bugün

şarabı yanlız olmaktan dolayı tek başına içme aktivitesidir. *
yanında sevdiğin olsa, kesinlikle mevcut duruma değişilecek olaydır. ama yalnızsan, yapacak çokta bir şey yoktur.

serin bir bursa akşamında camları açıp, hafif hafif esen rüzgar eşliğinde yapıyorum bunu. birazdan sözlüğü bırakıp, ayşe kulin'in adı aylin isimli kitabı ile süsleyeceğim şarabı. meditasyon yapmak gibi bir şey, sessiz bir ortam, kitap, sen ve şarap. detayları yarın anlatacağım sözlük.

editbüdüt: onunla hiç şarap içmedik ama vodka içmiştik... onunla herşeyin tadı başka be sözlük, vallahi bak inan bana.
kırmızı şarap, otlu peynir ve bu güzelliğin içine eden, apartman boşluğunda bu saatte vuvuzela çalan komşu çocuğu! bazen o kadar da çekici olamayabiliyor...
sırta alınan bir şal, oturulan bir sallanan sandalye ve etrafta gezinen, mümkünse kucakta, bir kediyle tamamlanan resimdir.
tam da şu anda yapılandır, tek başınasındır. evinden binlerce km uzakta. yanında ki annen bile seninle muhattap olmaz. tek sığınılacak şey şaraptır ve ahmet kaya'dır.
(bkz: herkes içiyormuş yahu bıraktım ben kımız içiyorum)
her yiğidin harcı olmayan vede pek tavsiye edilmeyen alayına isyan halidir.
şarap içmek,
yalnız olmaktır.

seninle beraber şarap içen sevdiğin ya da bir dostun olabilir yanında. hatta muhabbetiniz de doyumsuzdur. ama buna rağmen tek başınasındır, yalnızsınızdır.
yüksek oranda yalnızlık semptomudur.
(bkz: yalnız insan)
öğrenciyken mümkün olamayan aktivite. çünkü gidersin örneğin en ucuzundan bir bortaçina alırsın, bir bakarsın beş kişi peşine takılmış. böylece çay bardağıyla şarabını içer kalkarsın arkadaş.
--spoiler--
ben düşündüm ki bir şarap alıp sarı nın mezarına gitmek hani fena olmaz iyi olur.**
--spoiler--
şarapla birlikte okunan her satırda onu hatırlamakmış... en sevdiğini... okuduğun kitapta birilerinin oturup, silahını kafasına dayayıp intihar etmesi değilmiş gözyaşlarını akıtan, her satırda onu hatırlamaktış, onu görmek, onu okumakmış, onun sana hediye ettiği kitapta... *
fonda enstrümantal bir müzik çalarken tek başına şarap içmek insan ömrünü uzatan bir eylemdir, masada zengin bir peynir tabağı ve manzaralı bir ortam bu ambiansın kalitesini arttıran etkenler olabilir.
yalnızlığın en güzel formudur.
bu akşam seni çok özledim
bütün şarabı tek başıma içtim
kırgınlığım bile geçti, kalmadı
şimdi bunlar geldi içimden..

bir şebnem ferah şarkısında geçen söz.
(bkz: babam oğlum)
(bkz: bir şarap bir sigara)
dertsiz başımın tek derdidir.
almışım bir gün 2 tane litrelik köpek öldüren içiyoruz sevdiceğimizle. kızma daha iyilerine layıktır ama paran ona yetmiş işte. bir bitmiş zaten şarabın ikincisne geçerken hatun evden atmasın mı gecenin bir vakti. soktum şarabı içime düştüm yola neyse arkadaş falan uyandır et bulduk kalmaya bi yer. oturdum tek başıma içtim tüm şarabı. ne zor günlerdi.
şimdi corvus vineyards tan içiyoruz oğlum ne sandın *
aslında arkadaşların vardır fakat anlamları yoktur. kalabalık içinde tek başınasındır. karanlıkta bir şey aramak gibidir, çevrende huzuru bulduğun hiç bir liman yoktur. uzakta kalan limanları düşünerek içersin yalnızsındır.
(bkz: şüphesiz yanlızlık göstergesi)
(bkz: anlık eylemimdir)
şu an yaptığım eylemdir. duygularınızla baş başasınızdır. Yalnızlık keyifli gelir ilk başta ama zamanla bunun sizin seçiminiz olmadığını düşünerek üzülürsünüz. iki kelam edecek bir dost ararsınız ama tek dostunuz önünüzdeki şarap şişesidir. Kafanız hafif güzelleşince " o yarım kalan şarabı içmeliydim " dersiniz. Şarap yarım kalmıştır, sıkıntılarınızı unutamamışsınızdır. Yalnız şarap içenlere benden gelsin bu parça.

http://fizy.com/#s/1ahq0j
kadehe doldurulup içilen yalnızlıktır... tek başına içilirken ki durumu diğer içkilerden çok daha farklıdır, düşüyorsundur o anda çünkü...
yalnızların hayatlarındaki en önemli devinimdir. yalnız insanın tek keyfidir. hayat karşı olan isyanın küçük çapta vuku bulmuş halidir.
yalnızlıktır. tek başına içilen şarap kafa yapar insanı hayal dünyasında boğar.
eğer yalnızsan yapılabilecek en güzel iştir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar