bugün

müzisyen başar bekir dikici nin vida gündönümü elveda şeklinde biten ironik şiiri. tükenmez kale'm olarak yazılmaktadır.
soğukta kaldığında aktif hale gelmesi için;
uzak oral müdahale ~hohlamak~ ya da sürtmek gerekebilir.
aslında tükenen ama güzel de yazan kalem türü.
tükenmez kalem der insanlar zaman zaman,dostlardır bunlar aslında,başınızı omzuna koyup ağlayabiliceğiniz tükenmeyen kaleniz,mumlar diktiğiniz..
1888 yılında deriyi işaretlemeye yarayan bir ürün için, John J. Loud tarafından patenti alınsada, ticari olarak uygulamaya sokulamamıştı. Laszlo Biro tükenmez kalemin patentini 1938 yılında aldı... ondan sonrada paraya para dememişler zaten arjantin'de bir fabrika kurarak...
kaygısızlar, baskül ailesi, selena gibi televizyon dizleri yazmış, gani müjde liderliğinde, zaman zaman fatih solmazın da eşlik ettiği yazarlar topluluğu.
tükendiğine sayısız kez şahit olunmasına rağmen, hala tükenmediği iddiasıyla pazarlanabilen, müşterinin de bu şekilde talep ettiği, akla meydan okuyan üründür.

(bkz: bana bir tükenen kalem ver)
kanımca simli olanı makbuldür.
ömür bile tükenir kalem mi tükenmeyecek??
edit: öff ne iğrenç olmuş bu yaaa
ortalama bir tükenmez kalemle tam 50 kilometrelik bir çizgi çizilebilir. Yazı yazmayı tercih ettiğimizde yaklaşık 50.000 kelime yazabiliriz.
Tükenmez kalemin ilk modeli 1880 yıllarında ortaya çıkmıştır.Tükenmez kalem mürekkep dolu bir tüp ile (genellikle ince plastik bir tüp) bunun ucuna monte edilmiş bir bilyeden oluşur.Bilye sadece kağıdın üstüne akacak kadar mürekkebin akmasına izin verir.Tükenmez kalem denmesine rağmen içindeki mürekkep betince tükenir.
ya nicki başkalarından aşırmıştır ya da başka sözlüklerden sıkılıp bir de uludağsözlük nasılmış bir bakayım demiştir.
her iki türlü de hoş gelmiştir.
bacaklara vurmak sureti ile tutulan ritmin en heyecanlı en hızlı kısmında kalemin bozulup mürekkep akıtması sonucu ile küfürler vesile olan yazgı aparatı..
sabahın bu saatinde tarih çalışıyor olması muhtemel yazar.***
(#5261112)
(#5261110)
(#5261107)
ortalama kalitedeki bir tükenmez kalemle yaklaşık 50 kilometre çizgi çizilebilirmiş. hohlayarak uzatılan ömür buna dahil değil.*
yazılarını takip etmek henüz kısmet olmadı ancak, çok güzel bir nick e sahip yazar.
elbet bir gün tükenir.
lazım olduğunda elimin altında on adet olsa onundanda bir türlü mürekkep alamadığım kalem türüdür. yazmayı denerken sayısız kağıdı harap edip altındaki masayı kazımak muhtemeldir, hatta psikopata bağlayıp kafayı çizmek te olasılıklardan biridir. ucu varken adamakıllı sonuç alacağınız kalem için (bkz: kurşun kalem)
Macar heykeltıraş ve gazeteci Lasalo Biro tarafından imal edimiştir.
tükenir elbet.
tükenmez kalemler hayatımızda önemli bir yeri olduğu kadar olmayan nesnelerdir.
o artık bitmiştir.sen bitmemesi için çaba harcarsın.
ucuna bir hoooh , diye bir nefes verirsin.
bu hayat öpücüğüdür kalemin.kalemin son günleridir artık
gitti gidecektir bu hayattan.
yazması için çok çabalarsın.
yazsın diye sayfaları yırtarcasına karalarsın.
emekli olduktan sonra , bol bol vakit geçireceğin nesnedir.
o güzel herzamanki bulmaca sorularına cevap vermende senin en büyük destekçindir tükenmez kalem.
bitsede atmayız, o hep kalemliğimizde , çekmecemizdedir.
*
gani müjde, resul ertaş, birol güven, fatih solmaz 'dan oluşan eski senaryo grubu.
ilk kez 1938 yılında macar heykeltıraş ve gazeteci lasalo biro tarafından bulunan kalemdir.
objelerin yüz karası.
tükenmemesi gereken kalemdi.
nasıl biter ya? allahım hala inanamıyorum tükenmez kalem bitmemeli. hayallerim yıkıldı yaa nasıl üzüldüm anlatamam.
böyle karaladım karaladım yazmadı. ama elimi çizebiliyo. çok değişik bi kalem. bitmemesi lazımdı bu kalemin. öf.
yahşi cazibe dizisinin başında senaryo: tükenmez kalem yazıyor. kim olduklarından emin değilim ama güzel iş çıkarıyorlar.
hayat..

tükenmez kalemin aslında tükendiğini farkettiğinizde kötüleşmeye başlamış demektir. tükenmez kaleme hala tükenmez diyebiliyorsanız, direniyorsunuz demektir. ve en sonunda tükenmez kalemin tükenmediğine inandığınızda, hayat hayallerinizi kirletememiş demektir, ikinci baharınızdır, ne mutlu size... Ve imza kağıdına imza atmak istediğinizde tükenmez kalemi bulamazsınız ve 'yokluğun' farkına varırsınız. biraz daha büyürsünüz. tükenmez kalemle hatalı yazı yazdığınızda, düşünüp hareket etmeyi öğrenirsiniz... ve son bir şey, hayır tükenmez kalem işine falan girmedim laf çıkarmayın.