bugün

the twilight saga new moon

serinin en iyisi! twilight filmini wampir gibi b movie motiflerini seven biri olarak hemen izlemiştim lakin film oldukça ortalamaydı, ne artı, ne eksi. the twilight saga new moon'a büyük şüpheyle gitmeme rağmen, ilk filmden çok daha olmuş diyebileceğim bir film oldu. jacob'u karakter olarak ilk filmde çok itici bulan ben, bella'nın jacob ta karar kılmasını diledim film boyunca, bir nevi jacop la özdeşleştim. edward'a daha bir kıl oldum ama bir dakika, edward'ı anladım ben! hayatı , tutunacak biri olmadığı zaman, sevecek biri bulunamadığı zaman, 150 yaşına kadar yaşamak anlamsız gelmişti ona. efektler gayet güzeldi, yönetmen aksiyon sahnelerini; özellikle ormanda geçen kovalamacayı oldukça başarılı bir şekilde kotarmıştı ve kullanılan kadrajlar, müzikler oldukça keyifli bir uyum yaratmıştı. bir erkek gözünden yorumlayacaksam bella gerçekten çok güzeldi, Kristen Stewart'dan bile güzel! yer yer oyunculuklar sırıttı, ilk yarı daha derli toplu olabilirdi, bazı sahneler kitapta güzel dursa da, filmde duruşu komikti ama artıları eksilerle aynı hanede topladığımızda kesinlikle iyi bir film the twilight saga new moon. üçüncüyü de merakla bekliyorum şimdi, filmin imdb oylamasında ise filmin fanlarının filmi beğenmeyenlere gereksiz saldırılarda bulunması ve filmi tüm zamanların en iyi filmi ilan etmelerine karşı olan bir egemen tavır olarak görüyorum, lakin umrumda da değil, ben filmi tarafsız gözle izledim ve beğendim, karar size kalmış. 10/7