bugün

genelde iki sebeple telefonlarını açmayan insandır. ilk nedeni geçmişte yediği haltlar yüzünden bazı istenmeyen kişiler tarafından aranıldığını düşünmesidir. diğer nedeni de arayan arkadaşı tanımayıp, sen kimsin diye sorup arkadaşın hışmına uğramaktan çekinmektir.
aynı zamanda bu arkadaşın numarası çok eski olduğu için aramasını istemediği insanlar da numarasını bildikleri için sadece kayıtlı numaralara cevap vermesi olağandır.
alacaklılara aittir o numaralar. o nedenle açılmaz.
saçmadır lan bu. artis boku artisliğidir. gizliyi açma eyvallah da bilmediğin numeroyu aç be hacı nolcek, belki telefonun başında çaresiz bekleyen bir hakan altun vardır, belki de konteri olmayan gankan sana önemli bişey şeettircektir, bu kadar kuul olmayalım hayat bayram olsun...
çok uzun senelerdir aynı numarayı kullanan, tüm sevgililerini bu numarayla eskitmiş olan insanın yapabileceği eylemdir. 4 yıl kullanılan bir hat, ortalama olarak kaç sevgili geçirir ki? elbette 1 de olabilir, 100 de kişisine göre, hatta daha fazla da olabilir. e adam açmamakta haklıymış ya.
'ben çok cool'um' havasında gezen insandır.
Benim gibi insanlardır. Bir cemaate karıştım karışmaz olaydım sürekli arıyorlar serefsizler. Hemde hep farklı numaradan ben de açmamayı tercih ediyorum artık.
içinde bulunduğum, içten içe kendime kızmama rağmen korkumu yenemediğimden hala içinde olduğum insanlardır.
öğrenci, ergen veya işsiz insandır.

çünkü kendi işini kurduğun zaman mecburen açıyorsun o tanımadığın numarayı, yok ööyle 'ay ben tanımadığım numaraları hayatta açmam çok coolum' havaları.
takdir ettiğim kişiliktir merak duygusu sıfırdır.
benimdir lan bu. niye açıyım arkeağşım? eğer adam gibi biri olaydı telefon rehberimde kayıtlı olurdu. kayıtlı olmadığına göre işe yaramaz. başkasının numarasından arıyosa da bi zahmet mesaj atıp belirtsin. ne bi artist boku ne de cool bi davranıştır. bildiğin düz insan lan. ben.
Eğlence ruhu yoktur.

Ben açıp arada dalga da geçiyorum. Bi kere kocasını arayan kadın aramıştı.
asıl garipsenecek insan her aramaya itinayla karşılık veren insandır. tanımadığı numara arar açar, en uygunsuz zamanda telefon çalar hatta yanındakilerle konuşası bile yokken telefonu açar, araba kullanırken sanki zorunluymuş gibi açar... ne bu telefona olan hürmet kardeşim yüzüne baktığın adamlara bu kadar saygın yok. telefona esirlikten kaynaklanan bir mallık olsa gerek. bunlar varken telefonunu açmayan insan garipsenmek yerine anca övgüye layıktır.
Borçlu insandır. Hayatta açmaz, ısrarcı olursan teli kapatır.
kral insandır. iş aramasıysa kendini tanıtıp mesaj atsın ibne.
mantıklı insandır.
eski sevgilisi olmayan insandır.
Hiç mi merak etmiyorsun kardeşim. Çok önemliyse mesaj atar ama aç abi sanki kontör senden mi gidiyor.
cia'den telefonu sorgulatıp numarayı bulmaya çalışır. buldu mu? gerekliyse arar, gereksizse "eeaah" der geçer.

bulamadı mı?

numarayı kim bu diye kaydedip whatsapp profil fotoğrafına bakar. tanıyabildi mi? gerekliyse arar, gereksizse "eeaah" der geçer.

tanıyamadı mı veya whatsapp kullanmıyor mu? "mesaj at koduğum." der geçer.

böyle birini tanıyorum. fanta diye bilen birisi.
Mesleki dezenformasyondan kaynaklanır kimi zaman. Bunun bir de ofise gelen telefona "yokmuş yokmuş çıkmış de" versiyonu vardır.
benimdir. tanımıyorsam açmam. yanlışlıkla arayıp sapık kazandım bir tane. o zamandan beri açmıyorum.