bugün

mezesi yalnızlıktır işte terkedilen sevgilinin yapacağı iştir. (bkz: buzbağ) (bkz: diyarbakır boğazkere) (bkz: müslüm güres)
ayiliktir bizi cagirmadan yapildigi icin.
tadina doyulmayan keyif girisimidir.
yüzme bilmeyen biriyseniz ve ayvalıkta sahilde içiyorsanız, yüzmeyi öğrenmenize yardımcı olur hem de çok yardımcı olur.
tek başına başlamak güzel olmakla beraber 3. kadehten sonra "naber, uyudun mu?" diye aranmaya başlar insan.
insanın kimselere açamadığı duygularıyla, sıkıntılarıyla başbaşa bırakacak aktivitedir. Nedense bunu yapmayı çok seviyorum. Bu akşamda dertlerimle başbaşa kalıp derin bir yalnızlıkla tekrarlayacağım bu aktiviteyi. Elimde bir adet terra öküzgözü boğazkere var ve bu akşam bana eşlik edecek tek arkadaşım... Şarap çoğu insanı kendinden geçirir ama beni kendime getiriyor.
an itibari ile yaptığım eylemdir.

şirinceden bir arkadaşın hediyesi olarak gelen nar şarabı ve arkada çalan zeki müren dinletisi.
bu saatte alabileceğim bi yer olmaması kadar lanet bişey yok.
zamanında çok içtim... çoğunda içten içe ağlardım, gözümden yaş akmazdı. bazen gülerdim ama gözlerimden yaşlar akardı... birlik ve beraberliğe ekmek kadar ihtiyaç duyduğum zamanlardı...

çok şükür atlattık.
bir didi içmek değildir.
Sokaktan geçenlerden toplanan 1 liraları tekelciye verdikten sonra yapılan eylem.
Bir de ev yapimiysa tat a tat katar.
1 ay kadar önce akşamüstü bir caminin yanında, vara vara diye bağıran suriyeli veledleri izleyerek yaptığımdır.
beşikte de mezarda da tek başına olan insan için pek de anormal olmayan şeydir, tek başına çay da içersin şarap da.
Normali zaten budur. Loş ışıkta oturup sakin sakin demini alacaksın. Şansına dışardan,bu gece olduğu gibi, biraz da yağmur sesi geliyorsa o iş tamam. için efendim için...
her zaman ve her şekilde içilir şarap. özellikle kırmızı ise. yemekten önce, yemek hazırlarken, yemekte, yemekten sonra, yatmadan önce, evde, dışarıda, arkadaşlarla, sevgiliyle, yalnız başına, rahatlarken, çalışırken, film izlerken, kitap okurken... hiç fark etmez. güzel bir kırmızı şarap olsun, başka ihsan istemez.
Tebrikler, duygusal top olma süreciniz tamamlandı.