bugün

entry'ler (442)

vekili balık ayhan olan millet

vekili balık ayhan olan milletin burnu boktan çıkmazmış

filini siken hindu

Atını siken kovboya alternatif asya versiyonu.

abdullah gül ün abdye madalya takarken yuhalanması

abd yi yuhalamıştır kalabalık.

gandhi kemal in olası msn adresleri

kayipkahraman@hotmail.cm

kuran ı kerim yakan rahibin ilk sözleri

töbe töbe der sıyırırım.

2010 kpss de kopya çekildi diyen zavallı

(bkz: bacım yarrak afedersin)

herkes profosor oldu memlekette.

ke_mal@mal.com

kandirikcigandhosh@nasıkodumamaa.com

balyoz darbe planı

ülkemde solcuyum diye geçinen ve her Allahın günü 12 eylül darbesine küfür eden zihniyet nedense bu darbe planlarına karşı pek bir hoş görülü.

teknik eğitim atakta

ünvan meselesinden atama yetrsizliğine kadar bir çok sorunla boğuşan teknik eğitim mezunları haklarını arıyor. 26 temmuz pazartesi günü milli eğitim bakanlığı önünde saat 13:00 de bir basın açıklaması yapılacaktır. yapılan bu basın açıklaması teknik eğitim mezunlarının haksızlıklar karşısında sabrının zorlandığının bir göstergesi olacaktır.

ak parti nin kahve dağıtması

küçükken bizim varoş mahallenin üzerinden doğru yol partisi bayraklı bir uçak geçmişti uçak pek bi cicili bicili olduğundan ve yakın mesafeden uçtuğu için mahalledeki tüm çoluk çocuk kafayı kaldırıp dikkatlice seyretmiştik. Tam tüm dikkatimizi uçağa vermişken uçak yüksekten bir sorti yaparak kafamıza gözümüze anahtarlık, şeker vb... şeyler fırlatmıştı biz kaçmakla kalıp oyuncaklı anahtarlıkları kapmak arasında kalmıştık ne tekim atılanlara doğrıu saldırmıştık. ben çarkıfelek oyunlu oyuncak bir anahtarlık kapmıştım. Şunu demeye getiriyorum her dönem olmuştur böyle şeyler.

ankara nın istanbul dan kat kat daha güzel olması

doğru bir önermedir. ankaranın bir çok semtinde gece geç saatte dışarıda gezebilirken istanbulun birkaç semti diyebiliriz.

bir erkeğe söylenebilecek en güzel söz

kocaaaammmaaannnn.

kürtçe bilmeyen türk

hemşince bilmeyen türk
lazca bilmeyen türk
megrelce bilmeyen türk
adige dillerini bilmeyen türk
ermenice bilmeyen türk
rumca bilmeyen türk
ahıska türkçesi bilmeyen türk

diye uzar gider bu.
biraz iyi niyet.

idamın insanlık dışı olduğunu düşünen yazarlar

zevk için insan öldüren birine ömür boyu hücre cezası vermek yerine onu öldürüp kurtarmak insanlık dışıdır.

kürt yazarlar sözlüğe kürtçe entry girebilmelidir

girmemelidir çünkü Türkçe bizim ortak olarak kullandığımız bir dildir o bakımdan girmemeleri uygun olun çünkü girerlerse bu iletişim olmaz. Başka bir yol ise eğer Kürtçe yazarsa anlamamız için tam Türkçe çevirisinide girmelidir.

çagdaş türkiye nin utanç tablosu olarak türban

siyaset ve modanın müthiş harmanı olarak türban. ne karışırsınız kimin ne giydiğine yok efendim üniversiteye peçeyle giriyormuş ben nereden bileyim sen kimsin o kadar geri zekalıbayan güvenlik görevlin var baksınlar akşama kadar çay içeceğine hayır efendim bunlar bahanedir hadi peçe için bu bahanen var peki türban yada baş örtüsü için ne diyeceksin hayır efendim saçını görmeden tanıyamam mı diyeceksin?
Bunların hepsi suni gündem araçlarıdır insanlar sadece insan olduklarını unutsun yeteri kadar faşizim varken birde türban faşizmi uyduralım götümüzden insanlar iyice bir birine girsin. Evet türbanı yada kişilerin giydiği bikiniyi yargılayan herkes provokatördür.

Kim ne isterse onu giyer sana ne ya örümcek kafalı kendini bilmez sana ne.

derste otuzbir çekmek

üniversite sıralarında yapanlarda olmuştur.

26 temmuz teknik öğretmenler eylemi

evet bu güne kadar bir çok platformda ezilmiş, öğretmenlik ile mühendislik arasında kalmış ve ucuz mühendis sıfatı ile özel sektörde çalıştırılmış teknik öğretmenler haklarını arıyor önümüzde ki ağustos ayında yapılacak olan atamalardan önce 26 temmuz pazartesi günü milli eğitim bakanlığı önünde teknik eğitim kadrolarının arttırılması için bir eylem yapılacak eyleme eğitimsen destek verecek ve basında orada olacak.

22 temmuz 2010 the cranberries istanbul konseri

gitmeyi çok istediğim fakat o paraya kaç yumurta alınır atasözü sayesinde vazgeçtiğim kanser.