herhangi bir aksi durumda göt oluşun resmini çizen ya da tersleme amaçlı kullanılan söz.

edit: aradaki s harfi ne kadar çok uzatılırsa tepkinin de o derece büyük olduğunu anlayabilirsiniz.
-aşk sevdiğini yanındayken bile özlemekmiş biliyo muydun?
+haaasssssiktir lan...**
ikili dialog halindeyken. karşı tarafın size söylediği mantıksız gelince veya size yan gelince birden ağzınızdan çıkan ünlem.
rahatlatan hede. başlık sahibinin dediği gibi, s ler ne kadar çok uzatılırsa, orgazm oranı o kadar çoğalıyor.
kimisi için bu hayat amacıdır, başka kelime kullanamayacak kadar benimsemiştir bu söz öbeğini.

+tebrikler moruk akdeniz üni'yi kazanmışsın, ne güzel kışın bile en az 20 derece orası.
-hassiktir lan.
+valla bak olum hem üni'de bütün kızlar veriyormuş.
-hassiktir lan.
+cidden ya. bizim berkcan aynı anda 5 hatunla çıkmış orda.
-hassiktir lan.
+tabi olum hem yaz okuluna kalsan da sorun değil, ruslar, almanlar falan oohh
-hassiktir lan.
+hilmi takıldın mı olum ne bu her lafa hassiktir diyosun.
-hassiktir lan.
+doğru konuş!
-hass... dıttt... system error.
+kilitlendi lan bu.
söylenmesi en zevkli kelimelerin başında gelir. insanı rahatlatan bir etkisi de vardır. söyleyin rahatlayın efenim bu dünya başka türlü cekilmez.
(bkz: hassiktir lan) hatta (bkz: hassiktir lan ukala dümbeleği! !)
hayatımın hassiktirini cektiğim o an geldi aklıma.

g(21): olum 180 le gidiyordum yavaşlayım diye yunus tıkladı cama.
open: ne anlamadım.
g(21): 180 le gidiyordum cama yunus tıkladı.
open: hassiktir lann sallama.
(bkz: hassiktir be rıfat abi)
genelde karşı tarafın fazla attığı durumlarda kullanılmasının yanında olumsuz,hayretlik vs.olayın duyulmasından sonra kullanılan kalıplaşmış kelimedir.
hassiktir lan = (bkz: atma recep din kardeşiyiz)
[http://hasiktirlan.com/]
ÖRNEĞiN;
(#17422502)
(bkz: hassiktir ulan). Gerçekten içten söylenilme olasılığının oldukça yüksek olduğunu düşündüğüm ünlem.