bugün

bir lokma bir hırka felsefesini benimsemiş insandır. en sevdiği kahraman da yoda'dır hatta.
kendisine kocaman bir "hassiktir" çekmek istediğim insandır. şimdi kimileri önceden internet mi varmış gibisinden cümleler kuracaklar onlara peşinen söyleyeyim " hayata sonradan girip de zaruret olan şeyler yok mu kardeşim?"
kendine zaman ayırmasını bilen insandır. ama arada diğerleri ne yapıyor diye bakmak gerekir. ayrıca böyle yaşayan milyonların varlığı da gözardı edilmemelidir. yerine göre vazgeçmeyi de bileceksin. nefes almaksa yaşamak evet ben de yaşıyorum.
"bi adaya düşsen yanına alacağın üç şey" sorusuna vereceği cevabı gerçekten merak ettiğim insandır.
bulunduğu ortama göre konuşan insandır. farzedelim;

etrafı bol oksijenli ve yeşillik bir yer,

organik yiyeceklerin olduğu bir yer,

2, 3 tane iyi tanıdığı insanların olduğu bir yer,

sevdiği ve sürekliliği olan bir işinin olduğu yer.

kim takar sevgiliyi, telefonu, interneti ? doğal yaşam gibisi var mı.
bir robinson crusoe aforizmasıdır...
3 günde evliya olmanın el kitabını yazacaktır.
(bkz: yaşamak yok)
ayakta alkışlanacak insan .
(bkz: türkçesi bozuk başlıklar)
*
öss dönemi öncesi kasan her öğrencinin yaşadığı yaşamdır. ben yaptım oluyor gayette ama sonra bünye de alışkanlık yapıyor aman diyeyim.
duyunca işte benim dedem dediğim insan.

açıklama :haliyle telefon kullanamıyor,interneten bi haber ee 85 yaşında sevgiliside yok evden camiye camiden eve * nenecik de öldü......oh valla :D
(bkz: hayır mı hacı)
(bkz: telefon ve sevgilisiz tamam da internetsiz asla)
(bkz: facebook daki gruplara benzer başlıklar)
telefon ve interneti, sadece sevgilisi için kullanan insan olsa, daha iyi olacak insandır.
televizyon da izlemiyorsa alnından öpülesi bireydir. tabi dünyanın yarısı böyle yaşamak zorunda onu da unutmamak gerek.
(bkz: öyle bi dünya yok)
(bkz: alkışı hak ettin)
kitap okuyan, arkadaşlarını ziyarete giden, elizabeth takılan bir insandır.
yalan söylüyordur..
Buna alışmış olan insandır.
telefon ve internetin icat edilmediği zamanlarda yaşayan bir rahiptir kendileri...
(bkz: tarzan gibi yaşamak)
(bkz: christopher mccandless) üstelik into the wild filminde anlatılanlara göre çokta mutlu yaşadığını gözlemlemek mümkün.
(bkz: bsg)