bugün

vay bee!! ne asmilasyonmuş bu ha!
ulan bu ülkede kürt cumhurbaşkanı görev yaptı
(bkz: turgut özal)
bu ülkede kürt işadamları dünyanın parasını kaldırdı
bu ülkede kürt mafyası dünyanın rantını yedi

doğuda yine kendi yarattığı feodal yapı yüzünden ezildiğini düşünenler şu anda benim çok sığ örnekler verdiğimi düşünse de
(bkz: bsgçk)

edit: tugut özal yazmışım sinirle, turgut olarak düzeltildi.
kürtlerin asıllarını asla inkar etmediklerini, etmeyeceklerini bilmeyen hükümetlerin politikasıdır.
bir *sempatizan* düşüncesidir.

''insan az da olsa kendine değer versin'' diyesimi getiren düşünce silsilesidir.
uygulanmış olsa bugün bu başlık açılamazdı.
daha adam gibi "türkiye cumhuriyeti" yazamayan, ya da yazmayı, üzerinde yaşadığı yeri inkar edemediği için kendine yediremeyen aşağılık bir karakter* için uygulanması gereken politika.
sadece türk ulusu haklar talep edebilir derken lazını çerkezini türkünü kürdünü kast etmiş adam geçmişte olduğu gibi meclisi ermeniler rumlar basmasın diye. Ama nedense sadece bir kaç kürt ezildiklerini ima ediyor. Turgut özal,Mehmet şimşek ve daha nicelere hepsi kürt. sen istiyorsun ki akşama kadar yatarım devlet bana bakmak zorunda bakmazsa anaa bizi asimile ediyorlar bık bık dersin.
ne sakıncası olduğunu anlayamadığım eylem. almanya'da yaşayan bir türk olsaydım ve almanların beni asimile etmeye çalıştıklarını hissetseydim gocunmaz, bilakis mutlu olurdum.
yahu kürtçeyi yasaklayan bakan ve hükümet madagaskarlı mıydı,dedirten durumdur.bir halkı yok etmenin ilk şartı dilini yok etmektir diye bir yazı okuduğumu da hatırlıyorum.ama sanırım bu yazı kuala lumpur için yazılmıştı.ha bir de "aslında öyle bir millet yok,ayakkabılarının karda yürürken çıkardığı ses nedeniyle (kart kurt kart kurt) bu isimle anılıyorlar." diyen bir bilim!!!! adamı vardı.hmmm doğru ya o da demokratik kongo cumhuriyetindendi.ha bak bir de "kendi dilimde bir şarkı yapıp söyleyeceğim" diyen,yaşadığı ülkenin en verimli sanatçısını da çatal kaşık yağmuruna tutmuşlardı.ama yok pardon a pensilvanyadaki amiş kabilesindendi..görüldüğü üzre kürtler üzerinde hiç mi hiç baskı ve asimilasyon çalışması yapılmamıştır.kürtlere asimilasyon uygulandı demek için insanın az önce yazdığım ülkelere gidip orada yaşananları öğrenmesi lazım.ama ne kadar şanslıyız ki bizim ülkemizde böyle şeyler olmaz.

not:kürt değilim.ve bildiğim kadarıyla azerbaycandaki akrabalarım gagavuz(keykavus) türklerindendi.bir olaya yaklaşım ırksal-mezhepsel kardeşlikle değil akıl-mantık bileşimiyle yapılır.
türkiye kürtlere asimilasyon politikası uygulamamaktadır.terörün şiddetini azaltmaya yönelik bazı politikalar geliştirilmiştir. amaç kürtleri sindirmek değil terörden soyutlayıp toplumun bir ferdi olduklarını hissettirmek.
yazı da bahsi geçenler ise belgelerle kanıtlanabilmiş değillerdir.
uydurma ve sahte belgelerle türkiye cumhuriyetini karalamak istiyorlar.
kürtlerin çoğu türklere minnet borcu olduğunu ifade etmekte.
başarısız olmuş bir politikadır ki zamanında ermenilere yapıldığı gibi "tehcir" uygulansaydı ne kürt sorunumuz olurdu ne de şehitlerimiz ayrıca ekonomik açıdan da milyarlarca doları eğitime sağlığa ayırma imkanımız da olurdu...
başarısız bir asimilasyon politakasıdır. zira biliyoruz ilk asimilasyon dilin unutturulmasıyla sağlanır.
görüyoruz ki 90 yıldır kürtçe var, yaşıyor, yaşayacak.
demek ki olmayan asimilasyon politakasında bahsediyorsun sen.

