alacakaranlık serisinin 3. kitabının adı. bu kitapta cullen ailesinin dönüşmeden önceki hayatlarından daha fazla bahsedilmiş ve bella* başkalarının mutluluğuna kendisininkinden daha fazla önem veriyor.
--spoiler--
kitabın sonunda bella jacob'ı bir güneşe benzetmektedir. jacob black bella'yı kaybedeceğini anlayınca şöyle demiştir , 'bulutları halledebilirim , ama bir tutulmaya savaşamam.
--spoiler--

okuyun heyecanlı bir kitap.
bütçesine bakarak haddinden fazla fazla tutan twilight serisinin üçüncüsü. adamlar twilight'in ikincisi vizyona girmeden çekmeye başlamışlar. ikinci ayak new moon kasım'da üçüncü ayak olan bu filmse hemen ardından sadece yedi ay sonra haziranda vizyona girecek. bu kadar hız, para kazanma hırsından mı? acaba diye düşünmeden edemiyor insan. bu gidişle üç yılda tüm kitapları uyarlarlar. on yıl ekmek yemek yerine üç yılda parsayı toplayıp giderler. kaldı ki hollywod diye tabir ettiğimiz bir mekanda bu kadar hızlı film yazmak, çekmek beni şüpheye düşürüyor. ilkini de çok beğenmemiştim zaten. yahu bizde recep ivedik gibi bir haftada çekilen ve hayvan gibi izlenen filmler bile bir yıl geçmeden devamlarını vizyona sokmazlarken, böyle dev bir potansiyel seride, anlaşılmak istenen bu hız niye? anlamak güç.

imdb linkini'de vereyimde tam olsun.

http://us.imdb.com/title/tt1325004/

edit: yazımdan negatif bir tutum sezilmiş, alttaki entrylerden bunu anlıyorum ama ben #6653765 entryme bir göz atarsanız seriyi sevmiyorum demiyorum, yeterince iyi bulmamak başka bişeydir nefret edip izlemiyorum demek başka bişey ki sadece ilk bölümünü fazla beğenmediğimide ekliyorum. Yok lord of the rings'te eş zamanlı çekilmiş falan filan, ben kişisel görüşümden bahsettim seri filmler seyircilerine kendisini özletmeliler diye düşünmekteyim, yılda iki devam filmi hiçbir seri için iyiye gidişatın göstergesi olmaz diye düşünmekteyim.
tüm dünyada aynı anda 30 haziran 2010 tarihinde vizyona girecek olan, serinin 3. filmi. aynı adlı kitabı 2007 yılında yayımlanmıştır. tüm seanslarına ergen liseli gençlerin doluşması muhtemel filmdir.

(bkz: entry parsellemek)
sıçışın üçüncü filmi. ondan sonraki hafta da dördüncüsü vizyona girecekmiş, bu sefer de bella ejderha adamlardan birine aşık olacakmış... kızın normal arkadaşı yok ki...
fragmanı yayınlanmış olan filmdir.

http://www.youtube.com/watch?v=S2HIda5wSVU&feature=player_embedded

edit: imla
fragman yayınlandı: http://www.bakiniz.com/th...ght-saga-eclipse-fragman/
umarım kendisi yayınlanmaz dediğim film. gerçi birçok insan diyor ya neyse.
merakla beklediğim film.

her ne kadar kurt adam ve vampir arasında gidip gelen bir kız konulu olsa da değişik bir film.
fragmanı çıkmış.ama pek bir atraksiyon yok fragmanda.bir tek dakota fanning yine karizma o ayrı.
tatlı film. kristen peruk kullanmasa daha tatlı olacaktı. fakat çok öpüşmekteler. (bkz: ayıp)
yeni trailer'ı yayınlanmıştır.

http://www.traileraddict....clipse/theatrical-trailer

şimdi robert pattinson'ın makyajı hariç diğer herkesin makyajı hoş olmuş özellikle düşman vampirler volture mu volturi mi neydi işte onların yine görünüşleri pek bir hoş. onun dışında sırf edward'ın makyajı dedim ama bir daha izleyince fark ettim cullen ailesi yine komedi olmuş abicim kastimi yapıyosunuz yazık ya..

konu bu sefer daha aksiyon içerdiği için sağlam bir aksiyon ve korku yönetmeniyle çalışılmış kitaptaki aksiyon sahnelerinden daha fazla aksiyon olucak orası kesin. sebebi erkek seyircileri daha fazla çekmek.

