bugün

her zaman olduğu gibi bir "u" dönüş stilidir. beklenen bir açıklamadır. seçim dönemi yaklaşmıştır, oy kaygısı başlamıştır. halkımız da bunu yerse helal ve afiyet olsundur.
daha önce sabahtan akşama keskin bir - u - dönüşü vardı. * bir olay vardı.
Sabah
Tayyip: Hayır sami oferle kesinlikle görüşmedim, bu medyanın üzerimize gelmesidir, çirkindir.
akşam
Tayyip: evet davos'ta 1 defa görüştük, sonra telefonda da görüşmüştük.

herşey çok güzel olacak'tan bir enstantane

Altan: Özür dilerim
Nuri: yapıyosun yapıyosun özür diliyosun, yapıyosun yapıyosun özür diliyosun.
(bkz: afterwards everybody says sorry)
anketlerde akp'nin oylarının hatırı sayılır bir şekilde düşmesi üzerine durumu kurtarma çabasıdır.
rte nin seçimlerin yaklaştıgını hatırlaması uzerine yaptıgı acıklamadır.
(bkz: başbakanlık özür dileme yeri değildir)
artık alışılagelmiş rte dönüşlerinden bir diğeridir.

sen kalk önce, tüm patavatsızlığınla, boşboğazlığınla "askerlik yan gelip yatma yeri değil" de, halkın en hassas olduğu konuya, en açık yarasına tuz bas, toplumun hemen her kesiminden tepki topla, askerlerle karşı karşıya gel, sonra da git uğur dündar'ın karşısında "sözlerim yanlış anlaşıldıysa özür dilerim" de, kurtul işin içinden..nerde öyle memleket?

seçim dönemi mi yaklaşıyor nedir, ondan olsa gerek..yemezler usta yemezler..yemiyoruz..
özür mü? demek canım aşk olsun aramızda lafı mı olur ? **
(bkz: gectı bor un pazarı sür eşegini nigde ye)
nedense hiç inandırıcı ve samimi gelmeyen, seçimlerin yaklaşmasıyla açıklanabilecek durum. gerçi neden samimi gelmemesine de şaşmalı. zira vakti zamanında atamıza laf söyleyip şeriati getireceğine Allah' a söz veren insanın şimdi laiklikten bahsetmesi ne kadar inandırıcıysa bu özür de o kadar inandırıcıdır.
(bkz: erdoğandan inciler)
(bkz: ananıda al git burdan)
(bkz: askerlik yan gelip yatma yeri değildir)
(bkz: şehit annesine : şimdi bir de onları mı dinleyeceğim)
yerinde bir harekettir; zira o sözü 'ölecek tabii askerler' manasında söylememiştir.
şimdi dumandan dönek adlı şarkıyı RTE için dinliyoruz:
Hakim bey itirazım var
Hakim bey son bir sözüm var
Kayıp gençlik deyip geçme bak
Hiç olmazsa biz dönek değiliz....
Bizde özür dileriz (bkz: Başbakanlık yan gelip yatma yeri değildir)
seçime yatırım çabasıdır.
başbakan'ın eşi emine erdoğan'ın da bugünkü kadın kolları toplantısında bol bol "şehit aileleri" ve "yüreği yanan anneler" den dem vurması ile iç yüzü ortaya çıkan eylemdir. baktılar ki, %33 bile (!!) bu ağır lafı, bu ağır gafı sindiremedi içine, n'apsınlar başladılar özür dilemeye, af beklemeye..

yakında, çıkar meydanlara "ben o lafı diyen insan değilim ey halkım, değiştim artık * " diyiverir, eh memlekette de bu kadar kraldan çok kralcı varken inanırlar da buna.

bu özür şovunu da samimiyet göstergesi sayan ya da sayacak olan * güruh * , çıkarın o at gözlüklerini de öyle bakın bir de etrafınıza..herşey daha net gözükecek inanın..
öylesine güzel bir ülkede olduğumuzu gösteren durumdur.

öylesine güzel ki, başbakanımız yaptığı hatalar, söylediği kötü sözlerden dolayı arada bir özür diliyor ve ülkecek mutlu, mesut, dertsiz, tasasız hayatımıza devam ediyoruz.

ama bu masal ülkesi sadece;
açlık ve yoksulluk sınırının dışında kalan, işsizlik ve suç oranını istatistikler arasında öylesine görüp (hatta görmeyip) geçen, düşünmeyi ve yorumlamayı bilmeden öss, oks'de tükenen gençler ve çocukların okul önlerinde birbirini öldürmelerine anlam veremeyen, dağlarda birbirini vuran insanları birer sayıdan ibaret sayan ve sayıları hepi topu bikaç yüz bini geçmeyen insanlar için var.

geri kalanlar ise harcayan ve harcananların meydanı.
harcayanlar düzenden memnun oyunlarını kendi kurallarına göre ve de hakkını vererek oynuyorlar.
harcananlar, sadece harcanıyorlar.

dilenen (aslında lutfedilen) özür ise, kafasına göremediği bi odunla fazla sık vurulduğu için kıpırdanmaya başlayan toplumun, yine o odunu tutan el tarafından okşanıp yatıştırılma çabası.

bi gün masal biter mi? o odun el değiştirir mi?
hayır!
ama belki?
hayır...
her ne kadar özür dilemek de bir erdem olsa da, kendisinin bulunduğu makam ağzına geleni söyleyip, sonra utanmadan yanlış anlaşıldıysam özür dilerim denilecek bir yer değildir. bunu birilerinin kendisine hatırlatması gerekir.
(bkz: sandıkta görüşürüz tayyip bey)
ciftci: sayin basbakan bittik biz bittik, anamiz agladi!
rte: ne diyo lan bu, lannn anani da al git buradan. sey yani ya gercekten bi anda sok oldum, kusura bakma ne olur.
sehit anasi: oglumun hakkini helal etmiyorum!
rte: edeceksiiiinn * ne sandin askerlik yan gelip yatma yeri mi? ne diyorum ben ya, anacim kusura bakma sinirlerim bozuldu gercekten, walla bak.
cüneyt zapsu: recep istiyorsan sen cok konusma, bak paso pot kiriyon!
rte: sen ne diyon cüneyt allasen * ya, bi siye git. cüneytcim cok kötüyüm ne olur anla beni, gel seni bi öpim. canim benim.
(bkz: bir daha olmasın)
(bkz: peres in recep tayyip erdogandan ozur dilemesi)