not: ama ana dilde eğitim hakkımız diyenlere hitaben bir çok ülkede uygulanan politaka buydu zamanında şimdi bu tartışmaya açılabilir bence ama yeri bu başlık değildir.
dün birini sıkıştırdık sözlük yazarlarından, adam dağa çıkacam dedi. terörist olacakmış. asimile edenler işte orda, dağlılar.
asimilasyonu tc uygulamıyor artık. bizzat türk vatandaşları gerçekleştiriyor. bu yüzden pek geçerli olmayan politika.
özerklik vermeyince asimilasyon oluyor tabi. yanlış yazılmış bu olay.
bende şöyle diyeyim. asimilasyon politikası uyguluyorsunuz diyerek türk'leri nüfus olarak geçmeye çalıştığınız gibi; bizi eziyörler diyerek kendinizi ezilmiş ve hakkını aramaya çalışan bir topluluk gibi gösterip resmen pay istediğinizi belli ediyorsunuz. *
(bkz: koş hanım biri başlık sıçmış)
bu asimile olmuş halinizse... diye devamının getirilemediği saçma önerme. yahu asimile edebilse türkler sizi, şu anda benliğinizi bile unutmuş olmanız gerekirdi.
şeriat, aşiret, töre cinayeti gibi kürt kültürünün berbat örnekleri göz önüne alındığı zaman daha hızlı ilerlemesi gereken politikadır. o sebeple mühendisler asimilatör yapsınlar bence, böyle adamı soktun mu asimile olsun.
ne devlet işleyişinden ne de sistem bilgisinden zerre anlamayan, Türkiye Cumhuriyetine hakaret eden bir salaktır böyle düşünenler.
asimilasyon nedir lan? önce asimilasyonu tanımla sonra bir adam ol sana bu ülkenin verdiği haklara saygın olsun.
kürtlerin asimile olduğunu zannedip bölgeyi toz duman etmesidir.
(bkz: t c sana girsin)
Başarısızlıkla sonuçlanmıştır.
(bkz: ha siktir)

(bkz: türk üm demekten korkar oldum sayenizde)
(bkz: nasıl asimilasyonsa artık)
"kürtler dağ türk'üdür" sloganıyla kol kola gider. kart kurt filan diyorsunuz ya devlet kurumlarıyla, o işte.
tartışma konusu olmaktan ziyade belirli kürt vatandaşlarımıza provokasyon konusu olagelmektedir. tepki göreceğini bile bile bu vatandaşlarımız umumi internet ortamlarında 3 metre "biz ezildik" yazıları yazmaktadır. bu yazıların formatları her yerde aynıdır. yazıların içerikleri ve başlıkları da gelecek potansiyel tepkiyi artırmak amacıyla kişilerin hassas damarlarına dokunur niteliktedir.

insanların düşüncelerini, fikirlerini açıklama özgürlüğü bulunmaktadır. bu fikirler eyleme dönüşmediği sürece de suç değildir. ancak bu belirli zümrenin fikrini açıklama özgürlüğünü sürekli, sürekli, sürekli provokatif cümleler ve başlıklar altında kullandıkları da bir gerçektir. bu durum da bu kişilerin entelektüel kredibilitelerini sürekli düşürmektedir.

üretilen yazıların ve fikirlerin kredibilitesi bu kadar düşük olduğunda, ve sadece sunuş şekilleri ile göze batar hale geldiklerinde ise geriye tek bir gerçek ve yapılacak tek bir şey kalmıştır.

(bkz: don t feed the troll)
bunu söyleyenler, adnan menderes denen hain yüzünden yarıda kalan toprak devriminin bir asimilasyon aracı olduğunu da iddia ederler.

kürtler de bu ülkedeki herkes gibi insanca yaşasın; yaşamı ağa-şeyh'in iki dudağı arasında olmasın diye sen toprak vermeye çalış. adın "asimilatör"e, "soykırımcı"ya çıksın.
(bkz: çok da sikimizdeydi)
(bkz: so what)
(bkz: kürt)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar