ttnet kota aşım bedeli

sınırlı kota tarifesi kullanıyorsanız şöyle bişey var; örneğin 8 mbt, 4 gb kotalı internet paketiniz var. bu internet paketinde ne kadar kota aşarsanız aşın faturanız aynı tarifenin -yani 8 mbt- sınırsız (kotasız) internet paketi fiyatını aşamaz. yani örneğin ben kendimden örnek vereyim; 8 mbt 4 gb kotalı internet kullanıyorum. bundan aylar önce dedim ki; "lan dingil kotalı internet mi kaldı hem 4 gb ne amk." dedim. ama sonra düşündüm; ben her ay hayvanlar gibi internet kullanmıyorum ki. mesela yazları tatile gidiyorum hiç kullanmıyorum, bi ay çok yoğun oluyorum anca 3 gb kullanıyorum falan. madem fatura sınırsız internetin faturasını geçemiyo (79 tl) ben de geçmem amk dedim. çok kullandığım zaman öderim 79 liramı, kullanmazsam öderim 29 liramı. her ay 79 lira götüme kaçmasındansa dedim. mesela bi önceki ay yoktum evde pek anca 1 gb kullanmışım 29 lira ödedim. bu ay sanırım 50 gb ı geçtim ve 79 lira ödeyeceğim. eğer sınırsıza geçmiş olsaydım 1 gb kullandığım geçen ay da 29 tl yerine 79 tl ödeyecektim.

kerizliğin lüzumu yok.