bugün

Fragmanında bana evlenmeleri supriz olurken güzel kızımızın hamile kalması biraz şok edici..
jackop bu sefer beyaz elemanı haklayacak gibi.
sanki çok çok olaylar bitmiyormuş gibi ikiye bölünen kitabın ilk filmidir.
harry potter özentisi bir harekettir tek amaç fazladan filmle daha çok para yapmaktır.
heyecanla beklenen seridir. daha güzel olacağına dair söylentiler vardır ve heyecanla beklenmektedir.
kitaptaki sevişme sahneleri, muhtemelen filme yansıtılmayacak, film tam çocuk filmi gibi olucaktır.

aylar sonra gelen edit: ben müneccim olacak kızmışım be, idda oynasam tutcakmış ehehe.

edit: eksiliyen; niye sen vanpir misin gardaş?
serinin daha çok uzun süreceğini göstermiş filmdir. serinin önceki filmlerine gittiğim için buna da battı balık yan gider bu da çok matah bişey çıkmayacak ama gideyim diyerekten gidip ilk yarıda sıkıntıdan bayılma aşamasına geldiğim filmdir kendileri..ilk yarı paso sevişmeyle geçiyor o yüzden eğer sevgiliniz yoksa mal gibi gitmeyin sağ ve sol koltuğunuzdakiler öpüşmeye başlayınca filmden bi bok anlamıyorsunuz çünkü..ikinci yarı biraz daha iyidir,heyecanlıdır..bol kaslıdır..filmin son iki dakikasını salondaki kimse izleyemedi çünkü bitene yakın bi yazı geliyor ekrana ahanda bitti diyerek kalkıyorsun sen merdivendeyken film devam ediyor hepimiz ayakta durup bekledik saygı duruşu gibi bişey oldu..
Kitaptan aklımda kaldığı kadarıyla 2. partın daha heyecanlı geçeceğini düşündüğüm seri.
bundan önceki filmleri izlememiş biri olarak sırf sevdiceğimi kırmamamk için katlandığım gereğinden fazla uzun film. gerçekten bundan önceki 3 filmi seyretmeyen birinin katlanması çok zordur. bir ara hakikaten içim geçti film sırasında. 30 dakikada anlatılacak filmi 2 küsür saate uzatmanın anlamsızlığını göreceksiniz filmde. ayrıca;

--spoiler--
bella'nın gelinliği ve gerdekten önceki halleri güzeldi! uyanma zamanımda bella'nın belinin kırıldığı sahneydi.
--spoiler--

bundan önceki filmleri seyretmeyenlere bu filmide tavsiye etmiyorum canlarım.
GAY FiLMi.
bebe filmi.
edward çocuğu koymuş beyler dağılın.
bu vampirleri kurtadamları daha ne kadar sevimli gösterecekler dedim izlerken. liseye de gitmeye başlamışlar baksanıza. adeta içimizden biri, adeta mahalledeki murat arkadaş.

daha neler mına koyim.
çok saçmadır. gidilmemesi gerekir. saçmalığı üstüne üstlük sıkıcılık bezemiştir. eğer iki genç balayında ne yapar merak ediyorsanız mutlaka izleyin.
vasat, hele ki ilk bölümü çok sıkıcı olan film.
filme dair en güzel şey bellanın sırt dekolteli muhteşem gelinliğiydi.
kadıköy'de tek başıma dolaşırken kafama esip rex sinemasına gittim sonra baktım doğru düzgün film yok alacakaranlığa girdim.

maddeler halince bok atıcam çok sinirliyim(gitti 10 milyon)

+düğün sahnesini o denli uzatmışlar ki film değil düğün kaseti olmuş.
+bir balayı başladı ki sormayın amk bi sim olduğu yok full yiyişiyorlar.(abazan izleyici için heralde)
+bella hamileyim diyince edward şaşrımanın ötesine geçince aklıma heralde bu çocukta bi sorun vardı kendi bile şaşırdı dedim.
+bir doğum sahnesi var ki testere gibi amına koyayım.
+jake zaten triplerdeydi yine ama güzel çocuk dişleri felan.
+tam bella öldü diye sevdindim filmin sonunda açtı gözlerini

bella gözünü açıp film bitme noktasına gelince aklıma sadece bir tek şey geldi bu filme para veren kafamı sikeyim ben gidiyorum dedim.
sevgilisizlik yüzünden izleyemediğim ve bunun için kaderime minnettar olduğum saçma serinin saçma oyunculara sahip saçma final filminin birinci ayağı.

not : sözüm ashley greene'den dışarı.
jacobun kendini mühürleme çabalarnın nihayet sonuca ermesiyle hem biz seyirci milletinin hem kendisinin kurtulması.
IMDb'nin 4.0 puan verip ''Seri zaten dandikti bu film hayli hayli dandik'' dediği filmimsidir.
kim ne derse desin, kriten stewart'ın oyunculuğunu beğendiğim filmdir. Kristen stewart'ı bir kadın olmama rağmen ben bile çok beğeniyorum. hem kendisini hem oyunculuğunu.
son yarım saatinin sürükleyici geçtiği film. en iyi alacakaranlık filmi değil ama bu kötü bir film olduğunu göstermez.
arkadaş zoruyla gittiğim bir filmdir.
benim için vampir filmi blade gibi olmalı.
zaten aklımda kalan tek şeyde bellanın vücududur.*
çok çocukça geldi be film, herkes büyük bir heyecanla izlerken ben hep ''hadi lan, boya o boya, kesin ip var amk'' diyordum.*
sonuç: o parayı yemeğe verseydim daha mutlu olurdum yahu.
izlerken kendimden utandığım film. serinin ilk 3 filmini izledim bundan da eksik kalmayalım dedim ama demez olaydım. para verip de böyle filmler sinemada izlenmez. ben vermedim ve malum ortamlardan izledim. buna rağmen büyük bir pişmanlık duyuyorum. hatta ciddi anlamda günah işlediğimi bile söyleyebilirim. asıl üzücü nokta bu filme utanmadan sıkılmadan 10 üzerinden 10 puan veren kişiler. ciddi anlamda psikolojik tedavi gördükten sonra beyin nakli yapılması lazım bu tip bireylere. sonuçta bu insanlarla aynı toplumda yaşıyor aynı oksijeni kullanıyoruz.
Filmi beğenmedim diğer filmlere nazaran çok pasifti aksiyon azdı. Zaten film evlilik,balayı ve doğum olayı ile bitiyo başka da bi cacık yok sıkıcı ikinci partı bekliyoruz bakalım ne olacak voultoure'ler bebek için gelicekler orda bir aksiyon olur diye düşünüyorum.
ilk üç serisini izlediğim için bu filmi de izleyim dedim de izlemez olaydım. tüm film boyunca bellanın kemikleşmiş kurumuş yüzüne bakmakla geçti. sonu da güzel değildi. submit bu sefer iyice bozdu dedirtti bana. part 2 için para mı ziyan edip sinamaya gitmiycem zira böyle filmlerle sinema sektörü kalite bakımından ucuzlaşıyo ve buna kişisel bir protestoda bulunmayı planlıyorum.
time dergisi tarafından 2011 yılının en kötü 10. filmi seçilmiş yapım. son yüzyılın en kötü listesine girmesi gerekir.