onun dışında şu jacob ve saz arkadaşları bi toplanıp gitsinler çünkü hala 7 yaşındaki çocukların küstüm sana veya kılım sana versene olum topumu tavırlarındalar.

neyse film yine 5.0 veya 5.7 arasında bir puan alacaktır, yine popüler ama gereksiz bir film olacaktır. sadece 1-2 saatliğine bir kaç vampir kapışması göreyim diye giden erkekler ve team edward rules veya team jacob rocks diye inleyen kızlar gidecektir.

edit: ayrıca yazmayı unutmuşum ama adam gibi vampir hikayesi, vampir kapışması görmek isteyen erkekler veya taş vampir görmek isteyen kızlar.
gidip bir true blood izleyin de harbiden taş vampir nedir vampirler nasıl görünür veya bir vampir hikayesi nasıl olur onu görün.
ilk entyrde yazılanları haketmeyen film.
zira the lord of the rings serisinin filmlerinin bile orjinal halleri 3-3,5 saat ancak ilki vizyona girmeden ikincinin çekimleri bitmişti.
yeni yönetmen daha hayırlı olur belki dediğimiz film.
30 haziranı heyecanla beklediğim günlerde, bir çok görüntüsünün nete düşmesiyle beni deli gibi sevindiren film.
menemen yiyen insanların kusmuk farklılığı üzerine bir belgesel. yeşili mavisi sarısı her renk, katısı sıvısı her cins kusmuğun bulunduğu hoş yapım.
dün amerika'da los angeles da vizyona giren filmin imdb'den 1,765 kişinin verdiği açılış notu 3.8 ki genelde açılış notu ilk önce yüksek olur sonra geriye doğru seker puan misal the dark knight 9.5 ile açılış yaptı sonra 8.9 a düştü,iron man 2 8.2 ile açılışı yapıp 7.5 ile son puanını almıştır.

son olarak

tanım, açılış puanı 3.8 ise git gide düşüp en son alacağı sabit puan ne olacak diye düşündüren yapım.
ibibik oğlanın üçüncü filmi tutulma dır. tutulma inşallah.
cullen tarikatı mensubu ergenlerimizi boşaltacak film. *
(bkz: en zevksiz sinema izleyicisi)

bu izleyici grubunun daha izlemediği filmdir. hakettiği yerdedir.
yine mi çıktı lan bu twilight bebeleri diye soru sorduran. bir ara verin oğlum ya!

şu edvırt kalın denyosuna değinmek bile istemiyorum.

dean winchester abimizden gelsin:

- eat it, twilight!
cullen ailesinin makyajlarının gene olmadığı filmdir, hadi alice ve rosalie yi canlandıranlar * * güzel oldukları için pek farkedilmiyor ama ya koca kafalı edward la jasper in olayı.
ilk kez sinemada izleyeceğim, aksiyon oranı en yüksek olan alacakaranlık filmidir. dolayısı ile romantik sahne seven kız izleyici kitlesini yani hemen hemen izleyici kitlesinin %70 ini kaybetme riski vardır.
bellanın kaşarlığını alenen gözler önüne sermiş filmdir. abim ceykıp orda acılar içinde kıvranıyor sen mutlu mesut çayırlıklarda evlilikten bahsediyosun allahın edvırtıyla. izlerken bellayla edvırta iki tane çakılası gelen film. ceykıp üzülme abim o kaşardan adam olmazdı zaten.
şimdi duygularımızı arka plana atarak eleştirelim. bir kere ilk bölüm bildiğin alakasız ve etkileyicilikten yoksundu. severim bu seriyi ancak ben bile sıkıldım. ama ikinci bölüm geldi. aksiyon sahnelerinde insan hem eğleniyor hem etkileniyor. güzel yapmışlar. emmet çok etkileyici geldi bu kez. hani filme biraz daha girmiş cullen ve kurt ailesinin diğer bireyleri. yakın çekimler fenaydı. sanırım david slade'in aksiyon yönetmeni olmasından kaynaklanıyor bu sahnelerin yetersizliği. neyse hep dövüşsünler istedim. ceykıp da pek acı çekti evladım yazık yahu. * * * *
Alacakaranlık serisinin 3. filmidir. Bugün Vizyona girmiştir.

yönetmen: david slade
yapımcı : wyck godfrey, mark morgan
senaryo: stephenie meyer , melissa rosenberg
görüntü yönetmeni: javier aguirresarobe
tür: fantastik, korku, romantik
yapım: abd 2010
dil: ingilizce

oyuncular:
kristen stewart : bella swan
robert pattinson : edward cullen
taylor lautner : jacob black
billy burke : charlie swan