bugün

bisiklete tecavüz eden adam, elektrikli süpürgeye tecavüz gibi insanın düşünce sınırlarını zorlayan örneklerine de rastlanabilecek eylem.
haneye ve bedene olmak uzere ikiye ayrilan turk insaninin aklina ilk tecavuzcu coskun u getiren suctur.
düşünmesi bile tüyler ürpertici olan erkeğin hayvansı vahşeti..
feminist olma sebebi..
bir bayanın başına gelebilecek belki en kötü durumdur.Bu şerefsizliği yapan kişi belki zevkten dört köşe olabilir ancak buna maruz kalan bayan hem o olayın yapıldığı an başta olmak üzere hayatının her deminde bu kötü olayı hatırlayarak yaşamına devam etmek zorunda kalır.Hatırladığı her seferinde de kendisinden iğrenen ve aynaya bakmakta bile zorlanan bir vücudu taşımak zorunda olduğu hissine kapılır.
Ancak bizim ülkemizde bu şerefsizliği işleyen kişilere hakettiği cezalar verilmediği için bu olayın önüne geçilememektedir.Aslında 'tecavüz' bir insanı doğmadan diri diri öldürmek olarak açıklayabiliriz.Bunu bilerek cezaların yaptırımının en ağır şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.
freud'a göre kişinin ana rahmine dönme isteğinden kaynaklanan durum. ***
(bkz: rape me)
google a yazıyorsunuz sayfalarca çıkıyor " tecavüz sahnesi, tecavüz indir, sosyete tecavüzü " insanlar da bunları izliyor ki yüzlerce site var hatta birinde ilk deneyim yazıyor kan beyne baskı yapmaya başlıyor, bir kadına yapılabilecek en büyük kötülüğü , zevk aracı olarak kullanan , ağzından köpükler saçarak izleyen insanlarla aynı ülkedeyim ben diyorum, hayır bir tek bizim ülkemizde olmaması dünyanın her yerinde böyle olması aklamıyor benim ülkemi. tamam kızmayın dünyadayım diyeyim. sabah otobüse beraber bindiğim , yanında oturduğum insanlardan birisi belki bu sahneleri izleyerek akıttı spermlerini diyorum.sonra rahat rahat uykuya daldı. kadının çoğu tecavüz vakasında mağdurken suçlu konuma düşmesi , hatta rapor dahi edememesi , toplumdan dışlanması belki bu sahneleri izleyip zevke dalan adamlarının fantezilerinin bir ürünüdür, her gözü takılanı karanlık bir köşede kıstırıp hayvanlığını paylaşan, bundan utanç duymayan, hayatına kaldığı yerden devam edenler var. Zorla evlendirilen , tecavüzüne ailesi tarafından cevaz verilen sakatlanan beyinler var. kusmak istiyorum.
erkeklerin bir diğer erkeğin 'yapabileceğini' düşündükleri cezası olamayacak kadar affı olmayan bir eylemdir. burada ilginç olan nokta ise bir erkeğin hem cinsi olan başka bir erkeğe bunu nasıl 'yapabilir' kıldığı ve bunu kendi cinsine nasıl yakıştırdığıdır. bu şekilde beyinlerde meşrulaştırılmış olup ayrıca yıllar boyu freud dan başka psikanalizci bilmeyen psikiyatristler tarafından da kadının fantazyası olarak ilan edilip bir de bilimselleştiriliştir. geriye kalan ise bir kadının ne kadar özgür, bilinçli, kariyer sahibi olursa olsun dilediği gibi trenle dünyayı gezemeyeceği, güvenli olan izole çevrenin dışına çıkamayacağı ve hep kendini korumak zorunda kalan olacağı gerçeği kalmaktadır. oysa kadınlar geceleri de meydanları da sokakları da en çok hakedenlerdir...
bir psikolojik danismanlik kitabinda cinsellikle ilgili ufak bilgiler yer almaktaydi, basligimiz yanlis bilinenler aralarinda gulmeme neden olan fakat giderek milli kimligimize girmeye calisan bir olgu " tecavuz". kitapcikta yazan kisimsa su: " kadinlar tecavuz edilmeyi istemesi" evet boyle bir mantik varmis ve adamlar yanlis bilinenlere koymuslar. nasil bir cahalettir?, kim dusunur? ayri bir soru.
-abi bunlar zaten tecavuze ugramak isiyolar
-oha lan olum cinsel yasam var ne tecavuzu isteyen istedigni yapar
-yok abi tecavuz istiyolar onlar tecavuz.

