bugün

4 gb 29.99 Liralık bir tt net abonesisiniz.

olmuş ya bu ay kotanızı 2mb aşmışsınız.

evinize gelen fatura 57.25 TL

ararsın müşteri hizmetlerini işinden bezmiş arkadaşımız cevap verir.

- beyfendi bu ayki kotanızı aşmışsınız kota aşım bedeli faturanızla beraber 57.25 TL dir.

bu nasıl bir soygundur yahu.

edit: araştırmalarım sonucu ücretlendirme sistemi şu şekilde

2 mb aştıysanız bu 1 gb aşmış gibi işlem görüyor +10 tl (1 gb = 10 tl)
1.1 gb aştıysanız 2 gb aşmış gibi işlem görüyor + 20 tl
bi de şöyle bir kural var 2 gb ın üstü ne kadar aşarsanız aşın en fazla ödeyeceğiniz
tutar 57.25 dir.

ben 6 gb kota aşımı yaptığım için max tutar olan 57.25 faturam gelmis.

eğri oturalım doğru bilgi verelim.
3 ay üst üste götümüze giren koca kazıktan sonra sınırsız internete geçmemin sebebidir. Zaten yavaşsın bi de soyuyosun bizi be ttnet.
adsl in ilk zamanları 256 lıkla 125 lira kaçmıştı bi taraflara. bedeli ağır oldu... unutmuyorum telekom. senin de bir gün bize işin düşecek ve seni bekliyor olacağım.
sınırlı kota tarifesi kullanıyorsanız şöyle bişey var; örneğin 8 mbt, 4 gb kotalı internet paketiniz var. bu internet paketinde ne kadar kota aşarsanız aşın faturanız aynı tarifenin -yani 8 mbt- sınırsız (kotasız) internet paketi fiyatını aşamaz. yani örneğin ben kendimden örnek vereyim; 8 mbt 4 gb kotalı internet kullanıyorum. bundan aylar önce dedim ki; "lan dingil kotalı internet mi kaldı hem 4 gb ne amk." dedim. ama sonra düşündüm; ben her ay hayvanlar gibi internet kullanmıyorum ki. mesela yazları tatile gidiyorum hiç kullanmıyorum, bi ay çok yoğun oluyorum anca 3 gb kullanıyorum falan. madem fatura sınırsız internetin faturasını geçemiyo (79 tl) ben de geçmem amk dedim. çok kullandığım zaman öderim 79 liramı, kullanmazsam öderim 29 liramı. her ay 79 lira götüme kaçmasındansa dedim. mesela bi önceki ay yoktum evde pek anca 1 gb kullanmışım 29 lira ödedim. bu ay sanırım 50 gb ı geçtim ve 79 lira ödeyeceğim. eğer sınırsıza geçmiş olsaydım 1 gb kullandığım geçen ay da 29 tl yerine 79 tl ödeyecektim.

kerizliğin lüzumu yok.
her 1 gb için 12 ₺'dir.