bugün

sabahın köründe buzdolabından peynir zeytin falan çıkarırken sakar olanlar için mükemmel bir buluş. kaplar düşüyor ben hala uyuyorum ama sorun değil ne kırılan eden var ne de kapağı açılıp orayı burayı rezil eden. ankara'da olup benim gibi nerden bulacağız bunları diyenler için geliyor; dolmuşların kızılaya gidişini düşünün, hoşdere'den ayrancı pazarına inen sokakta (bkz: elçi sokak) kocaman bir showroomu var. arabamı park da ettim kocaman park alanı var rahat olun. memnunum. saygılar.
kesinlikle bildiğin plastik değildir. son derece kullanışlı ve sağlamdır. evi, mutfak işini ve düzeni seven kadınlara şiddetle önerebileceğim bir mutfak eşyası markasıdır.
KALiTELi OLSA da NETiCEDE PLASTiKTEN YAPILMIŞ, epey PAHALI ürünler üreten marka. tupperware ürünlerinin üzerinde de hangi plastikten yapıldığına dair işaretler bulunur. bu işaretler bir üçgenin içinde 1'den 7'ye kadardır. insan sağlığına en az zararı dokuna plastik kodları (No 2, HDPE), (No 4, LDPE) ve(No 5, PP)'dir. plastik alırken ilk olarak hangi plastik olduğuna bakmak gerekir. tupperware ürünleri arasında da 7 numaralı plastikler bulunur ki pek önerilen bir tür değildir.
plastik plastiktir. cam ve porselenden şaşmamak gerekir.
coon vs coon and friends'da bir süper kahraman.

(bkz: south park)
bu ürünlere pahalı demek için gerçekten fakir olmak gerek. gayet iyi fiyat performansa sahip. düşünmeyin alın. şaka lan şaka bu kadar para vermeyin peynir 1 sene dayansa ne olacak. evet.
bilmeyenin ayıplandığı plastik kap markası.
Öğrendik, birşey kaybetmemişiz.
plastik olsada çok sağlıklı saklama kabıdır.
indirim katalogları takip edilesi mutfak şeysi. ben de eskiden anlam veremiyordum annem ve ablam alırken. alt tarafı plastik onca para verilir mi diye de üstüne kızıyordum. ama sonradan çaktım ki yok gençler alt tarafı plastik değil. bir kere koku yapmıyor ürünleri. sizin o ucuza aldığınız plastik zımbırtılar leş gibi koku veriyor. biliyorum ben de kullandım ve hepsini de attım. iki üç kuruş kar edicem diye daha çok zarara girdim. aldım eco mataralardan bir tane * kaç gündür aralıksız kullanıyorum, hiç koku filan yok. daha da plastik şişeden su içmem. hatta saklama kabı filan da aldım peynir neyin koymak için. annem evde hep kullanıyor peynire hiçbir şey olmuyor. kendi kutusunda sararıyor, kokmaya başlıyor. mide bulandırıcı! haftaya büyük saklama kaplarım gelecek. çok heyecan yaptım. eco kaplarda bu arada çok şahane hamur mayalanıyor. üstelik hamur olduğunda kapağını da kendisi oluyor. cahillik yapmayın o yüzden. sadece plastik değil. mutfak işleriyle uğraşmayı sevenlerin küçük ev aletleri * ile birlikte kankisi.
eco şişeleri çok eğlenceli olan plastik şeysi.

normal plastik şişe kullanmaktan iyidir. en azından renkleri cıvık cıvık uzun ömürlü.
fakirlerin uzak durması gereken marka. sonra yoğurt kabıyla aynı sanıyorlar bunu. düşük zeka bulaşıcı değildir inşallah. evet.
Anne esyasidir bir nevi. Renkli ilgi çekici ve sağliklidir. Ama kaybetmek çok korku verici bir hal alir.
pembe şisesinden istediğim ürün. kaybederim diye her seferinde cayıyorum.
Eşimin, gayri safi ev hasılasının yarısını yatırdığı kap kacak markası. Bi kataloğunda 600 liraya tencere bildiğimiz tencere sattığını gördüm o kadar diyim size.
20 liralik renkli eco su siseleri vardir ki acayip koku yapar. nasil gecer bu koku bilinmez ama bir sure daha kullandiktan sonra hala devam ederse iade edecegim markadir.
yeni tiki ürünü. bundan su içmeyeni dövüyorlar.
iyidir iyi.
avonun kap kacak versiyonu. öyle bir şekilde pazarlamaya çalışıyorlar ki sanki altın kaplama tarihi sanat eseri satıyorlar. lan alt tarafı plastik kap kacak. bu aralar su şişesi moda olmuş ve tekrar gündeme gelmiştir, oysa azalmıştı. bir de annem zamanında takmıştı bu ürünlere, bir peynir saklama kabına 45 tl, plastik bir kek kalıbına 40 tl gibi ücretler vererek çoluğunun çocuğunun rızkını bunlara yatırsa da şuan bu bataktan kurtuldu. darısı yengemin başına.
annelerin saklama kabı. utanmasalar kendilerini de burada muhafaza edecekler.
bu aralar yaldır yaldır satıyorlar nereye baksam görüyorum bir tane. geçen eko serisinden mavişli bir tanesini kokladım. bildiğin kültür ortamında çoşmuş rezil bakteri kolonisi kokuyordu. ulan kaliteli şişe aldınız diye 1 haftalık suyu içme gibi bir lüksünüz yok anlayın bunu
Elektriğin bulunuşu, içten yanmalı motorların icadı bile anneler arasında bu kadar yankı uyandıramadı. Eğer annem ileride başbakan falan seçilirse ülkeyi tam teşekküllü bir "tupperware" üreticisine dönüştürür, başbakan sıfatıyla katılıdığı toplantılarda arıza çıkaranlara tupperware fırlatır. Seçmeyin lan o yüzden!
bittikden sonra saklama kabı olarak kullanılan yoğurt kapları kadar sağlıklı olmayan ürün.

eskiden bittikçe atıyordum ve biriktirenlere kızıyordum ama baktım ki hakkaten işe yarıyor ve gayet sağlıklı şimdi her boydan 12 tane var, hamdolsun.

bitmiş yoğurt kapları candır.
her yeri plastik, altı plastik, üstü plastik, sağı plastik, solu plastik.
biri de kalkıp demiyor ki; (bkz: kral çıplak)
iş alışverişe gelince; bu kadınları kandırmak neden bu kadar kolay!
(bkz: plastik kafalılar)
cam sağlıktır, tupper plastiktir.
gönül rahatlığıyla kullanılabilecek ürünlerdir.
nasıl bi maddeden yapıldıysa, içinde altı ay kalan su kesinlikle tadını kaybetmiyor.

ama fiyatı yarrak gibi, orası ayrı.