bugün

hemen hemen her hocanın diline dolanmış sözlerdir.

(bkz: evladım komik birşey varsa söyleyin biz de gülelim)
öğretmenlerin duyduğunda ya da gördüğünde sinir katsayısını yükselten,oraya buraya bağırmasını sağlayan $eylerdir.derste arkada$ları arasında anket yapan öğrenci bir numaralı örnektir..
olm burası sohbet yerimi...
hey trene bakan şey!nereye bakıyorsun
sakız mı çiğniyorsun sen?
ooooo paşamız yeni uyandı.ders bitti oğlum nerdesin sen? gibi artık öğretmenlerde fix olmuş cümlelerdir.Böyle cümleler kuran öğretmenden yaratıcı öğrenciler beklemekte toplumumuzun pollyanna kişiliğini yansıtmaktadır...
her cümlenin sonunda tamam diyenleride mevcut. sanki telsizle konuşuyor.
(bkz: erdem özütürk)
konusma ben gordum.
Allah akıl dağıtırken sen nerdeydin? *
öğrenci: ocam* çimçiriyo* ya !
öğretmen: aaa rahat dur çocuğum, çiçek olun bakiyim..
çık dışarı.*
açın ödevlerieeaaa..
gel çok biliyosan sen anlat.
bursa erkek lisesi'nde sadece erkeklerin oldugu dönemde bir fizik hocasinin meshur lafi: oglum anan nerde hamile kaldi!
bir ingilizce hocasının dediği laf:
turn'üyorsun right'a..
"evet arkadaşlar nerde kalmıştık?" gibi sıkıcı versiyonlarının yanı sıra "bana bak, senin ağzıını çaart diye yırtar içine ayağımı sokarım" gibi ilginç versiyonlarının da duyulabileceği cümleciklerdir.
*
-geeel
- hocam kırk vermişsiniz bana.
- ben vermedim evladım sen aldın.
konuşma!
-hangi köydensin memedağa?
-ataköy..

edit: espri anlayışım budur şeklinde yorumlanmaması gereken bir entrydir bu. tamamen yaşanmış bir olaydır. suç bende değildir.
-açın defteri kitabı yazılı var!
+..?
(bkz: atölye şefi) * *
hoca camide evladım, hoca camide. ögretmeninim ben senin.
(bkz: aferin cok iyi dusunmussun)
gabi sınıf.
lisede geometri hocası kendisini sinir eden çocuğa: ben böyle şeylere şey yapıcak şeylerden değilim .
not: biz de bişey anlamamıştık.
(bkz: kopya çekmek serbest yakalanmak yasak)
zibidi!
+ hocam nerelere çalışalım ?
- deftere şöyle bir göz atın yeter. *
yavrum senin cereyan yapan bir yerin var dediklerim bir yerden giriyor öbüründen çıkıyor.