bugün

Cogu zaman zevklidir aslinda.
Misal;
- muzik acarsin. Yaa aca aca bunu mu actin diyen olmaz.
- yaninda birisi varken tv, telefona ayip olmasin diye fazla yuklenemezsin.
- acarsin istedigin filmi veya diziyi rahat rahat izlersin.
Daha bir suru itina ile sayilir.
en sevdiğimdir, kimsenin sarhoşluğunu çekmezsin.
(bkz: yanında sarhoş olacak kadar birine güvenmek)
7 yıldır en büyük terapi kaynağım. arkadaş ortamında içerken 'hadi iyi geceler' diyip çıkıyorum, bitişi kendi evimde yapıyorum. veya tatilde aileyle içerken en son ben yatıyorum.
bir bedende çok kişi olanlar için asla gerçekleşmeyecek olandır..

Ama bazen diğerlerini bakkala gönderirsin oh be der temiz temiz içersin..
çok dertli olmayı gerektirir...
Rakı içilmediğinin göstergesi olan eylem. Muhtemelen bira içiyordur.
tam olarak "tek başına" sayılmayan eylemdir. zira içilen anı ve yaşantı sizi yalnız bırakmaz. arkada çalan şarkı, yokluğuna eşlik eden zifiri karanlık, kenardan gelen loş ışık ve dudakların arasından süzülen, sizin içinizi sizden daha iyi bilen sessiz dumanları saymaya gerek bile yok.
En sevdiğim eylemdi bir Zaman'lar alkolü bıraktıktan sonra yapamaz oldum.
Evimin güzel bir manzarası ve sağlam bir plak koleksiyonum odamda da geniş bir zulam olduğundan dolayı arada bir yaptığım eylemdir. Bizim çarli oğlanın kafasını okşaya okşaya sohbete başlıyorum kendisiyle bazen. Yalnız da olmuyorum. Denemenizi tavsiye ederim ama adabıyla adam gibi dağıtmadan içebiliyorsanız. içmek isteyen yazar varsa mesaj atmaları yeter yazın içeriz.
Kalabalıklarla içilmeye tercih edilecek olan durumdur.tek yaşayanlar iyi bilir. çoğu zaman başarılı bir terapidir. her türlü içki de tek içilebilir bunda kısıt olduğunu düşünmüyorum.
Düşünmek, kafa dinlemek için yapılır. Arada sahilde yaparım. Ama rakı olmaz. Rakı sofrasında muhabbet olmalı.
bazen birisinin götünü toplaması gerekir.
akşam kadıköyde yapacağım eylemdir. yanlış anlaşılmasın mekan bizim yani ne zaman gitsem tanıdık biri zaten oluyor hiç kimse olmasa zaten barmen oluyor.

önce belafast veya ayı da olacağım. sonrasını bilmiyorum. beklerim.
iyileştirici olabilir.

Kafa dinlemeye yardımcı olur.

Ama rakı önermiyorum, malum en kaliteli mezesi muhabbet olan bir içeceğin yalnız içilmesi gereken tadı vermeyecektir.
(bkz: tek başına içmek)
(bkz: tek başına rakı içmek)

benzer şekillerde söylenebilir. geçip giden zamanları bir yerlerde bulsam diye çıktığı yolda kendi başına yaptığı faaliyettir insanın.

bugünlerde acayip ihtiyacım var. karışan eden yok. dur diyen yok, hadi diyen yok. tek muhatabın barmen. adına ayyaşlık, asosyallik, ruh hastalığı vs gibi şeyler söyleyebilirsiniz itinayla hepsini kabul edebilir söz konusu eylemi yapan kişi. yine de unutmamak lazım, tek başına içen adamın halinden tek başına içen adam anlar. o da yanlış anlar *
çok muazzam bir eylemdir.

her türlü insan ve fikir kalabalığından uzaklaşıp gerçekten kendinle başbaşa kalabilmektir.

geberene kadar içmeye gerek olmasa da sızana kadar içmek en muhteşem duygulardan bir tanesidir.
ayyaş seviyesine gelindiğinin göstergesidir.
Arada yapılması iyi olan şey.
oturup iki laf edilebileceklerin uzaklarda olduğunu gösterendir. hüzünlüdür.
arzulanandır...
tek doğduk tek öleceğiz gerisi teferruattır felsefesinin doruk yaptığı aktivite. arkadaş olarak yanlızca tuzlu fıstık kabuş edilir..
Elinde viski, dudağında sigarayla ali kınık tan kemancı eşliğinde giden yalnızlığıma son vererek sözlüğe girmek, başlığı görmek, gülümsemek, kim bilir belki deja vu, belki şizofren başlangıcı...
Çok yalnızım sözlük...
şu anda gerçekleştirdiğim ve ara ara gerçekleştireceğim eylem. Dostlarımla içmeyi sevdiğim gibi kendimle içmeyi de severim. insanın en güzel düşündüğü zamanlardır. Arkada fon müziği içkin ve mezelerinle başbaşasındır.

Eğer hafif yaran var da içiyorsan, telefonu kapa ki birilerini aramayasın, gözünün önünden kaldır ki yarına pişman olacak şeyler yapmayasın. Ve bu tek başına içmekte bokunu çıkarmamak da gerekir. Çakır keyfin üstü olduğunu anladığın anda kusmuğunda boğulmak yerine yatağın yolu bulunabilsin diye bırakılmalı ve güzel bir uyku çekilmelidir. Ve emin olun artık düşüncelerden kaçan uykunuz yerini rahat bir uykuya çevirir. Hadiyin demlenmeye devam...
devamlı değil AMA senede 2-3 kez yapılması farzdır.