bu sekilde muhabbetler yok diyemeyiz cunku 7'den 70'e erkeklerimiz, 7'den 70'e bayanlarimiza tecavuzu gorev edinmis durumda ve bunu normal, olagan olarak algilayabilmekte hatta kabimiza sigmayip turistlerde bu magdurlarin arasinda yer aliyor, hani yerli mali gibi bir olay yok elbette, fakat bahsettigimiz baris yurusundeki kadina bile tecavuz etmis bir kesim. hukuk yok mu bu ulkede, yanlis hatirlamiyorsam olmasi gerekiyordu.

zina, orf, adet diye kicini yirtanlar arka sokakta 14 yasinda cocuga, 90 yasinda nineye tecavuz ediyor.
tabi biz kime anlatiyoruz ki adam daha kadinlar tecavuze ugramak istiyor gibi bir yasam felsefesi edinmis kendine, yazik valla sokakda yuruyemiyececek rahat rahat insanlarimiz,
ne guzel avrupa...
erkeklerin sorunudur. kirlenen kadının bedeni değil, yapan erkeğin kendisidir. tabi bu teoride kalır çünkü tecavüz hakkında insanlık için algı bu yönde olmadığı için kadının geri kalan hayatının bir travmayla devam etmesine ya da hayatının devam edememesine neden olur.
bilimsel bir veri girecek olursak: bu travmayı aşabilenlerin oranı %20, orta derecede iyileşebilenlerin oranı %40, hiç iyileşemeyen ve daha kötüye gidenlerin oranı %40dır. böyle bir sonuca neden olan tecavüzün cezasının kıstasının belirlenmesinin tahrik indirimiyle, iyi halin gözetilmesiyle ve kadının hal ve tavırlarıyla uzaktan yakından ilgisi olamaz.
abazani krizi geçiren abazan insanın ; başka bir insanla , hayvanla ya da nesneyle kendisinin isteği olmaksızın cinsel ilişkiye girmesidir...
bir bayanın bir erkeğe yapabileceği türden bir iş midir diye düşündüğüm kelime. genellikle açıklanırken sürekli bir erkeğin kıza , kadına , eşeğe , ata vb.. diye örnek veririz de peki bayanların bu tarz birşey yapmasına ne ad verilir?

merak ettiğim bir başka konu ise acaba hiç şu tarz bir dava olmuş mudur? mahkemeye şu kadın bana tecavüz etti -derseniz ki bu çok fantezi oldu- veya şöyle bu kadın beni taciz etti diye başvuran erkek... yoksa bu unisex olmayan bir kelimeydi de ben mi yanlış kullanıp düşünüyorum?
dünya üzerinde varolan en büyük insanlık suçu.

bir insanı öldürmek, yaşam hakkını elinden almak veya onu yaralamak, incitmek, hayat boyunca sakat yaşamasını sağlamak; fiziksel olarak yaşayan bir canlıya zarar vermekten ibarettir.

ancak tecavüz denilen şerefsizlik, fiziken yapılıyor gibi görünse de; bir insanın ruhuna işler, inanılmaz yaralar açar. hayatı boyunca hiç istemediği ve toplumda tabu olan bir şeyi yapmaya zorlandığı an ile yaşamaya alışmak zorunda bırakılmak; hiç bir insan evladının hakettiği bir durum değildir.

