bugün

evet efendim...

sayın başbakanımız, iyi ahlaklı büyük türk lideri ve tüm kişisel özellikleri ve takım çalışması ile tüm dünyaya örnek olan recep tayyip erdoğan'ı her nasılsa sevmeyip, onun başbakan olduğu ülkede ekmek yemektir. tam bir ikilemdir, aymazlıktır bence.
yediği kaba pisleyen, ülkenin karanlığa gömülmesini isteyen kişilerin yaptığı ilginç eylemdir bu ayrıca. aklım hafsalam almıyor açıkçası. ben her gece darbe yapacaklar korkusuyla yatağıma gireyim, sayın başbakanım bu kirli işlere engel olsun, ben onun sayesinde huzurlu olayım, sonra da gidip onu sevmeyeyim. var mı yahu böyle bir şey? beğenmiyorsan, sevmiyorsan git bu ülkeden! seni zorla tutan yok.
hakikaten insanlığımdan utanıyorum. ya diyorum ki eleştiren varsa, sevmeyen varsa gitsin moskova'da yaşasın. hani bir zamanlar vardı ya neyse.

yediği kaba pislemeye çalışmasın kimse. bu ülke tayyip erdoğan ve ona gönül verenlerin ülkesidir. bu ülke tüm aydınlarındır. bu ülke tüm ak partililer gibi vatansever olan milletindir.

karanlık ellerinizi çekin artık!
söyleyenin aptal olduğuna dalalet cümledir.

(bkz: ülkeyi tayyip in sanmak)
türkiye cumhuriyetinde emeğiyle kazanan herkesin ekmek yemeğe hakkı vardır. tayyip erdoğan ortalıkta yokken de bu insanlar ekmek yiyordu, varken de yiyecek, o bittikten sonra da yiyecekler. sanki bu ülkede her vatandaşın ekmeğini tayyip erdoğan mı vermiş,
ülkenin rejiminin cumhuriyet olduğunu, monarşi olmadığı hususunu henüz sindirememiş talihsiz kişinin söylemidir. aslında böyle açıklamalar iyi de oluyor. ülkemizde ne gibi düşüncelere sahip insanların var olduğu hakkında ışık tutmaktadır böyle söylemler. nabız yoklamak amacı kokan bir söylemdir de diyebiliriz.
doğrusu tayyip erdoğan ı sevmeyip onun yönettiği ülkede yaşamaktır.
yaşamak istemem artık aranızda-yavuz çetin
türkiyenin yarısının yaptığı eylem. sevenlerinde yarısı çıkar için olması muhtemeldir bence.
tayyip'in ülkesinde yiyecek ekmek bulamamak.

(bkz: ya sev ya terket)
Bu ülke RTE Ltd. Şti ise haklı bulunabilecek bir sözdür.
çünkü yurdumun bütün ekmeklerini fırına rte koydu değil mi? saçmalamanın dibine vurmuş entrydir. demokrasi nedir dersine geri gitmek gerekiyor anladığım kadarıyla, çünkü bir ülkede ekmek yiyor olmak iktidarı destekliyor olmanızı gerektirmez. sistem öyle yürümez arkadaşım. akp'nin o savunduğunu iddia ettiği demokrasiden ne anladıklarını görüyoruz destekçilerinin. demokrasi, farklı görüştekilerin birbirine saygı duyması, bir arada yaşayabilmesi demektir. ama siz napıyorsunuz, onu sevmeyen gitsin, bunu sevmeyen ölsün, sevenler yamacıma gelsin. bunun neresi demokrasi? birbirini çekememezlik, sığ düşüncelerle karşı görüştekilere saldırmanın nesi demokratik?
ayrıca bu ülke rte ın ülkesi de bizim değil mi? (bkz: öyle ülkeyi ben de yönetirim) (bkz: padişahım çok yaşa da deseydin)
ülke, tayyip yokken kimin di?

türkiye nin cumhuriyet rejimiyle yönetilmesi bir yana, monarşi rejimlerinde bile, ülke; monarşi rejimi hükümdarının değildir.

"tayyip erdoğan'ın ekmeği yiyorsunuz" diye bir cümle kurup bunu ciddi ciddi dile getirmek öküzlüğün dik alasıdır. o halde, biz cumhuriyet rejimi halkı olarak ülkemizin ekmeğini yerken, o sözü söyleyen öküzün önüne tayyip'in samanından koyalım da zıkkımlansın.

not:eşkiya dünyaya hükümdar olmaz
başka ülkeye gidememektir.
eksisozlukten stil calip buraya yazan adama prim yapiyorsunuz. gidin ekside nasilbirdemokrasiistiyoruz adli yazari okuyun, daha eglenceli en azindan.
he ayni kisilerse, kendini tekrar ediyor demektir.
demezler mi adama; ulan ..... madem ülke yönetenin o zaman sen niye zamanında bülent ecevit yönetirken onun ekmeğini yedin. bence derler. ama yeri değil.
-bu ülke senin mi oolum, tayyip'in ki! (bkz: fırat)
Bu ülke bizim ülkemizdir. Ülkeyi üzerinde yaşayan Türk milleti oluşturmuştur ve bu ülke bize ulu önder Mustafa Kemal Atatürkümüzün armağanıdır. Kim kimin ekmeğini yiyyor acaba demek istiyorum sadece!
(bkz: tayyipland)
ülkesi derken? kimin ülkesi? neyin ülkesi? vatan dediğin tek kişiye mal edilmez böle, erdoğanınmış. yok babamın..
--spoiler--
ooo tayyeap ülke yapmışız,şekiiiiil.
--spoiler--

(bkz: ceyhun yılmaz).
vay be türkiye cumhuriyeti tayyip dayınınmış demekten alamazsınz kendinizi bu başlığı gördüğünüzde.
laflarının altına entryler yağdıkça kendini tatmin eden canlıların söylemi olabilir.. hem ülkesinde yaşa hem de bok at,işte o yüzden iğrençsiniz be abi. o yüzden biz de siktiri çekiyoruz sizlere ama ne yüzsüzsünüz be abi yapıştınız kene gibi, ata kurtardı lan sizin kıçınızı..
(bkz: sözlükte siyasi parti propagandası yapmak)
bu ülke tayyip erdoğana ait bir yer değildir. tayyip erdoğan başarılı bir başbakandır ancak ona duyulan sevginin ve ilginin bu şekilde çarpıtılması doğru değildir.
gayet doğal bir durumdur. benim dışımdaki % 47 seçmiş bulunmuş, başa geçmiş, biz de başa gelen çekilir misali çekiyoruz. napalım yani ülke misali ya sev ya terket mi olsun.
ülkede yenecek ekmek bulamayan çooooook sayıda insan olduğundan pek de geçerli olmayan bir iddiadır. tayyibin çiftliğinde kıtlık hüküm sürmektedir. neyseki fenerbahçe biraz da olsa öcümüzü almıştır.