bugün

entry'ler (1534)

izlemeden önce ölünmesi gereken diziler

beni öldüreydiniz de izletmeseydiniz listesi. Liste listedir.

http://www.ranini.tv/foto...n-olmemiz-gereken-diziler

ahmet kaya

--spoiler--

bir gün gittim dedim ki: biraz senle konuşak, 5 dakika yani

--spoiler--

çocukken sevdiği kızı böyle bir hikayeyle anlatan adama nasıl kıydınız?

ilhami çiçek

sen sevgilisin, kuşları ürkütebilirsin

ranini

18 eylül'de internet sitesiyle gümbür gümbür gelen televizyon yazarımız.

mevlana idris zengin

Çocuk edebiyatını yücelten yazar. Uzun süredir çocuk edebiyatında gözüm kapalı güvenebileceğim bir yazar arıyordum, buldum.

Fakat kendisine eski kafa gibi bir yeri açtığı için kızgınım.

polisin diyarbakırda 3 kız çocuğuna tecavüz etmesi

Geçtiğimiz Nisan ayında ortaya çıkmış fakat devlet sevdalısı ana akım medya tarafından üzerine gidilmeyen kahredici hadise.

Şu sıralar sürekli tehdit mesajları alan baba ile evrensel gazetesi muhabirleri röportaj yapıyormuş. Günün ilerleyen saatlerinde röportaj önümüze düşecek, siz pis ağzınızdan biz de bu devletten yine utanacağız.

offside

"iran çok yaşa, Bahreyn aşağıya"

emrah serbes

3 Temmuz gecesi cnn'de katıldığı programda " doktor değiliz ama hastamız çok" gibi bir laf eden ağbimiz.

Bunu tarihe not düştüm ki Emrah serbes rezil olsun. Bu nasıl bir laf ya. Adam iyice kafayı sıyırdı.

cihan ülsen

roboski için

"uçurtma hüznüne boğulan bir çocukların gözleridir ömre talana sebep" dizesiyle biten bir şiiri yazmış şair. aynı zamanda avukat. avukat ve şair olmasından anlaşılacağı üzere devlete sinirli.

diyarbekir merkezli yokuş yol'a dergisinde şiire sırt veren abilerimizden. yine izdiham dergi'de şiirleri yayınlandı. ayrıca hür bakış'ta da yazıları var. hülasa kendisini her yerde takip ediyor ve devlete zeval vermek için uğraşıyoruz.

chris martin

eşine yazdığı moses adlı şarkısının adını birkaç sene sonra doğan çocuğuna isim olarak koyan solist.

lice

devletin, katilliğini yine gösterdiği ilçe.

burası bizi öldürmek isteyenlerin ülkesi diye romantizm dolu cümleleriniz sizin olabilir. aslı, burası sizin sürüneceğinizi göreceğimiz ülke.

emrah serbes

20 haziran'da iletişim yayınları tarafından yeni bir kitabının yayınlanacağı yazar.

kitabın adı deliduman. kapak tasarımı berat pekmezci'ye aitmiş. arka kapakta şöyle bir şey yazıyor: "ağlamayı unutmak için yumruğunu sıkanları resmediyor"

şimdi kitabı heyecanla bekliyorum (yazlık bir kitabımız olacak malum) ama daha şimdiden yok gezi yok isyancıları diye ortada dolanmasını anlamlandıramıyorum. bırak abi bize sen o kısmı, biz anlarız merak etme, senin isyanını da anlarız diğer yazdıklarını anladığımız gibi, yeter da dolanma artık.

shirin neshat

women without men filminin yönetmeni. kadın üzerine kurduğu sanatı hatta doğu algısındaki kadın üzerine kurduğu sanatı, kadınlar için önemlidir.

kendisini ve kırgınlıklarını şöyle anlatmıştır:
http://www.ted.com/talks/..._art_in_exile?language=tr

ahmed arif

--spoiler--

rüya, bütün çektiğimiz
rüya kahrım, rüya zindan

--spoiler--

yaşasın yaraların kardeşliği. aynı şiir ahmet kaya tarafından bestelenmiştir.

dombra şarkısını tlf melodisi yapmak

fenerbahçe marşı olarak düzenlenmiş hali ile bir metrobüs dolusu insanı sabahları cana getirebilirsiniz.

hayao miyazaki

filmlerinin o kadar güzel soundtrackleri var ki bu işleri bırakıp kaçasım var yönetmeni.

http://www.youtube.com/watch?v=o427T3gNUFA

mehmet akbaş

Füruğ okuyarak müzik yapan müzisyen.

Müziğine ayrı kıvırcık saçlarına ayrı sevgi gösteriyoruz.

cihat duman

çok kötü şiir yazan şair. ama kapladığı yer bakımından iyi bir adam.

mehmed uzun

çevirilerini selim temo'nun yaptığı kürt edebiyatı yazarı.

--spoiler--

kevok; ayın, yıldızların ve kara toprağın esmer kızı

--spoiler--

buka barane

23 nisan başka sinema belgesel gecesinde, gösterilecek belgesel. heyecanla bekliyoruz.

anadolu yakası için; 21:00 de kadıköy rexx ve yine aynı saatte capitol spectrum'da seansı var.