bunu yapan yaratığın, kat-i surette katli vaciptir, farzdır.
80 yaşında adamın 20lik kızla yatması değildir..eğer ki adam zorlamıyorsa..
kızın canı para ister gider yatar , ya da ihtiyacı vardır ya da böyle bi fetişi vardır..onlar bizi bağlamaz..gerçi bizim hödükler kıza orospu der içlerinden de lan bize düşmez ki böyleleri der ama konuşma bulutu çıkmamasından mütevellit bunu göremeyiz o ayrı..
he o zaman diceksiniz 14lük kız da ister belki 80lik adamı..
isteyebilir..neden? fiziksel ve duygusl olarak reşit değil , çocuk daha..abye göre de unicefe göre de whoya göre de yasaya göre de..kararları sağlam değil..mens dönemine yeni girmiş..ya da belki girmemiş..bu kızın kararı büyükler meclisinde kaale alınmaz..
ondandır ki ; 18 yaşında bi kızla para verip yatan adam bence ahlaksız ama yasalara göre tekrar ediyorum zorlama yoksa ; kız satılmıyorsa , tecavüz işlemiyordur..
ama sen anasından bi kızı bi kaç mikrodalgaya ona buna götüne güvenip sıkıştırıyosan kız da istemem diyorsa o tecavüzdür..kız 14 değil 34 olsa da öyle olurud..ama bizde zar bi kere delikse , tecavüz olmaz artık o..kadın orospudur..tey tey..
hayır ı cevap olarak kabul etmeyen hastalıklı bunyelerin eylemi.
tecavüz kaçınılmadığı takdirde zevk alınmalıdır diyen arkadaşları, bu düşünceyi kınıyorum.
üstünüzde bir adam düşünün, bir yandan size küfrediyor bir yandan da canınızı yakıyor. salyası yüzünüze damlıyor, ter kokusu burnunuzda. evet o bir hayvan, ve siz onun altında sadece bir pislik muamelesi görüyorsunuz. hadi zevk alın alabilirseniz.

barış için otostop çeken bir italyan kadın tecavüze uğrayıp öldürüldü geçen hafta. canınızı yakmadı mı bu olay. yoksa siz de "e tabi gelinlikle gebzede otostop çekersen kim olsa tecavüz ederdi" mi dediniz? o kadının tek amacı insanlara güven gösterildiğinde insanların da güvenilir olacaklarını, herkesin içinde adalet ve barışın olduğunu kanıtlamaktır. haksızdı malesef.

bu işin espirisi filan olmaz arkadaşlar.
fikri bile hemcinslerimden nefret etmemi sağlayan şey.idam yada linç diyorum.
bir kadına yapılacak en adi şey.

edit: sadece kadınlara değil çocuklara, diğer canlılara hatta ev aletlerine bile yapılıyor * *.
cinsel organlarının komple kesilmesi gereken insanımsıların yaptığı iğrenç ötesi eylem.
en ağır cezanın verilmesi gerekn suçlardan biridir. çin işkencesi yapılmalıdır.
tecavuzun mesrulastıgı bir cagda yasıyoruz. cinsel olarak sıcak, kadınlıgı olan bir kadının hayatını karartan sersem sik cinsel olarak soguk bir kadın icin "nimet" olabiliyor. cinsel olarak soguk-frijit bir kadın herhangi bir cinsel istek duymadıgı icin kimsenin onunla ilgilenmeyeceginin-bakmayacagının farkında. keske eli skinde dolasan birisi-birileri cıksa da beni istismar etse diye ortalıkta cirit atıyor. egitimli ya da egitimsiz turk erkegi icin "nefes alsın yeter" kriteri norm oldugundan boyle birini bulmakta da hic gucluk cekmiyorlar. cinsel davranıs anlamında denize donla giren amele ile master-doktora yapmıs turk erkegi arasında hemen hic fark yok. bu cinsel olarak soguk zombiler bir baskasının cinsel sıcaklıgından faydalanarak hayata tutunmaya calısıyorlar.iki cesit kadın cinsel magduriyeti yuzunden sinir krizi gecirir. bir cinsel olarak sıcak oldugu halde cinsel istismara ugrayarak sogutulmus olanlar, bir de erkeklesmis oldugu halde yatakta olu taklidi yapmayan muameleci kadınlar. yatakta olu gibi yatan erkeklesmis kadın haz almadıgı icin olu taklidi yapar,dolayısıyla durumu kabullendiginden sinir krizi gecirmez ama erkeklesmis olsun olmasın cinsel olarak soguk-frijit "muameleci" kadınlar sinir krizi gecirirler. cinsel magduriyetlerine baglı olarak narsist bir kisilik gelistirirler. bu zombiler surekli soguk,sinirli ve gergin olabildikleri gibi bazıları bu hallerini maskelemek adına ortalıkta "niho ha ha niho ha ha" seklinde coskusal vebaya tutulmus olarak da dolasabilirler. bunlar yatakta aktif olan muamelecilerdir. yatakta olu taklidi yapan erkeklesmis kadınlar da ortalıkta "mıy mıy mıy da bıy bıy bıy" seklinde kadın taklidi yaparak dolasırlar. farkındaysanız psikoloji ve psikiyatriye farklı bir bakıs gelistirerek bu bilimleri yeniden yazıyorum. freud vs. hikaye yani.

