, kalkıpta papaz eriğini imam eriğine çevirme projesi kabul ederse ateistte islamı bileme karşı görür. Kalkın bunu açıklayın hadi bakalım..
benim açımdan bir sorun yok. çok da tınımdaydı sarmaşlı dolaşlı romanların yazılamıyor olması, ya da devamlı aynı şeyden bahseden bayağı duyguların rehberi aşk şarkılarının söylenemiyor olması.
anlatılan çoğu şey genel anlamda insanların kendi arasındaki goygoyu ile alakalı. yok şarkı çalınmıyormuş, yok romanda kadın erkek ilişkisi tasfir edilemiyormuş, yok efendim neymiş, frp romanı yazamıyormuş.
Ki bunlar da gayet göreceli şeyler, zira islam tarihi boyunca ne müzik tamamen yasaklanmış, ne aşk hikayeleri, ne de diğer şeyler. bunların hepsi tabii, ateist olup da hayali islam devleti kuran arkadaşa göre kefere devletler, islam'la uzaktan yakından alakaları yok. mesela osmanlı müslüman değil, çünkü örfi hukuk var. ya da Orhan bey kafir, çünkü geyikli babaya şarap göndermiş. islam devletinin asıl olması gerektiğini en iyi kendisi biliyor.

ve hala islamın bilime nasıl engel olduğuna dair somut bir şey görebilmiş değilim.
bilimin anca güzel edebiyatını yaparlar.
Siz de az biraz için de içinize güzellik otursun. Sözde allahlar için bireyin varoluşuna vurmaya çalışmadığınız zincir kalmadı. Din bilim eğrisini anlamak için de biraz gözlem ve objektif bakış açısı yeterlidir ama radikal yobazlığınız buna müsaade eder mi bilmiyorum.
bu dinciler tüm kainat için büyük bir problem.

bir ateist.
Konu türk ateisti olunca zaten her şeye engel olarak islamiyeti görüyorlar.

Sanki sırf islamiyetten ötürü ateist olmuşcasına, hiç birinin

- matta 7:7 ayetinin saçmalığı

Dediğini duymadım.

Kusura bakmayın ateist kardeşlerim ama bence çoğunuz kopyala yapıştır ateistisiniz, Google da Kurandaki çelişkiler diye aratıyor ve sürekli bunları dile getiriyorsunuz.
Bana dini islam olup teknolojide, bilimde çığır açan bir ülke gösterin. Çok uzak değil ortadoğuya bakın. Kan gövdeyi götürüyor, islamın suçu yok zaten hepsi budizmin suçu amk.
Tübitak'ın son yıllarda desteklediği ve karşı çıktığı projelere bakıldığında hak verilebilir düşünce. Ama yine de biz ona islam değil de türk müslümanlar dersek daha doğru olur.
önce bağırıp çağırıp sonra dedikleriniz yanlış çıkınca gelen yenilikleri kullanırsınız, sonra ne yaptım ben demez yine özgür düşünen insanlara saldırırsın. senin işin istemem, yan cebime koy işi. sanki islam ülkelerinde sürekli aptalca baskılar kurmuyormuş gibi aa ben yaptım ki kafasındasın. sen bu ülkede rahat yaşadığın bilmiyorsun tabi ne kolaylıkla, en saçma konular için öfkeli kalabalıklar yaratılıp insanların yakılıp katledildiğini. osmanlıda bir hoca bir şey desin bütün mahalle toplanıp hedef gösterdiği yere saldırırdı. sivas katliamı münferit değildir, genel geçer yüzlerce yıldır yapılmış bir olaydır. geçmişi masal gibi dinlediğiniz için bilmezsin. bir de o din adamları televizyona çıkıp mıy mıy konuşmuyorlar mı delirtir insanı.
arkadaşlar önce ülkede eğitim seviyesini yükseltin öyle konuşalım. ateizm karşıtı argümanlar leş gibi kimse kusura bakmasın.

not: pastafaryanım.
Türk ateistinin ne kadar gerizekalı olduğunun bir başka kanıtı.