bugün

paradoks içerse de yapmaya çalışalım. sözgelimi bu duygular iyi özellikte ve heyecan verici olmayıp ruh yorgunluğunun kişide yaşattığı hafif pişmanlık hafif hayıflanma ile kendini gösteren, insanlara karşı artık iyi ya da kötü denilebilecek derecede duygu manasına gelecek hiçbir hissiyata sahip olamama durumudur. gerek arkadaşlık gerekse sevgi boyutunda. kısacası çok boktan işte.
(bkz: aşk)
karnın acıktıgında ne yiyecegini bilememe hissidir.
boşaldıktan sonraki ilk 5 dakikadır.beyniniz size öyle bir oyun oynar ki ne hissedeceğinizi şaşırırsınız.

ayrıntılı bilgi için (bkz: #17802163)
aslında herkesin, çeşitli durumlara benzeterek, kendine özgü bir tarif yapacağı duygulardır.
misal; kalp ağrısı. sevgilisi terketmiş, diyor ki; "ayyy sanki böyle kalbim yerinden sökülüyor gibi". sanırsın kalp ameliyatında. kalbin yerinden sökülmesi nasıl oluyor diye sorsan, kim bilir onu nelere benzetecek. halbuki ne gerek var, tüm bunları sadece 3 harf ile açıklayan "bok" gibi bir kelime mevcutken, tarif edeceğim diye kendini parçalamaya kalbini sökmeye falan. en boktanı için

(bkz: suçluluk duygusu)
Kendini veya bir başkasını, gerçekten tanıdığını düşünürken aslında hiç tanımadığını farketmen. Nasıl bir duyguysa bu ismi yok.
eski kız arkadaşının evlendiğini duymak yada düğün fotoğrafını görmek.

ulan kız evlenmese sen onunla evlenecekmiydin? hayır.

o zaman niye için buruluyor? bilmiyorum ulan.
görsel
özgürlük adı altında toplanmış ne bok yiyeceğim şimdi ben çıkmazındaki duygulardır.
sevgilinin telefonu yüzüne kapattığı an hissedilen duygu.
özlemek, ulaşamamak, gitmek - görememek, aramak - bulamamak. yanıp da tutuşursun ya hani kimse görmez de yardım edemez işte öyle bir şeydir.
işsizlik. çok sıkıcı oluyor günleri falan karıştırıyorsun. gündüz programları vs. ama o ezik işsizlik duygusu tarif edilemiyor.
kafanın içinde binlerce cümle olduğu halde ağzını açamadığın andaki duygudur.
1, 5 yildir her gun her dakika yaninda olan sevgilinin 5 gun sonra baska sehre tasinacak olmasi insanin icindeki en boktan duyguyu yaratir. geri kalan hic bi duygu da islemez. sikerler.
Utanç ve pişmanlık.
kaybetme korkusu.
Misafirliğe gidip tuvalete girince o müthiş osurma sesini diğer insanların duyduğunu düşünürken ki his.
adı üstünde işte boktan duygular ne kadar karıştırsan o kadar koku yapar.
tam da suan hissedilen bokumsu haldir. ne yapiyorum lan ben dedirtir insana.