bugün

--spoiler--
zenci elemanın polat alemdardan replik çaldığı ikinci bölüm izledik.
"yaşamak için yalvarmadık ölmek için de yalvarmayız.
ulan hershell bütün bölüm boyunca birini ısıracaksın diye gerilmekten bir hal olduk arkadaş.
rick karanlık tarafın seni ele geçirmesine izin verme reyiz.
deryl yeminle kanka olunacak adamsın beşiktaş için fernandes neyse dizide o'sun.
uzaklardaki bir çift göz dikkatimizden kaçmadı ayrıca.
yeni bölüm fragmanı olayları farklı yerlere çekiyor. kadro kalabalıklaşacak gibi.
fena bölüm değildi ilk iki bölümde zombi öldürmeyi fazla yaptılar belki gelecek bölümlerde hapishanede fazla vukuat göremeyiz.
--spoiler--
3. sezon 2. bölüm ile yine soluksuz bırakan AMC dizisi.
3.sezon 2.bölümü ile hızı gidişini sürdürmüştür. tam gaz diyoruz!

--spoiler--
-rick reyiz bar sahnesinin benzerini yaparak mahkumların kötü kıssımlarını temizledi. aferin ona ama o son siyahi arkadaşı öldürseydi benim gözümde sıfırlanırdı. dark side'a geç dedik de o kadar da değil. "hayatım için hiç yalvarmadım. şimdi de yalvaracak değilim" diyen zenci! takdirimi kazandın.
-darly reyiz adamsın!
-carol'u gözleyenin merle olduğunu tahmin ediyorum.
-carl, beth'i götürecek galiba sayın seyirciler.
-3.bölümle beraber the governer da dizimize dahil olacak. ilk karşılaşmaları zombi köleli getto hippisiyle olacak sanırım.
-hershell bundan da kurtuldun ya daha ölmezsin. oyunun bug'ını bulan adam gibisin şerefsizim. çiftlikte de kurşunun bitmiyordu. farketmedik sanma sakın! yaşlı kurt!
--spoiler--
3x02

--spoiler--

• Benim gerçek korkum bundan sonra ki bölümler. Malum hapishaneye yerleştiler. Oradan çıkmazlar da şimdi..
• Rick reyiz çok iyi ilerliyor. Tam gaz devam, bazı aksilikler olabiliyor gerçekten.
• Hershel'ı iyi bir şekilde geri getirdik.
• Carl ergen olmaya başladı arkadaşlar. Yine dik kafalı, coolvari. Ancak fark ettiniz mi bilmiyorum sevdiği kız ona abi deyince koğuştan koşarak uzaklaştı.
• Bu arada Carol'ın amaçsız bir hareketi var. Sana mı kaldı kardeşim Lori'nin bebeği. Dur bakalım ölen yok, kalan yok. Zombi üzerinde rahim testleri uygulamaya kadar ilerlediler.
• Bölüm idare ederdi. Ancak korktuğum şey o hapishanede durgun zamanlar.. inş. gerçekleşmez.
• Bu arada 720p kalitesini hiç beğenmedim. Ne filtre ne birşey. Ne yaptılar 5 megapiksel kamerayla mı çektiler. Nasıl çamurluydu görüntü öyle.

--spoiler--
boku çıkan bi dizi olmuştur 2. sezonun ortasından itibaren izlememeye başladım maalesef kimin eli kimin cebinde oldu bu dizide. ayrıca içimde ukte olan bi olayı da söylüyüm çıksın ulan bi kız ı 4-5 bölüm aradı durdular nasıl böyle bi senaryo yazdılar hayret ediyorum olmadı bu sefer.
not: rahatladım mı evet.
her sahnesinde '' vay amına koyıım adamlar yapıyor '' dedirtir.
lost'u izlemiş birine 1. sezonun özeti olarak;
görsel
Türkçeyeölüyen yürüler olarak çevirdiğim filmdir.
yeni sezondada çeşitli ilginçlikler yaşatmaya devam eden dizicik.

