altı üstü plastik saklama kabı. * ama pazarlama stratejilerini öyle bir kullanıyor ki bu marka, sanki saklama kabı değil, ölümsüzlük iksiri mübarek. *
gozumuze takdığımız lenslerde kullanılan maddeden kap kacak ureten bir firma. fiyatları biraz tuzlu olmasına karsın, yemekleri uzun sure saklama potansiyeli olan urunler uretmektedir. bizzat denenmiştir ve tavsiye edilmektedir.
bir dönem ev kadınları tarafından avon muamelesi görmüş, aynı şekilde pazarlanmış kap, kacak.
annelerin yeni uğraşı, küçük servetlerini yatırdıkları kap türü.
kocalarının ocağına incir ağcı dikmeye niyet etmiş kadınları hedef alan pazarlama dehası ürün. bildiğin saklama kabı lan. çok uzun süre saklasa ne olur. hanginiz yaptığnız yemeği 4 ay sonra yiyorsunuz ki? zaten 3 günde saklanma misyonu tamamlanıyor her ürünün. hadi bsgçk seni kim ürettiyse ya...
ev hanımlarının son çılgınlığı.

bütün bir mutfak dolabını tupperware kap kacaklarıyla dolduran, 5 yaşındaki kızının çeyizini de bu aletlerle düzen anneler tanıyorum ben. evde yatağın altında saklanan altın bileziklerden daha değerli gözüyle bakılıyor bu şeylere. veletlerin birkaç sene önceki pokemon manyaklığı gibi bir şey.
böyle renk renk, şekil şekil, acayip şeyler. ev hanımlarımız oturma günlerinde özel tupperware dolaplarını büyük bir gururla açıp, diğer ev hanımlarının kıskanç bakışları altında sergiliyor; "bakın şunu aldım, şu da şu işe yarıyor. ne kadar güzel di mi? çok para verdik ama değdi, senelerce kullanırız bık bık bık".

muz şeklinde "muz saklama kabı" falan var lan? ne boka yarayacak kimse bilmiyor fakat herkes kapış kapış alıyor.
işe yarar ürünleri için; kim ne derse desin, nasıl bombalarsa bombalasın, sebzeleri gerçekten uzun süre tazecik saklamamıza yarayan ürünler üreten marka. özellikle sürekli sürekli pzara markete gitme şansı olmayan ya da aldıklarını çok çabuk tüketemeyen kişiler için çok idealdir. (örneğin yaşlı teyzelerimiz, şehrin biraz dışında oturan insanlar gibim)ha çok dandirik saçma gereksiz ürünleri var ona bi diyeceğim yok o da kişinin kendi bikeceği iş.
1940 yılında amerikalı kimyager earl tupper tarafından icat edilmiş plastik kaplar. çoğu ülke ömür boyu garanti verirken türkiye ürünlerine 10 yıl garanti veriyor.
(bkz: evladiyelik)
bekar bayanların çeyizliği,ev hanımlarının saklama kabı,erkeklerin değer biçmediği plastik kap.
Plastik saklama kapları markası. Renk renk, çeşit çeşit olmak üzere birsürü şekli bulunur. Ceyiz için idealdir öte yandan yazlıktaki Birsen Teyze' nin her fırsatta ona, buna, suna satmaya ve kakalamaya çalıştığı plastik saklama kaplarının markası. Pek sevmem kendilerini Birsen Teyze sağolsun.
bazı saklama kaplarını açmak için hayvani bir güce sahip olmanızı hatırlatan plastik ürünler üreten marka.

adamlar saklama kabı olayını çok ciddiye almışlar belli ki. annem, bunların en büyük hayranlarından biri. ben açamıyorum o saklama kaplarını. her açma girişimim başarısızlıkla sonuçlanıyor ve hırçınlaşıyorum.

