bugün

hoşlandığını söylediği kız reddedince artık ilişkiyi kesen erkektir.
hayırın evete dönmesi ihtimalini kaçıran ya da bu ihtimalden umudu kesmiş erkektir.
doğru yapan erkektir. hatta bu süreçte evet desin diye hediye filan aldıysa onları da geri almalıdır. şayet kız, ''verilen hediye geri alınmaz'' derse, yılmamalı; ücretlerini temin etmelidir.

(bkz: hayır dedin kaybettin)
arkadaş kalalım yalanını yemiyen erkektir. her gördüğü yerde iç geçirmektense hiç görmemeyi tercih eder.
(bkz: terk eden kıza orospu diyen erkek)
az önce dünyası başına yıkılmış delikanlının normal tepkisidir. çünkü sonrası acıdır, zulümdür, feryattır, "arkadaş olarak sevdim"dir.bırak allasen bu işleri.
onurlu bir erkektir.
-benimle çıkar mısın yarmagül.
+nereye?
-bizim binanın çatısına. amk nereye çıkacaksın sevgili olalım mı diyorum!?
+he yok hödükcan. ben seni arkadaş olarak gördüm şimdiye kadar. hatta yeri geldi kardeşim gibi gördüm. ayrıldığımız zaman eskisi gibi olabilecek miyiz sence? hayır tabii ki. o yüzden teklifini kabul edemeyeceğim. ama bil yinede sen benim için çok değerlisin.
-of içimi baydın be. ne çok konuştun. hayır mı diyorsun şimdi?
+evet.
-evet mi!? artık sevgiliyiz yani öylemi yarmagül.
+hayır evet demedim. hayır dedim.
-dalgamı geçiyorsun sen benle zilli?
+hayır.
-ozaman mektuplarımı geri ver.
+bana hiç mektup yazmadın ki sen.
-tamam ozaman yürü git hadi kapı orada biliyorsun yerini.
+burası benim evim hödükcan.
-tamam ben gidiyorum. ama ne kaybettiğini bilmiyorsun. öğrenmek istersen http://www.xxx.com 'a gir bak.
sen benim hiçbirşeyimsin yokluğun anlaşılmaz diyip hiçbirşey olmamış gibi gider heralde.
(bkz: beni yendiğin an kaybettin sen oyunu) erkeğidir.
genç irisi liseli muhabbeti.
tek kelimeyle özetliyorum: denyodur... yalnız ben bu tanımıma eksi istiyorum. özelden de kimler eksi verdi yazsın lütfen. denyoları tanımak istiyorum çünkü.. *
karışık duygular içindeki erkektir. konuşsa yüzsüzlük olacaktır konuşmasa kedi ciğer meselesine dönecektir. iki ucu pis değneği tutmak zorunda olmaktır.

(bkz: ben kendimden biliyorum)
eğer teklif ettiği kızla aynı okulda topu topu sekiz kişilik bir sınıfta beraber okuyor, aynı dersanade aynı sınıfta derse giriyorsa bunu kolay kolay başaramayacak erkektir. hatta aradan yıllar geçmiş, teklif eden ve edilen farklı şehirlerdeki üniversitelerde okumaya başlamış olsalar, hayatlarından farklı kişiler geçmiş olsa bile onu unutmayı başaramayacak erkek bile olabilecektir.* *
(bkz: tipik erkek)
arkadaş kalalım repliği ardından yaşayacağı kabus gibi günleri önceden sezmiş ve erkenden önlemini alıp o aşk, sevgi neyse artık iyice kangrenleşip bütün ruhunu sarmadan kesip atmasını bilmiş erkektir. doğrusunu yapmıştır. biz böyle yapmadıkta ne oldu, he arkadaş kaldık canım, hayatımız sikildi afedersin. bir daha olmaz.
''ne yapayım amk konuşmaya devam mı edeydim'' tepkisi verebilecek erkektir.
kraldır baş tacıdır, adamdır, ya benimsin ya hiç, irtibat kesilmeli selam dahi verilmemeli, amma velakin bıldırcın tufaya düştü, yanaşıyo kedi misali (max. 2 gün yapın) yanlız olacağınız bi yere gidin sorgusuz sualsiz manita'nın dudaklarına girin, sonrası halvet * tecrübeyle sabittir
Arkadaş kalalım yalanına inanmayan erkektir. Kız zaten artık ona eskisi gibi bakmayacaktır. Eski arkadaşlıkları yerini resmi ve uyuz bir ortama bırakacaktır. Erkek en iyisini yapıp, ordularıyla birlikte geri çekilmelidir.
(bkz: başka kız mı yok)
kız sevgilisinden ayrılınca dahi şansı olmayacak olandır.
kompleksleri olan erkektir ve her insanın çevresinde muhakkak bir tane vardır.
yapışkanlık yapıp benim olacaksın tadında lafları olan erkeklerdense tercih edilesidir.
kıza kararının ne kadar doğru olduğunu anlatan eylemdir.
adam gibi adamdır.
bir de gururu yerle bir eden insanla konuşacak mıydı bu erkek ?
gururunu kırmadan 2. şansı vermeyen erkek türüdür. kalıcı ilişkisi pek olmaz.