bugün

hükümetin başını sevme zorunluluğu yoktur. saygı duymak gerekir. ayrıca kendileri ekmek değil kömür ve makarna dağıtmataırlar. yanlış bir önermedir.
efendim, öncelikle tayyip erdoğan'ın bir ülkesi mi varmış, ülkede mi satın almış yahu, ülkeciktir o... *
(bkz: alice harikalar diyarında)
görsel
kişi tayyipistanda ise kralına çok nankörlük etmiştir.
ters önermedir.

recep tayyip erdoğan "benim" ülkemde ekmek yiyor.
hem de bana tinerci diyerek.
türkiye cumhuriyetinin tapusunun tayyip amcaya mı ait sorusunu akıllara getiren konu.
ülkes mi?
Babasının evinden mi getirmiş? derler adama.
(bkz: babadan oğula nesil bunlar) eşşek kadar vergi alıp, bunu zarta zurta, seçim zamanı kömüre harcayan kişinin ülkeyi ' gelişmiş, çağdaş ülke.' seviyesine çıkardığını düşünen tip söylemi. bu kadar vergi alıp hala ' kalkınmakta olan ülke' söylemine maruz kalan yerde o hükümeti (bkz: yıkarlar yıkarlar)
tayyip'in ülkesi...vay be...durum iyice raydan çıktı desenize vay halimiz!
(bkz: alice harikalar diyarında)
böylece tayyip'in bir ülkesi olduğunu öğrenmiş olduk. umarız en kısa zamanda türkiye'den gider ve kendi ülkesine döner.
(bkz: am sevmeyip sikişten doğmak)
başbakan olunca ülkeyi sahiplenmek, türkiye türkiyenindir.
bu ülke ne tayyip'e , ne de kılıçdaroğlu'na aittir. dolayısıyla, mantık hatası olan söylemdir.
sadece ekmek yemekten beyni durmuşların ülkesinde tayyip sevmek gibi bir durum; ne demekse...

"kimin ülkesi", "ne oluyor babasının malı mı", "tapusu nerede" demekten başka doğru dürüst hiç bir yorum yapılmayan itham. insan bir dalga geçer, malum başlığı açan arkadaşın derdi bu. ama yok, kırk sayfa ciddi ciddi elini havaya kaldırıp "okuyom ben ya" tripleri ile reaksiyon vermeler falan.
bunun bir tek açıklaması olabilir arkadaş: bu elemanlar tayyip'e oy vermişler, ama neden böyle bir şey yaptıklarını bilmiyorlar. oyu verirken de salakça bir yanılsama ile kendi kendilerini "tayyip'e yol açan ulema" falan bellemişler. birisi çıkıp da gerçeğin ne olduğunu şaka yollu hatırlatınca damarlarına basılmış gibi "tayyip kim yeaaa" diye sayfalarca isyan...

yapmayın millet, yani bu kadar mal olduğunuzu size verilen her fırsatta bu kadar ayan beyan belli etmeyin, çok komik oluyorsunuz, yani öyle böyle değil, ay ay ay bakamayacam daha fazla...
halkın anasını ağlatıp, üstüne keyif sürmek . .
mustafa kemal atatürk bile sahiplenmedi, benim burası demedi. bu vatan, üzerinde yaşayan herkesindir.
türkiyenin yemeklerini sevmek.

(bkz: turkish kebap)
(bkz: semih cumhuriyeti)
biat eden kölelerinin yarın öbür gün ters düştüklerinde zerre omurgalılarsa yememeleri gereken ekmektir.
bu ülke tayyip erdoğan ın olmadığı için öyle bir şey yoktur.
Hımmm kürtlerin ülkesinden sonra Tayyip Erdoğan'ın ülkesi çıktı. Aslında Mars'ta atmosfer var, Esra-Ceyda kardeşler dünyanın en akıllı iki kızı. Suyun kaynama derecesi iki bin beş yüz falan. Hepsi gerçek. Hepsi olağan.
tayyip erdoğanın ülkesi mi? nereden onun ülkesi oluyormuş?
bu ülke tayyip in değil türklerindir demek yeterlidir.
Burası benim ülkem ! Kürt, Türk , Çerkez hepimizin onlarla paylaşmaktan mutluyum ve bu çeşitlik bizi daha da yüceltiyor.