23 nisan 2014, çarsamba
2320 başlık

hepar

 1. 88
  tıp dilinde karaciğer.
  #25049
 2. 11
  memelilerde en ağır organlardan biridir. karaciğer ; yarısına yakın bir kısmını hatta yarısını kaybettiği zaman hastalık semptomları görülmeye başlar.
  (bkz: karaciğer)
  #2401583
 3. 3115
  Gunumuz turkiye'sinin bence en karizmatik ve en adam gibi adam kisilerinden biri olan emekli asker osman pamukoglu'nun bir ay icinde kuracagini belirttigi yeni siyasi partinin adi.
  #3751118
 4. 22-14
  popülizmin yeni starı osman pamukoğlu nun kuracağı parti. medyada neden bu kadar fazla yer alıp, reklam yaptığı belli oldu.
  #3751154
 5. 86
  halkın yükselişi partisi nin oylarını bölecek olan parti.
  #3751181
 6. 84
  bu parti kurulur mu, kurulsada gazetelerde bir günde olsa ismi çıkar mı bilemem yalnız, türkiye'nin gerçekten halkın gerçek sorunları ile ilgilenecek, proletarya'nın isteklerini meclise taşıyacak bir partiye ihtiyacı var. benim görüşüme göre, türkiye'nin ne yalandan ılımlı islam projesi getirmeye çalışır gibi gözükerek, dikkatleri başka yerlere çekip, ülkeyi daha fazla yabancı sermaye'nin eline teslim eden bir partiye ihtiyacı yok *. aynı zamanda ''atam.. atam.. sen kalk da ben yatam'' diyerek siyaset yapmaya çalışan, iktidara gelmek planları varken, ekonomik kalkınma planları olmayan, sadece iktidar karşıtı bir partiyede ihtiyacı yok*. eğer kurulacak bu partinin bir ekonomik planı olursa ve türkiye'yi ılımlı islam ile kemalizm kutuplarından çıkaracak bir siyaset izlerlerse, aynı zamanda akp'nin yeni anayasa'sında seçim barajı olmazsa bence başarılı olabilirler..

  *(1)= 24 ocak kararları ile birlikte, 28 yıldan beri liberal ekonomi'ye geçmeye çalışan ama tam anlamıyla global dünya'ya adapte olamayan, türkiye gibi bir ülkede özelleştirmeye tabi ki karşı değilim, aksine kapitalizm'i benimsemiş bir ülkede özelleştirme-vakıflaştırma gibi isimlerin telaffuzu son derece normal. venezuella gibi halkımızın ekonomik durumunun çok benzediği ülkelerde, önceden özelleştirilen kurumlar bile zorla devletleştirilsede, bu gibi hareketler, sadece hayalciliktir. ama! özelleştirmeninde bir sınırı vardır, bu sınır ülkeyi yabancılara peşkeş çekmek ile özelleştirmek arasındaki ince çizgidir.

  *(2)= siyasetle ilgilenmeye başladığımdan beri, muhalefet partisinde, çok büyük bir muhalefet zaafı görüyorum. kendilerini iktidara aday gösterirken, halka sundukları belli bir ekonomik plan yada gösterdikleri bir yol yok, muhalafet partisi binasına ''izmir'in dağlarında çiçekler açar..'' diye tabela koyup, bütün parti kadrolarını bir yerde tutsanız, insanlar 3 yıl, muhalafet partisinin olmadığını fark etmezler, izmir marşı çok sevdiğim bir marş olsada, biraz da günümüzde yaşamak gerekiyor...
  #3751363
 7. 8-4
  paşa nın kendini rezil edeceği girişim.keşke kan uykusu ile unutulanlar dışında yeni bir şey yok ile hatırlasaydık kendini..*
  #3751526
 8. 77
  iyi bir kadro ve başarılı bir seçim politikası ile neden olmasın dedirten oluşumdur.
  Ancak temkinli yaklaşmakta yarar var, ergenekon mergenekon diyip inşallah osman paşa yı da haksız yere içeri atmazlar.
  #3751543
 9. 44
  mhp'den ciddi bir biçimde oy koparabileceğini düşündüğüm, ama gene de kaderinin baraja takılmak olacağını düşündüğüm parti.
  #3751547
 10. 92
  Deniz baykal ve önder sav tayfasındna bin kat daha değerli ve atatürkçülüğüne çok daha fazla güvenilesi bir insan pamukoğlu. Seçeneksizliğin bizi kahrettiği günlerde umarım chp'nin ve mirasının kemirilmesini az da olsa engeller.
  #3751548
 11. 53
  türk halkının beklediği alternatif.. hemen her partiye alternatif..

  (bkz: yürü be kim tutar seni)
  #3752405
 12. 53
  ülkücülerin yanı sıra -şayet kurulursa- sosyal demokratlardan da oy koparacak olan parti.
  #3754757
 13. 64
  'hak ve eşitlik partisi'nin kısa adıdır.lideri Osman Pamukoğlu' dur.
  #3774999
 14. 4-4
  1,470 oyu garantilemiş parti hadi hadi iyisin osman pasa.

  http://www.facebook.com/g...id=32375660118&ref=mf
  #3793478
 15. 53
  şu anda bile sağ-sol ayrımı olmadan herkesi bir çatı altında toplayabilen oluşum. eski solcuların birçoğu bu oluşuma destek veriyor. paşa'nın yaş kararları açıklandıktan sonra parti açılımını yapması da manidar. demek ki bazı şeyleri bekliyordu olmadığını, yapılmadığını görünce girişim gerçekleşti.

  koltuk sevdalısı baykal ve stepne olarak kullanılan bahçeli'den bıkan ve gerçek demokrasiyi isteyen, muhalefet boşluğundan yakınan birçok kişi de arkasında olacaktır.
  #3793525
 16. 11
  http://www.ntvmsnbc.com/news/454918.asp
  #3800989
 17. 75
  bir kaç gün önce avrasya tv'de yayınlanan ceviz kabuğu programında düşüncelerini kendi ağzından dinlediğim, bu ülkeye çok hizmeti geçmiş osman pamukoğlu'nun gelecek için umut veren yeni partisi.