+ slywitch ordan bilmemneyi de çıkar bakiim ver bana
- ıhh! ığaah (açmaya çalışıyorum)
+ çocuğum ortasına bastır sonra tık açılıyo hemen aa!
- ııığğ ya elim acıdı be bu ne öküz gücü mü gerekiyo buna?
+ çı çı çı o ne biçim laf öyle? ver bakiim. (çıtırt ve açılan tupperware)
- ya nası ya? nassı?
+ ne nası sen beceriksizsen ben napiyim alla alla ahaha beceriksiz!
- ...

yıllardır uğraşıyorum ama açamıyorum bunun tamamen kapanan saklama kaplarını. sanki altın saklıyoruz içinde lan. ne o kadar sıkı yapıyorsunuz kardeşim? ruh hastalıklı manyaklar sizi. her seferinde ayar yiyorum annemden.
annemi kazıklayan güya organik malzemeler kullanan plastik markası.
genis urunleri olan marka. ornegin: firin ve mikrodalgada yemek pisirme kaplari, kek kaliplari, ev temizlik bezleri, tencereleri, kasik catal takimlari, yemeklere tatlandirici (aromalar).
kurutma kabı ve pratik soğan doğrayacağını pek tutttuğum, içerisinde uzun süre saklama garantisini sıksık test edip, denediğim pahalıcana ürün.
12 yıldır evimizde bulunan plastik şeyler. hatırlıyorum da evimize hırsız girdiği zaman annem 12.000 tllik mallarının çalınmasından endişe ederek odaya dalmıştı. sonra çalınan altınlarımıza üzülmemişti.
son derece sağlıklı malzemeden yapılmış kap-kacak markası. görüntüde basit bir plastik gibi göründüğünden dolayı
-aman canım ona o kadar para mı verilir, o kaplar pazarda 1 liraya satılıyor, 10 liralık nesi varmış? denilse de

çok farklıdır çok. kullananıp ta pişman olan, buna niye bu kadar para vermişim ki diyen yoktur.
fiyatına bakılınca altın kaplama olması düşünülen kaplar.
astronomik fiyatlardadır fakat hoş ve kullanışlıdır. evimde iki tane yağdanlığını bulundurmaktayım. ikincisini geçen hafta 25 liraya aldığımı hatırlıyorum. o da indirimli fiyatıydı.
Allah'ın plastiğine o kadar para verilir mi demek istediğimiz ama anlaşılmayan nedenlerle hanımların gözdesi..
bütün arkadaslarımın domestik anneleri tarafından manyaklık derecesinde kullanılan ve satılan saçma ürünlerin markası. en yakın arkadasımın annesinin mutfağında bi dolap sadece tupperware ürünlerine ayrılmıstı görünce nassı yani dedim gözlerimi kırpıstırdım görüntü değismedi dolap kapaklarını açtım kapadım yine değismedi sonunda arkama bakmadan çıktım mutfaktan ama hiç böyle manyağını görmemistim. (bkz: buda böyle bi anımdır)
havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez ama bu kaplar işe yarıyor arkadaş. o kadar fiyata değermi derseniz bazı ürünleri... ama gidip ekmek kesme tahtasını bile tupperdan alırsanız batarsınız. ilk başta çok kızmama rağmen annemin aldığı vakumlu kapların yaptığım kurabiyeleri 6 gün boyunca ilk günki gibi * taze tuttuğunu gördüğümde acayip etkilenmiştim. indirimli zamanlarını iyi takip etmek gerekiyor. sürekli yeni bir ürün indirime giriyor.
bu markanın ürünlerinin gerçekten işe yarayıp yaramadığını anlayabilmek için mutfakta vakit geçirmek gerekir. cidden çok pahalıdır ama ürünleri çok sağlam ve kullanışlıdır.

kadınlar paraya kıyıyorlar ama neden? çünkü bir şahin'e binmek var, birde volvo'ya binmek var.
(bkz: pazarlama stratejileri)
ciddi paralar verilip alınır . plastik kevgir normal mağazadan alınan patates tavasında erirken ona birşeycik olmaz şaşırtıcı ama doğrudur.