bugün

entry'ler (810)

ilker kaleli

oyunculuğun hakkını veren adam. duruşuyla, bakışıyla, mimiğiyle hikayenin ortasında dımdızlak bırakıyor seyirciyi. o biçim bir abi işte. son zamanların en yakışıklısı diyorum; üstelik hiç mi hiç abartmıyorum. bir de gitarla öyle güzel ilişkisi var ki, alkışlıyorum.

thy nin greve katılanları sms ile işten çıkarması

gudubet thy yönetiminin akla zarar buluşlarından biridir. lakin bu işten çıkarılmalar sms ile değil, mail ile olmuştur. bir de şöyle bir durum var:

ülkede işsiz çok diye; tüm işverenler çalışanın anasını mı bellesinler bre moloz yüklü kafalar? mantık sisteminiz nerenizle doğru orantılı sizin?

thy nin resmi sitesinin hacklenmesi

redhack'in yaptığı isabetli bir ekol harekettir.

asansör

bilinçaltına ayna tutan yegane yerlerin başında gelir.

hayattaki en berbat anlar

pişman olduğun an, tam hissettiğin andır.

ben bu yazıyı sana yazdım

beni değil de; alkolü tercih ediyorsun ya. beni kaybedeceğini bile bile. bunu söylemiyor mu sana, o mis gibi biran?

erkekler

imzayı atınca, kalaslaşmada sınır tanımayanlardır. bu yüzden; boşanmak için 1 yıl evli olunma şartı aranmamalı. kalasla 1 yıl geçirip; oduncu mu olalım?

para

istifanın baş düşmanı.

hangi parfümü kullanıyorsun

hostesle muhabbete girmek isteyen yolcunun gelenekselleşmiş taktik cümlesi.

defne joy foster

hayatın ne kelam olduğunu balyoz tarzı suratımıza indiren bir peri. geçen hafta ona 'dansöz' diyenleri merak ederim; dötünüz rahat mı??

mahpeyker kösem sultan

harem sahneleri güzel olan, donuk bakışlarla iç içe, gökhan mumcu'nun ise padişah rolüne cuk oturduğu ortalama altı film.

nereye gidiyorsun

yüreği kanatlandıran parça.

(bkz: cem adrian)

29 yaşın güzellikleri

denge yaşı olmasıdır.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

yollar, yollar içimden geçer;
yollar, yollar asfalt kader!!

küçükken mutlu olunan olaylar

babanın akşam eve gelmesi, miniciğini dizine oturtması ve 'bak bakayım cebimde ne var' demesi. ve o büyük an; cepten leblebi tozu çıkması.

keşke hayat hep leblebi tozu gibi kalsaydı...

gittikçe kalitesizleşen şeyler

(bkz: asalet)

sözlük yazarlarının itirafları

jupitere gittiğime kimse inanmıyor. ama ben gidiyorum sözlük.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

otel odası, otel yastığı, otel banyosu, otel aynası.. yalnızlığın yansıması.

inception

çok güzel, gerçeğe yakın kurgusu olan bir film. kurgudan sonra en iyi olan şey ise; her oyuncunun olağanüstü performans göstermesi, sadece caprionun ki değil. hele o araf kavramı yok mu; muhteşem ayrıntılardan biriydi. gidip dönememek, gidip te kayışı koparmak. mistisizme dokunaklı bir gönderme..

söylemeden edemiyeceğim; seviyorum seni caprio.

aile

en güçlü antidepresandır.