tek bir şey soracağım , o robocop giysileri giyen 10 a yakın polis nasıl ısırılmış ta zombi olmuş? adamların hepsi tam techizatlı ve maskeleri de yüzlerinde. bu elemanların hepsi nasıl olduda zombi oldu? bıçak batmazken , diş nasıl girdi? hadi ısırıldıda ondan sonra giysi giydi diyelim. hepsinemi aynı şey oldu lan? yok deve. mangadada yoktu zaten bunlar.

ayrıca dizideki en iğrenç şey gerçekleşti geçen bölümde. polis/zombinin maskesini çıkardılar ve zombinin yüzü soyuldu.

bu bölümdede hapisteki elemanların zombilere ilk giriştikleri an bir hayli komikti. biri karnından şişliyor biri arkadan bıçaklıyor falan.

sezona iyi başladığını kabul etmek gerek. lakin ortada bir ormanda kaybolan kız boku var. geçen sezon böyle osuruktan bir bahane ile 50 bölüm yediler. bu sezonda vites düşürecekler orası garanti. artık şu hapishane de temizlendiğine göre 50 bölüm içerde sevişmelerini falan izleriz herhalde.
--spoiler--
s03e02'nin sonunda yeni bölümden görüntüler gösterdiğinde, eğer yanlış görmediysem daryl'ın abisi merle geri geliyor.
--spoiler--
2. sezonun rezaletini 3. sezonda 2 bölümle şimdiden bizlere unutturmuştur. 3. sezon mükemmel başladı. böyle devam edecek gibi. hayırlısı.
başrollerini andrew lincoln, sarah wayne callies gibi isimlerin oynadığı zombili gerilim dizisidir. amc kanalında yayımlanır. geçen sezonunda en iyi makyajda birincilik ödülü almıştır. kimi sahnelerinde mide bulandırıcı etkiler yaratabilir. zombi severlere özellikle tavsiyemdir.
dikkat spoiler içerir!

işlerin gidişatına bakacak olursak sanırım önümüzde harika bir sezon var. oyuncu sayısının çoğalması kesinlikle diziye daha da heyecan katacaktır. helikopterler, ordu arabaları, yeni yeni karizmatik karakterler..

gel gelelim ben hala şaşırıyorum. lan öyle makyajlar yapıp harika zombiler yapıyorsunuz ama bizim gıcık gelinin karnını yapamıyorsunuz. o nasıl hamile göbeği öyle ya ucu falan var. sanki üçüncü büyük memesi var göbeğinde. halledin bunları üzmeyin bizi. öptüm.
işten ve yoğunluktan ötürü bir türlü seyredemediğim 3. sezona, 6 günlük tatilde başlamayı planladığım, özlediğim kan revan dizisidir.

aylakları ehilleştiren karanlık ve sisli bir gecede beliren o cengaver kimdi?
kimden olduğu belli olmayan bebek doğacak mı? doğarsa adını kim koyacak? göbek adı aylak mı olacak?
sarışın afet cengaverle sevişecek mi? sevişirse korunacak mı? bu bünye bir aylak bebeği daha kaldırır mı?

gibi sorularım mevcut. yorumları okumadım sürpriz olsun diye. yarın annemin bayram temizliği işkencesinden arınır arınmaz izliyciim.
3. sezon 2. bölüm itibarıyla gördük ki bunlar insanlıktan çıkmıştır.
güzel dizidir. iyidir. hoştur. ama izleme listemin zirvesine çıkmamıştır çıkamaz.
--spoiler-

rick reyizin gene lorinin gazına geldiği böldüm. hani kafaya palayı koyduğun adamı anladık ama diğer zenciyi walkerlara atmak nedir bro?

--spoiler--
genelde ergenlerin tercih ettiği lost çakması yabancı dizi.

amerikan dizisi diye diye dejenere olan bir neslin son ürünüdür...
dünyanın en iyi nişancılarının bir araya geldiği dizi.

arkadaş bir insan bir tane mi karavana atmaz? dizide boşa mermi sallayan görmedim henüz. üstelik hepsi headshoot. insanın eli hiç mi kaymaz? en azından bir omuza falan gelse, sonra "hay allah!" diye üzülüp tekrar ateş etse eleman. anlam veremedim doğrusu, sevgili tostlar.

vesselam...
hız kesmeden 2. bölümle devam etmiştir.

