bugün

amerikalıların "typehuun" diye telafuz ettikleri hoş isim.
(bkz: kasırga)
kasırgaya asyalıların verdiği isim. astronota rusların kozmonot demesi gibi birşey yani.
yakın zamanda parasız kalmış ve kötü şeyler yaşamış bir insandır. dikkat çekmek ve sevdiklerinin karnını doyurabilmesi için her yol mübahtır, evet.*
doga ustu yetenekleri olan, secilmis insan. ben tayfun'un yalancisiyim.
bestekar zeki duyguluer in torunudur.
90 larda ozel kanalların açılmasıyla başlayan popçu akımının öncülerinden şarkıcı. şimdi nerede ne yapıyor bilinmez.
90larda hangi şarkı hadi yine iyisinden farklıydı ki.. ve bu eleştirimide yaptıktan sonra bir 90lar pop müzik dinleyicisi olarak ki benim çocuklugum deil bebekliğimin yılları * tayfunun bu şarkısınında ozamanlar için iyi bi şarkı oldugunu belirtelim. tayfun duygulu 8 yaslarımda marketimizde gördüğüm bir adama cok benzettiğim ancak ozamanlar piyasada olmadıgı için ismini hatırlayamadım ancak yüzünü hayal meyal hatırladıgım ve cocuklugun verdiği saflıkla uzun zaman düşündüğüm ve 2000 yılında ben 9 yasındayken cıkardıgı onda oniki albümünü gördükten sonra yüzünüde ismini de hatırladıgım ve işte buu tayfunn diye çığlıklar attıgım 90ların en iyi giriş yapmış sanatçısı. şimdi 17 yaşımdayım ve bugüne kadar hiçbir sanatcıya takıntı derecesinde hayranlıgım olmadıgını göz önünde bulundurursak 9 yaşında bi çocugun bu yasına kadar melankolik bir sevgi beslemesi... evet bendede tarif edilmez bi şeydir. *
mozaik ve suavi karaibrahimgil'in son albümlerinde ve yen türkü'nün üyesi olarak vira vira ve rumelihisarı konseri albümlerinde saksafon çalmış müzisyen.
kar beyazdır ölüm'ü piç eden şarkıcı.
iyi bir müzisyen ve besteci olmasına rağmen kötü bir şarkıcıdır. sanatçı kişiliğine saygımız elbette vardır.
şarkıları kötü diyebiliriz ama müzisyenliğine söz söylemek haddimiz değildir.
TAYFUN Türkiye'de en çok kullanılan 183. isim (... 181. nevzat, 182. ülkü, 183. tayfun, 184. yücel, 185. bora, ...). Ülkemizde yaklaşık her 841 kişiden birinin adı TAYFUN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.19.

TAYFUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 21:44 itibariyle yaklaşık 85,589 kişinin isminin TAYFUN olduğu ve TAYFUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1414 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TAYFUN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 436 TAYFUN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TAYFUN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

TAYFUN Türkiye'nin en yaygın 183. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 183. ad ise Robin ismi. TAYFUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 181. Marvin 182. Mohammad 183. Robin 184. Michele 185. Gene isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
bacaklarının dört metre olduğuna beni inandırmış, kot pantolonu memesinin dibine kadar çeken bir şarkıcı.
seçici algı sonucu mudur nedir kulaklarım bu isme iyice hassaslaştı..geçen filipinlerde vukuu bulan bi tayfundan bahsediliyor ; "çok güçlü , her şeyi yıkıp geçti" diye , ben bi birey olan tayfun'dan bahsediliyor diye dinliyorum hayretle..
"niye öyle sert olmuş ya şeker gibidir o ?!" diye sorunca millet abuk sabuk baktı bi 20-30 saniye de öyle anladım..
ersin karabulut'un eskiden baya bi hayranı olduğu oynar başlı şarkıcı.. belli zaten favoriler direk çalıntı.

bkz:http://www.youtube.com/watch?v=zHMst7YB75o
doksanların efsane popçusu. yani öyle harika hareketleri var ki... of süper ya anlatamam. hani şöyle yapıyor ya. saçları faslkjdalk

mustafa topaloğlu: yani sıçtın muhabbetin içine dikkat et beli...

debk: tamam abi.
90'lara hadi yine iyisin sarkısıyla fırtına gibi girip Tarkandan cok daha ilgi toplayan,saksafon çalan,kayahanın kızıyla evlenip bosanmıs ve şimdilerde kaybolan eski şarkıcı.
(bkz: kasırga)

hortum ile karıştırılır, fakat hortumlardan yaklaşık 2000 kat büyüktür.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/tayfun/
kendisi şu an tv8de. sevgilimi görmüş kadar oldum yalnız, bu ne sevinç.
kendisi cuma akşamları bostancı teras bar'da,çıkmakta.eller havaya,bir zamanlar sevginle ateşlenen başımı filan yapmakta.

(bkz: hayat ne tuhaf vapurlar filan)
(bkz: hadi yine iyisin)
dışardan farklı içerden farklı bir kişiliktir . Özünde çok saf kalpli , iyi yürekli bir insan . Sesi de çok güzeldi ama bir burak kut kadar tize çıkamazdı kendisi . 90lı yılların başında hadi yine iyisin ile bir anda müzik sektöründe büyük sükse yapmıştı . ardından seninle ölürüm , kendine gel , ben hancı sen yolcu gibi şarkılarla ilk albümünün gidişatını devam ettirmiştir . ardından herkes ikinci albümü ilk albüm kadar iddialı olacak diye bekledi ama o kadar iddialı olmadı ne yazık ki çoğu sanatçılarda görüldüğü gibi ilk albümün gölgesinde kaldı . ama affet ve ah belalım şarkıları yine çizgisini devam ettirmesini sağlamıştır . albüm çıktıktan kısa süre sonra tayfun , eşi tarafından aldatılmıştı ve işte bu zamandan sonra tayfun için büyük bir dönüm noktası olmuştu . ardından gelen olaylar , eşiyle boşanması tayfun'un müzikten uzaklaşmasına neden oldu . eğer bu olanlar olmasaydı tayfun şimdi en azından tarkan kadar olmasada çok değer görülen birisi olurdu .
93'te hadi yine iyisin şarkısı çıktığında tarkandan daha ünlü olma ihtimali vardı. ama sektörde tutunamadı gitti. hey gidi 90'lar.
sözlükte 2000 sonrası doğumluların fazlalığı nedeniyle hakkında fazla entry girilmemiş kişi..