bir sekilde bir yabancının ya da yakınının cinsel istismarına-tecavuzune ugramıs ergen kızlar ya da evde kocası tarafından cinsel istismara ugramıs kadınların istisnasız hepsi bir baska eli skinde dolasan erkek uzerinden karsı saldırıya geciyor. ister cinsel istismara-tecavuze ugramıs ister beyin korteksi deformasyonu sebebiyle erkeklesmis olsun bu kadınların ortak ozellikleri yatakta aktif-muameleci olmalarıdır. muameleciler cunku boyle davranarak sahte bir ozguven gelistiriyorlar. ve bu sahte ozguven uzerinden hayata tutunuyorlar. mesela araba surmek icin kullanıyorlar bu sahte ozguveni. bu penis magduru muameleci kadınlar zombi gibidir. herhangi bir utanma sıkılma duyguları yoktur,ahlaki kaygıları yoktur. rahatlıkla yalan soyleyebilirler ve iftira atabilirler. afedersin telefon diregi kadar laf sokarsın umurlarında bile olmaz "ohh daha yok mu?" davranısı sergilerler. insanın sinirlerini bozarlar. iktidar tutkunudurlar,kumanda mekanizmalarını ele gecirmek isterler. o zombi halleriyle sosyal hayata katılmaya calısırlar,uzakta da tutamazsın. laf anlatamazsın,dejenere cunku. dikis tutmuyor,yalama olmus. birlikte oldukları onları istismar eden erkekler de dejenere insanlardır onlar gibi. gerek internet-sozluk ortamlarında gerekse sokaklarda bu insanlardan cok var. bunlarla en etkili mucadele yontemi eline kızılcık sopasını ya da yerine gore levyeyi alıp girismektir. laf anlatmaya calısıp benim sinirlerim bozulacagına onların canı yansın. google a gir ve "tecavuz" yaz ara bakalım, daha ilk sayfada ne rezillikler ne kepazelikler cıkıyor.

(bkz: kadınlar nasıl delirdi)
(bkz: erkeklesmis kadınlar ve seks)
(bkz: kan kalitesi)
(bkz: kanser)
(bkz: cocuklara tecavuz olaylari)
insan olanların işleyemeyeceği suçtur. türkiye'den kaçma sebebidir. şimdi düşünüyorum da, beş sene önce televizyonlarda görünce "tecavüz neymiş aq, her gün birine ediyolar" diyordum. sevgiliniz uğradığında çok daha iyi anlıyorsunuz ne olduğunu. insanın hayvan olması çok kolay bu memlekette, sonra da boş binaya kızı götürüp istediği gibi saldırması. evet, bu kadar. ne polisin haberi oluyor ne biri görüyor. gündüz vakti bile. azan çıksın sokağa, çok rahat tecavüz edebileceği insanlar var türkiye'de maalesef. böyle gittiği sürece ben bir daha gelmeyeceğim. bunu yapan şerefsizler katillerden daha beterdir. en azından öldürür; orada bir yerde, rahatta olduğunu bilirsin, durumun böyle de olmaz. en masum insan bile önüne tecavüz eden biri getirildiğinde döve döve öldürebilir, yapamıyorsa o da insan değildir zaten.
siz nasıl algılıyorsunuz bunu?