--spoiler--
marlereyizcoming...
--spoiler--
yeni bölümünün çıkmasına saatler kala sözlüğün zombi azmanı olmasını sağlayan dizi.
yeni bölümü çıksa da sözlükteki zombi hayranları sussa.
çok övdüler, aman şöyle iyi dediler böyle güzel dediler, izledim ve yazıyorum,
öncelikle her bölümün uzun olması kimi zaman sıkıyor,
oyunculuğu kötü hiç kimse yok, ha belki andrea'nın kız kardeşi olabilirdi ama neyse ki
--spoiler--
o da öldü,
ilk bölümler gerçekten çok sıkıcı olmaya başlamıştı,
işte markete saklanalım falan filan, kafasına sıkınca öldür okey,
işin içine duygular daha doğrusu rick'in kızanına ve karısına ulaşma umudu girince
güzel oldu çok da iyi oldu.

her bölümde birileri ölmeye başlayınca canım sıkılmaya başladı ama shane ölünce
dedim nabıyosunuz *,
sinir harbi, kötü adam ne güzel oluyordu.
lori kancığı da bu shane'yi yok efendim kocam döndü istemem bırak beni demeler,
sonra çiftliğe yerleşecekler shane tek başına çalışırken gidip yanına
yok şöyle teşekkür ederim yok böyle minnetarım, kancıksın lori.
en başında teşekkür edip, kocam öldü sanmıştım bitsin'i bile insan gibi söylemedin adama
tabi adam içip içip hallenir sana.

lori'nin hamileliği kadar kötü bir hamilelik görmedim, zombilere vereceğiniz parayı
bu hatunun karnına daha estetik bir görüntü için verebilirdiniz.

favorim daryl dixon, asi ve bir o kadar gruba düşkün, ölmese bari.
i love daryl dixon diye çatıdan bağırabilirdim ama çatımız yok lan bizim,
bağırırken beni çekecek samimi arkadaşım da yok ama neyse.

ben hala üstlerine zombi sürdükleri zaman yırttılar ya
öyle yardırırdım diziyi, hep üstüme sürer, güllük gülistanlık yaşardım anasını satayım.
ama boğazıma bağırsak asamazdım, işte bunu yapamazdım. *
-- spoiler --

uzun lafın kısası, dizi kimi zaman hayatı ne için yaşadığımızı sorguluyor, hani pes edelim falan diyor
ya oradakiler, ne için yaşayacağız, her şey bitti, acı olacak savaş olacak, ne diye çocuk doğuralım falan derken,
baya baya bildiğin ağır felsefe yaptırıyor insana, ne için yaşamalı ya da öyle bir durumda ben olsam nabardım falan diye
bir sürü düşüncelere itiyor insanı.

ha pişmanmıyım izlediğime, daryl dixon gibi bir karakteri hayatıma kattığı için ve rick denen karizmanın
emeğine, yılmayan azmine, bıkmadan savaşmasına, tükenmeyen umuduna,
yaşanacak bir yer yaratma arzusuna
imrendiğim için izlenesi dizidir.
sol frameye bakınca sözlüğe reklamı verildiğini zannettiren dizi.
ben hala bu malların şehirden ne diye kaçtıklarını düşünürken aydım bir anda. arkadaş adamların evleri bizimki gibi değil ki. misal bizde üç beş ay yetecek kadar bakliyat makarna stoklamış çilekeş anam. kadın düşünmüş muhtemelen şehri zombiler istila ederse bu çocuklar ne yer ne içer diye? sonra bina betonerme yapı, kapı da çelik. her şey eve hırsız giremesin diye düşünülmüş ki o zombi dediğin mahlukat babayı girer. vur kilidi kapıya, sabahlar olmasın. o evden üç aydan önce çıkanı siksinler.

yok neymiş kıra gidelim nüfus az. lan oğlum, makarnalar bitmeden ev terkedilir mi lan?