bugün

asıl konu.
ortaokulda edebiyat dersinde vardi boyle bi sey.. duzyazi olunca konu deniyomus da, siir olunca ana tema deniyomus fln.. sonra ogrendik tabi, anatema dedikleri muzik seysiymis.. kandiriyomus bizi hocalar.
bir web sitesinin komple tasarımı diye nitelendirilebilir.genellikle php nuke ve xoops gibi hazır portallarda kullanılır.aslında templates dir ama türkler tarafından tema diye adlandırılır.
yazarların bilgilerinin olduğu sayfada görülebilen hede.
ben butonuna eklenen, yazarin kullandigi temayi belirten özellik.
ben butonunda gosterilmesinin amaci pek anlasilamamis ozellik. zira fuck you james kullanan yazarlarinki bir garip duruyor.
yunanca "the"den gelme, "koymak" demektir. tez de öyle, temel de. oysa, biz bu sözcüklerin bir kökten olduğunu bilmediğimiz için, aralarındaki özdeşliği göremiyoruz.
(bkz: çay themelemek)
Ingilizcesi : Theme
Almancasi : Thema

Yani efendim uzun sözün kisasi , türkcesi aslolan konu demektir , ayrica forumlar ve web sistemlerinde görünüm olarak da gecer.
sozluge eklediginizde, onaylanmasi ve yayina konulmasi 3746238623 yil alan sey.
herhangi bir sanat eserinde işlenen konu.
erzurum merkez'de çe$itli yerlerde bulunan, fiyatları ekonomik, her bütçeye uygun ürünler satan alışveriş merkezi.
yeni nesilde gördüğüm kadarıylan, artık erkekler bu vakfın bağışçısı. aylarca peşinden koştukları kızları ilk buluşmada buraya bağışlıyorlar. ilginç..
Türkiye erezyonla mücadele, ağaçlandırma ve doğal varlıkları koruma vakfı nın kısa adı.
tema 2b'lik orman arazilerini satılmaması için imza kampanyası başlattı.hükümet "satarım" diye ısrar ediyor. hayrettin karaca ise 'verin bana bir milyon imza, sattırmam' diyor.lütfen alttaki link üzerinden imza atalım.

http://www2.tema.org.tr/temaimza/
melikşak üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş bir punk- heavy metal karışımı senfonik bir gruptur. özellikle 84 coverları dinlenesidir. her cuma ve cumartesi dostlar meyhanesinde hayranlarıyla buluşurlar. grubun kuruluş hikayesi de bir hayli ilginçtir. grubun en genç elemanına olan bartuberk'e hadi gel grup kuralım sana da basıverelim demeleri üzerine gaza gelen bir grup satanik genç tarafından kurulmuştur.
görsel
(bkz: yeşili nasıl korur bunca boş kafa)
Edebiyat derslerinde sorulan, " okuduğunuz hikayenin ana teması nedir? " sorusu nedeni ile temalardan kaçmaya başlamak mümkündür.

Bir de ilk Türkçe dersinde bu soruyu duyduğumda, ( TEMA vakfının reklam afişlerini de yeni görmüştüm. ) Parçaların ağaçları mı var ki? diye sormaktan kendimi alamamıştım.
mısır'da hakimiyet kuran türk devletleridir.

Tolunoğulları
Eyübiler
Memlükler
Akşitler
ORTAOKULDAYKEN YAKAYA YAPRAK TAKMA EYLEMI GERCEKLESTIRMISLERDI. TURKIYE COL OLMASIN DIYE CALISMALARI OLAN VAKIFDIR.
bazen de bi forum.
yarın kodlamasını bitiricem.

http://turkeytema.com
erzurum ve ilçelerinde faaliyet gösteren marketler zinciri.
neden karadenizde orman yangını çıkmıyor da akdeniz ve ege gibi otellere imar verilen ve tam turist mekanı olan yerlerde çıkıyor?

--spoiler--
Havaların ısınmasıyla birlikte orman yangınları haberleri başladı.Türkiye'de son 10 günde her gün ortalama 10 yangın çıktı. Bu yangınların %60’ı Muğla, Antalya ve izmir illerinde meydana geldi. Bölge temelinde baktığımızda ise yangınların yaklaşık %80'i Ege ve Akdeniz bölgelerimizde çıktı. Yalnızca son 3 günde çıkan yangın sayısı 35! Bu demektir ki, orman yangınları son 3 günde daha da artmış. Orman yangınlarıyla yalnızca ağaçları değil, orman altı bitki örtüsünü, orman içinde yaşayan çok sayıda canlıyı kaybediyoruz, üstelik orman ekosistemi de büyük zarar görüyor. Bu noktada herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz. Lütfen ormanda ateş yakmayın, sigara izmaritleri bırakmayın. Bir yangın gördüğünüzde ALO 177 hattını aramayı ihmal etmeyin. Hiç mi iyi haber yok derseniz, evet var. Çıkan yangınların büyük bir bölümü büyümeden kontrol altına alındı. Orman yangınlarına ortalama 15-20 dakika gibi kısa zamanda ulaşarak yangınları kontrol altına alan ormancıları bu etkili mücadeleleri için gönülden kutluyoruz.
--spoiler--
Sevdiğiniz kişiler adına 28 tlye 4 adet ağaç bağışlayabilme olanağı sunan oluşum. Hem ülke için bir iyilik yapıyorsunuz hem de hediye konusunda sıradanlıktan çıkıyorsunuz, neğğzellll.