bugün

entry'ler (27)

türk insanının çok kaba olması

Türkiyede yaşayan insanların %75'i için geçerlidir. Aynı zamanda şark kurnazı olması ve geneli itibariyle aldığı eğitimden zerre nasiplenmemiş olmasıyla da ön plana çıkar.

en fazla kaç kişiden dayak yediniz

Askerde yedim. 3 kişi plan yapmışlar. Biri konuşalım diye yanıma gelecek, diğeri arkadan saldıracak, bu ikisi döverken üçüncü de ayırmaya çalışır gibi yapıp beni tutacak. Vay be 3 e 1 kavgaya giderken yapılan planlara bak. Ben de iyi kavga eden biri olsam bari.

hdp ye oy veren chp lilerin şu anki durumu

Açılım yapan akp'lilerden daha acınası değildir.

halepten gelen 80 bin suriyeli

Kelimenin tam anlamıyla ortadoğunun bize girmesidir. Kucak açtığımız her primat kolonisiyle birlikte ülke olarak daha bir ortadoğulu olduk. ilk ve ortaokul dönemlerimizde ülke hedefleri olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkıştan bahsediliyordu. Sonra... Sonrası bazılarının bildiği gibi, diğerlerinin inandığı gibi değil. Daha fazla yorum yapmaya korkuyorum. ileri demokrasi var.

türk ateistinin bilime engel olarak islamı görmesi

Tübitak'ın son yıllarda desteklediği ve karşı çıktığı projelere bakıldığında hak verilebilir düşünce. Ama yine de biz ona islam değil de türk müslümanlar dersek daha doğru olur.

ufacık çocukların idam ilmeğiyle fotoğrafı

Öğretmenleri tarafından çocuklara karşı yapılmış psikolojik istismardır.

34 sg 565 plakalı bmw deki magandalar

Biz bu çomarları eğitip adam edememişken, suriyeden de 5 milyon primat geldi. Sonumuz hayır olsun.

ulaştırma bakanlığının avrasya tünelinde u dönüşü

Koyduk mu?

hamile kadına saldırı

Hamile kadının sokağa çıkmasının terbiyesizlik olduğunu savunan kişinin millet vekilliği yaptığı ülkede yaşanmıştır.

istanbul da avm de çıplak arama

Özel güvenliklerin watsons müdürüyle birlikte gerçekleştirmiş oldukları istismardır. Avmde çalışan güvenlik görevlileri ve malum müdür; şüphelendikleri herhangi bir kadını çırılçıplak soyma hakkına sahip olmadıklarını gayet iyi biliyorlardır. Lise öğrencisi kızı hırsızlıkla suçlayıp/korkutup çırılçıplak soyarak taciz edilmesi olayıdır.

ötv

Kriz vergisidir. Ekonomik krizde olan bir devletin ekonomiyi ayakta tutmak adına faiş miktarda aldığı vergidir. Ayrıca vergi verme vergisi olarak, ödenen ötv'nin kdv'si de ödenir. Benim için ötv denen vergi var oldukça bu ülke ekonomik krizdedir zaten.

fatih portakal

Adam gibi adamdır. Eleştirmek istediğim tek yanı haberleri sunarken ve yorumlarken gerizekalıya anlatır gibi anlatması.
Örnek bir lunapark kazası haberi olsun: "lunapark, hani şu oyuncaklar varya demirden oyuncaklar. Lunapark, dönme dolaplar, çarpışan arabalar... çocuklarımızla gideriz ya hani. Şimdi lunaparkta gerçekleşen akıl almaz bir kaza haberine gidiyoruz."

hiç dokunmadığın birini özlemek

Görememek, dokunamamak, duyamamak hissetmeye engel değildir.

acun ılıcalı nın meşhur ettiği kişiler

medya maymunu imalathanesi olan tv8 'de üretim tüm hızıyla devam etmektedir. Tamamına yakını gereksiz insanlardan oluşur. Belki de yüzlerce konservatuvar mezunu, yetenekli, bu işe gönül vermiş hayatını adamış kişi fırsat bulamayıp açıkta kalırken, turabi himicem gibi kısa yoldan şöhreti yakalayan tipler dizilerde sinemada boy göstermektedir.
Üretimin yanında silinip gitmekte olan eski medya maymunlarını tekrar gün yüzüne çıkartma durumu da vardır ki bu da en az ilki kadar vahimdir.

(bkz: stop making stupid people famous)

aöf okumayı kolay zanneden mal

Kıyas yap diye anlatıyorum iyi oku. iki üniversiteyi aynı anda okuduğum dönemde aynı konulardan genel matematik sınavına girdim. Pazar günü hiç kitap açmadan aöf matematik sınavına, akabinde üç gün ciddi ciddi çalışıp müh. fakültesinde matematik sınavına girdim. Sonuçlar aöf 95, müh fak 05.
Aynı durum ekonomi, tarih gibi diğer ortak dersler için de geçerliydi.
Neyse fakülteyi dört yılda bitirdim. Aöf'yi daha fazla okuma gereği duymadım bıraktım.
Aöf'yi iyice gömmek istemiyorum ama abartmayın okuyun işte belki görürsünüz faydasını.

allah vardır diyenlerin hiçbir kanıt gösterememesi

Peki yok diyenler her yere bakmış mı?

allah ı kim yarattı sorunsalı

Her şeyi su ile ıslatabiliyorsak, suyu ne ile ıslatırız? Yoksa su ezelden beri zaten ıslak mıdır? Islatılmak sudan mı gelir yani sudan sonrası için mi geçerlidir? Düşünün biraz.

daha ileri giderseniz sınır kapılarını açarız

Avrupa parlementosunda kahkahalara vesile olduğunu düşündüğüm tehdidimsi.

türk vatandaşı olarak askerlik yapmak istemiyorum

askerliğimi yapmadan önce vicdani reddi hainlik, bedelliyi de korkaklık olarak görürdüm. yanılmışım. vicdani red hak, bedelli ise vatani görev bedelinin çok üstüdür benim için. şehit olan kardeşlerimi ayrı tutuyorum. allah şehadetlerini kabul etsin.

edit: korkak ya da hain diyenler olacaktır. gönüllü komando oldum. askerlik öncesi kilom komando olmaya yeterli olmadığı için özel diyetle 10 kg aldım.

üniversite mezunu olup ev hanımlığı yapan kadınlar

Mesleki anlamda idealist olmayan kadındır. insan sadece para için okumaz. Meslek, sektör ne olursa olsun idealleri olmalıdır insanın.
Mezun olduğu okul ilk beşte, yaklaşık yedi yıl önce mezun olmuş, çalışma engeli olmamasına rağmen evde oturan kadın tanıyorum. Eşi son 2 yıldır ek iş yapıyor. Günde ortalama 16 saat yok adam.