bugün

edmund spenser' ın altı kitaptan oluşan epik şiiri. ilk üç kitabı 1590'da geriye kalan üç kitabı ise 1596'da basılmıştır. vergil' in Aeneid' ından esinlenen spenser eseri on iki kitap olarak planlamış; ancak tamamlayamadan ölmüştür.

eser her ne kadar epik olarak tanımlansa da içinde romansların karakteristiklerini ve bolca alegori bulundurur. yazılış amacı; kraliçe elizabeth' i övmektir. spenser bu eserinde archaic, yani eski moda dil kullanmış ve bu konuda geoffrey chaucer' dan etkilenmiştir.

edit: şaka mısın arkadaşım ya? içinde bir tane bile öznel yorum bulunmayan entry neden eksilenir?
gece gece gereksiz ancak çok hoşuma giden bir bilgi veren, tanımayışıma rağmen çok samimi ve sıcak bulduğum, entrylerinin okunması gerektiğine inandığım, hoşgelmiş nesildaş.
sözlüğe hızlı bir giriş yapan 6. nesil yazar. hoşgelmiş.
kendilerine iyi çalışmalar diliyoruz. hoşgelmiştir.
entarilerine bayım bayım bayıldığım yazar.
bu aralar paslaşamasak ta entrylerini okumayı ihmal etmediğim yazar.
ve bu aralar bana biraz kırgın yazar sanki? en yakın zamanda gönlünü alacağımdan eminim..
iyi takip edin yazarcanlar bu arkadaşı, olur mu?
ingilizce konusunda engin bilgileri olan filolog yazar.
(bkz: ingiliz dili ve edebiyatı/#5094965)

sadece bir örnek bu. bilgilendirme amaçlı girdiği entarilerin sürekli eksi oylanmasından muzdarip yazar.
tepkisi ile beni baya bi güldürmüş yazar.

(bkz: yavşak seovi) *
az önce tanışma şerefine nail olduğum hoş sohbet 6. nesil yazar.
tutkulu ve anlayışlı yazar. adam gibi yazar. güzel yazar. gönülden yazar.
aylar sonra ilk kez sözlüğe giriş yapmış yazar, ben. bi' bakayım dedim ne yazmışım acaba. tam bir kendim yaptım kendim güldüm durumu oldu yazdıklarımı okuyunca. kendi kendimi neşelendirdim gece gece. yerim ben beni.

(bkz: #5280015)