bugün

bunu söyleyen türkiye'nin omurgasız bir ülke olduğunu da iddia eder kanımca
bu devlet aciz değil.
kendine doğru düzgün bir hükümet bulur.
kaosa girer sıkıntı çeker ama belini doğrultur.
tabii uluslararası konjonktür de müsade ederse.
(bkz: başlık nick ve entry uyumu)
konu "akp gitsin başkası gelsin" değil ki dostum.

konu akp tabanının her yanlışa arka çıkması ve koşulsuz biat etmesi.

15 yıllık süreçte bu adamların tek yanlışı bile olmadı mı yahu?

ne zaman, nerede gördünüz akp seçmeninin "bu da yapılır mı" dediğini?

bırak akp'yi eleştirmeyi, yandaş gazetelere bile tek kötü söz söyleyemiyor, insanca eleştiri getiremiyor bu adamlar.

bak cumhuriyet, sözcü ve türevleri ak, pak demiyorum. onların da ahlaksızlıkları çokça oluyor ama ilgili başlıklara bir göz atarsan chp'ye oy verip bu hareketi eleştiren bir sürü insan çıkıyor.

dün alenen yalan bir haber yaptı, iftira attı "sabah" gazetesi.

hangisi çıkıp da tek söz söyledi? hiçbiri.

işte bu anlayış ülkeyi uçuruma götürür dostum.

koyunluk dediğimiz şey de tam olarak budur zaten.

sen bir lidere ne olursa olsun destek vereceğini hissettirirsen o lider tanrı sendromuna kapılır, yanlış yapmaktan, kötülük yapmaktan asla çekinmez.
hak ve eşitlik partisi gelsin.
akpli aveller ikide bir şu salakça sualletinizi sormayın artık. akpdende chpdende daha iyi iş başaracak partiler mevcut.
(bkz: hepar)
Sen git ben geliyorum.
HiÇ bir kişi, kurum veya kuruluş yeri doldurulamaz değildir. Bu günlerde geÇecek akepe nin esamesi okunmayacaktır. Nasıl Anavatan, DSP,AP, dyp, Shp nin esamesinin okunmadığı gibi onlar gittiler. Akepe de bir gün gidecek... Yerine gelecek birileri elbet olur...
aslında konu "akp gitsin" değil asıl konu düşünce akımlarının bünyeye uymaması ve zulüm anlayışları.
gerçekte istenen ise akp'nin sürü misali çobanlarının peşinden düşünme becerilerini geliştirmeden hatta düşünmeyi öteleyerek el pençe durmalarıdır...
eğitim sisteminin, ahlak yapısının çökmesi akp döneminin eseridir ve sadece bu iki başlık türkiye'nin geleceğini ve geleceğin bırakılacağı çocukların mahvolmasını sağlamıştır. diğer konuları ise sözlük yazarları teker teker yazacaklardır yazmasalar da zaten sizlerde biliyorsunuzdur...
ben gidersem kafasında olmayan biri gelsin yeter.

(bkz: fikret kızılok)
(bkz: ben)
Oylar anormal insana.
akp'lilerin klasik lafıdır. reislerinin yeri dolar. merak etmesinler.
Akp gitsin yeter ki. Gerekirse mahalledeki Ahmet amca geçer yönetir ülkeyi. Bunlardan iyi yöneteceği kesin.
Bsp gelsin.

(bkz: bağımsız suriye partisi)

Not: daha kurulmadı ama yakında kurulur.
akp gitmesin kimsede gelmesin.

şimdilik tabikide..
Milli bilince sahip Kim gelirse gelsin bundan iyi yönetir. Ortadoğu eş başkanlarına ihtiyacımız yok. Demirel gibi masonlara ihtiyacımız yok bizim.
vay arkadaş! bu ne ya?

alt tarafı bir oy verecekler, bir hesaplar, bir kitaplar! sanki memleketin kaderi bunca düşünen hıyarın atacağı bir oyla belirlenecek!

kimin geleceğinden sana ne kardeşim? akp'den memnunsan memnunsundur, memnun değilsen memnun değilsindir. memnun değilsen bunca uzun boylu hesap yapmak niye? başa sen mi geçeceksin? ihaleleri sen mi dağıtacaksın? indira gandi sen mi yapacaksın? bırak, o kadarını da başta kim varsa veya kim geçecekse onlar düşünsün.

akp'yi beğenmiyorsan başka partiye oy at. tercih yapamıyorsan kura çek. ona da gönlün el vermiyorsa oy verme gitsin! derdin ne ki seni memnun edemeyen partiye illa oy veresin?

son olarak "o oy pusulası hesapçı dötüne girsin, sen de kurtul, biz de" diyorum...
babam aday olacak bırakın devlet hazinesini söz veriyorum 6 ay içinde imf yi iflas ettirmezse ben bir şey bilmiyorum hatta birleşmiş milletler bize savaşmadan bedava toprak bile verirler yeter ki o baştan insin diye.