evet sen, çevresinde tecavüze uğramış bir yakını olmayan, tecavüz ile dalga geçen, sonra etrafta namuslu geçinen arkadaşım sana soruyorum.

sana hiç gerçek gelmiyor değil mi? tanımadığın insanlar önemli değil çünkü.

ayşe, zeliha, burcu, pınar.

onların hepsi hayali birer kurbandı pis vücutların altında, kolları yere yapışmış ağlarken.

kafanda canlandırabildin mi dostum?

canlandıramadıysan yardımcı olayım.

şimdi bir kız düşün, dünyalar güzeli, melek yüzlü, upuzun saçları var belki, rengini sen seç. isim koy bu kıza, sonra yanına bir insan yerleştir.

görünüşü önemli değil, sadece niyetini düşün.

sonra o kızın, o adam yüzünden çektiği acıları düşün.

ardından gelen acı dolu yılları düşün. o kızın hayata küstüğü gerçeğini düşün. artık titrediğini düşün.

nasıl? vicdanın kıpırdadı mı?

hayır mı?

o zaman şu sıralar aklından çıkmayan kızı koy az evvel tarif ettiğim yere.

olur o zaman.

tanım: belki dünyanın en tatlı insanlarının hayatlarını, zindana çeviren suç.
cezası adam öldürmeden çok daha fazla olması gereken suç. ben 6 yaşımdan beri dedektifim lan diye girmek isterdim ama böyle bir konuda yapılmaz bu.

seri katillerin hayatlarını, neden yaptıklarını az çok incelemiş, bilen biriyim. hepsinin altında belirli sebepler var, "yazık" diyiveriyor insan ister istemez. ölenler kadar katiline de üzülüyor; aslında seri katil dedikleri ilgi görmemiş masum çocuğun vahşi hali. insanı katil eden yine içinde bulunduğu ortam. katil en fazla işkence eder, 1 saat, olmadı 5 saat acı çektirir kurbanına; sonra öldürür, o kadar. bunun cezası idamdı eskiden, şimdi iyi niyetten 8 yılda bile yırtılabiliyor. tabi seri katil yırtamaz 8 yılla, her neyse.

öldürülen insanın yakınları bir süre müthiş üzülür, belki bir yıl boyunca yaşadıklarını bile düşünmezler. ama ondan sonra üzülseler de yokluğuna alışırlar. ölüm herkesin yaşayacağı birşeydir, nasılsa biz de gideceğiz diye düşünmeye başlar ve hayatlarını tekrar eski düzenine oturturlar.

peki tecavüz? düşünün, anneniz, ablanız, kızkardeşiniz ya da sevgiliniz. ya da sizin yanınızda büyümüş, size her zaman saygı göstermiş sevimli kız, şimdi çok daha güzel... tecavüz öyle basit midir? yarası 1 yılda kapanır mı? hele tecavüze uğrayan insan... o pislik nasıl unutulur? tecavüzü etrafındakiler normal değerlendirir belki, onu asla hor görmezler; ama o kendini hor görür. "sanki ben istedim, zorladı, birşey yapamazdım ki" demelidir; ama diyemez, ruhu dağılmıştır çünkü artık, öyle düşünemez asla. telkin ederler, senin yapabileceğin birşey yoktu diye. o da bilir yapabileceği birşey olmadığını, ama suçlusu ben değildim, kötü bir kazaydı; geçti diyemez, asla. düşünün bir de o insanın sevgilisini, eşini; belki çocuğunu, ana babasını... nasıl kaldırabilirler bu şerefsizliği? ama olmuyor işte, onunla daha uzun yıllar yaşamak zorundalar. belki öldükten sonra yeni bir hayat başlayacak onlar için. ama onlar dünyada tecavüze uğradı bir kere, asla eskisi gibi olmayacak...

niye anlatıyorum ki, yaşayana kadar ben de anlam veremezdim tecavüzle ilgili anlatılanlara...
güncel Önemli Başlıklar