bugün

Tebrikler, duygusal top olma süreciniz tamamlandı.
her zaman ve her şekilde içilir şarap. özellikle kırmızı ise. yemekten önce, yemek hazırlarken, yemekte, yemekten sonra, yatmadan önce, evde, dışarıda, arkadaşlarla, sevgiliyle, yalnız başına, rahatlarken, çalışırken, film izlerken, kitap okurken... hiç fark etmez. güzel bir kırmızı şarap olsun, başka ihsan istemez.
Normali zaten budur. Loş ışıkta oturup sakin sakin demini alacaksın. Şansına dışardan,bu gece olduğu gibi, biraz da yağmur sesi geliyorsa o iş tamam. için efendim için...
beşikte de mezarda da tek başına olan insan için pek de anormal olmayan şeydir, tek başına çay da içersin şarap da.
1 ay kadar önce akşamüstü bir caminin yanında, vara vara diye bağıran suriyeli veledleri izleyerek yaptığımdır.
Bir de ev yapimiysa tat a tat katar.
Sokaktan geçenlerden toplanan 1 liraları tekelciye verdikten sonra yapılan eylem.
bir didi içmek değildir.
zamanında çok içtim... çoğunda içten içe ağlardım, gözümden yaş akmazdı. bazen gülerdim ama gözlerimden yaşlar akardı... birlik ve beraberliğe ekmek kadar ihtiyaç duyduğum zamanlardı...

çok şükür atlattık.
bu saatte alabileceğim bi yer olmaması kadar lanet bişey yok.
an itibari ile yaptığım eylemdir.

şirinceden bir arkadaşın hediyesi olarak gelen nar şarabı ve arkada çalan zeki müren dinletisi.
insanın kimselere açamadığı duygularıyla, sıkıntılarıyla başbaşa bırakacak aktivitedir. Nedense bunu yapmayı çok seviyorum. Bu akşamda dertlerimle başbaşa kalıp derin bir yalnızlıkla tekrarlayacağım bu aktiviteyi. Elimde bir adet terra öküzgözü boğazkere var ve bu akşam bana eşlik edecek tek arkadaşım... Şarap çoğu insanı kendinden geçirir ama beni kendime getiriyor.
tek başına başlamak güzel olmakla beraber 3. kadehten sonra "naber, uyudun mu?" diye aranmaya başlar insan.
yüzme bilmeyen biriyseniz ve ayvalıkta sahilde içiyorsanız, yüzmeyi öğrenmenize yardımcı olur hem de çok yardımcı olur.
tadina doyulmayan keyif girisimidir.
ayiliktir bizi cagirmadan yapildigi icin.
mezesi yalnızlıktır işte terkedilen sevgilinin yapacağı iştir. (bkz: buzbağ) (bkz: diyarbakır boğazkere) (bkz: müslüm güres)
eğer yalnızsan yapılabilecek en güzel iştir.
yalnızlıktır. tek başına içilen şarap kafa yapar insanı hayal dünyasında boğar.
yalnızların hayatlarındaki en önemli devinimdir. yalnız insanın tek keyfidir. hayat karşı olan isyanın küçük çapta vuku bulmuş halidir.
kadehe doldurulup içilen yalnızlıktır... tek başına içilirken ki durumu diğer içkilerden çok daha farklıdır, düşüyorsundur o anda çünkü...
şu an yaptığım eylemdir. duygularınızla baş başasınızdır. Yalnızlık keyifli gelir ilk başta ama zamanla bunun sizin seçiminiz olmadığını düşünerek üzülürsünüz. iki kelam edecek bir dost ararsınız ama tek dostunuz önünüzdeki şarap şişesidir. Kafanız hafif güzelleşince " o yarım kalan şarabı içmeliydim " dersiniz. Şarap yarım kalmıştır, sıkıntılarınızı unutamamışsınızdır. Yalnız şarap içenlere benden gelsin bu parça.

http://fizy.com/#s/1ahq0j
(bkz: şüphesiz yanlızlık göstergesi)
(bkz: anlık eylemimdir)
aslında arkadaşların vardır fakat anlamları yoktur. kalabalık içinde tek başınasındır. karanlıkta bir şey aramak gibidir, çevrende huzuru bulduğun hiç bir liman yoktur. uzakta kalan limanları düşünerek içersin yalnızsındır.
almışım bir gün 2 tane litrelik köpek öldüren içiyoruz sevdiceğimizle. kızma daha iyilerine layıktır ama paran ona yetmiş işte. bir bitmiş zaten şarabın ikincisne geçerken hatun evden atmasın mı gecenin bir vakti. soktum şarabı içime düştüm yola neyse arkadaş falan uyandır et bulduk kalmaya bi yer. oturdum tek başıma içtim tüm şarabı. ne zor günlerdi.
şimdi corvus vineyards tan içiyoruz oğlum ne sandın *