bugün

slaven biliç tarafından dillendirilmiştir.
şöyle ki :
''ilginç bir biçimde kazanıyorlar. Hem kaliteleri var hem de başka bir şey var. O yalnızca Türkler 'de var onun ne olduğunu tarif edemiyorum, anlayamıyorum.''

bu gücün ne oldugunu dillendirmeye gerek yok herhalde. **
başka bir güç olabilir ama iman gücü olmadığı kesin olan güç. bir kere allah suudi arabistan, mısır, iran gibi ülkeler dururken neden türkiye ye yardım etsin. böyle bir güç olsaydı armasında dört yıldızla dolaşan brezilya değil, suudi arabistan milli takımı olurdu.
adına şans denilemeyecek bir güçtür. şans 90+ da bir kere güler. 3 maçtır uzatmanın uzatmasında kazanan takıma olsa olsa büyü yapılmıştır. son saniyede yediği golün moral bozukluğuna aldırmadan topa deli gibi vuran adamların gücü iman gücüdür. bunun başka bilimsel açıklaması da yoktur.
iyi bir kondisyon, yedeklerin de asiller gibi gayretli ve yetenekli olması, yapabilirliğe/etkili olabilirliğe inanç, yüksek moral, iyi bir hoca. esrarengiz demek belki biraz iltifat, biraz da ... yani, bu işin gizemli bir tarafı mı var ki böyle konuşana inanalım.
tanım:türk milli takımının son dakika golünün sırrı.

yorum: eski bir fıkra;

günlerden birgün italya ile fransa savaşa girerler. bu sırada meleklerden biri tanrıya koşar.

-Tanrım yetiş! fransa ile italya savaşa girdiler
Tanrı;

- ha tamam. bırakın karışmayın.

başka birgün ingiltere ile almanya

-Tanrım yetiş! ingiltere ile almanya savaşa girdiler

Tanrı;

- ha tamam. bırakın karışmayın.

komple başka birgün

-Tanrım yetiş! türkiye ile yunanistan savaşa girdi.

Tanrı yerinden dogrulur yavaşça.

melek;

- e tanrım neden kalktın?

- yav nasıl olsa bu türkler birazdan benden yardım isteyecek.

ha şimdi soracak olursak neden anlattın diye * bilmiyom öle içimden geldi.
(bkz: iman gücü)
(bkz: iman gücü)
(bkz: the x factor)
(bkz: allah ne verdiyse taktigi)
fatih terim korkusudur.
şanstır. ne mutlu ki yanımızdadır. *
(bkz: ibrahim üzülmez)
Tanrı'nın eli mi desem ibrahim üzülmez mi desem? ikisi arasında bir yerdeyiz.
bir Fatih Terim bağlamasıdır.hiç bir zaman oynanılması gerektiği gibi oynanılmamıştır.fatih terim sürekli kendi sözünü dinleyen çok koşana ama boş olanları oynatıyor