  "kadın kolları ve gençlik kolları'nı mutlaka ama mutlaka çalıştıracağız aksi takdirde başarılı olamayız, il il, ilçe ilçe gezip insanlara doğruları anlatacağız, başka yolumuz yoktur, kendimiz üreteceğiz, kendimiz satacağız, yer altı kaynaklarımızı ve madenlerimizi kendimiz çıkarıp kendimiz işleyeceğiz" dedi programda.

  chp ve mhp'den yaka silkmiş yurtsever insanların bir arada olabileceği heyecan verici bir oluşum geliyor. ve her tabandan bir şeyler koparacağa benziyor.
  #3805090
 18. 87
  osman pamukoğlu'nu sadece kan uykusu belgeseli ile değil, tüm basın yayın organlarındaki konuşmalarını dikkatle dinleyen biri olarak, yaşadığımız coğrafyayı ve çevremizdeki tehditleri iyi bilen, atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, en azından bir emekli asker olarak, kaşarlanmış diğer siyasetçilerden çok daha temiz, çok daha güven veren bir ismin parti kurması, alternatif arayan türk seçmeni için sevindirici bir gelişmedir. sanırsam bir sonraki seçimlerde eski partim genç parti yerine oy vereceğim partidir.
  #3807601
 19. 55
  dokunulmazlıkları kaldıracağını, bu yöntemle ülkede mamacı ve siyasetçi geçinen adamlardan bırakmayacağını, yapılmış bütün özelleştirmelerin ve satışların sözleşmelerini tek tek değerlendirerek milli menfaat aleyhine olan tüm sözleşmeleri iptal edeceğini, yargıya şimdiye kadar hiç bir ülkede eşine ve benzerine rastlanmayacak kadar bağımsızlık sağlayacağını, mevcut maarif sistemini sürekli güncel tutarak özellikle eğitime büyük önem vereceğini, sınıf farkını ortadan kaldırmayı hedeflediklerini, sahte dinciler ve sahte atatürkçülerle her zaman ve her yerde kanunlar çerçevesinde savaşacaklarını, askerin rolünün bundan gayrı sadece ülke bütünlüğünü korumak olacağını ve siyasetle iç içe yaşayamayacağını bildiren ve bunun gibi bir çoğu gerçek sıkıntıyı çözümleyecek formüllerini şimdiden beyan eden sayın osman pamukoğlu'nun kuracağı ve temellerini attığı, kanımca başarılı olabileceği gözlemlenen, hiç almasa her kesimden en az 1 oy alacağı kesin partidir.
  #3808303
 20. 44
  efsane komutan osman pamukoğlu tarafından kurulması için çalışmalarına başlanan siyasi parti.

  http://www.osmanpamukoglu.org/
  burdan irtibata geçebilirsiniz.

  adam gibi adam,
  adam gibi siyasetçi,
  adam gibi lider özleminde olan bir türkiye'nin bu açlığını gidereceğini umuyoruz paşamızdan.
  #3811449
 21. 20
  hele bi çıksın siyaset meydanına, görelim hünerlerini, ona göre yorum yaparız bizde, biz ne adamlar gördük, halkın karşısında kağıda bağlı serzenişleriyle, sonra gül gül öldük hallerine..

  ülkem için hayırlısı.
  #3811607
 22. 11
  (bkz: http://www.osmanpamukoğlu.com.tr)
  #3824739
 23. 22
  memlekette hukuk sistemi, egitim sistemi,saglık sistemi cokmus. cehalet dersen bogaza
  kadar.hırsızlıgın-soysuzlugun-namussuzlugun bini bir para. memleket icin yeni bir umut,
  yeni bir soluk olabilecek siyasi hareket. onemli olan halkın sahip cıkması, kitleler
  sahip cıkarsa gerisi gelir. ustelik gorunum itibarıyla yeni genel kurmay baskanı ile en uyumlu calısacak parti. o yuzden bazılarının gotu simdiden tutusmaya baslamıs anlasılan.
  #3877296
 24. 108
  Osman Pamukoğlu tarafından kurulmuş yeni siyasi partimiz. Hayırlı uğurlu olsun.

  Osman Pamukoğlu, tsk'deki fiili görevine devam ettiği dönemde terörle mücadelede en yoğun paya sahip olmuş iyi bir asker, iyi bir komutandır. En azından görüntü böyledir. Hiçbir şeyin aslını, hukukunu içine girmeden kimse bilemez.

  Osman Pamukoğlu, kurmuş olduğu yeni partisi için bugün gazetelere verdiği sayfa sayfa ilanlarda bakın ne demiş :

  "Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Hak ve Eşitlikler Partisini kurdu. Bugünkü gazetelere tam sayfa ilanlar veren Pamukoğlu, partisinin mesajını kitlelere iletti. ilanda Anıtkabir özel defterine ‘’Büyük önder gözün arkada kalmasın’’ diye yazacağını belirten Pamukoğlu 'bugün bizim için 11 kasım 1938'dir' diyerek Atatürk'ün mirasını omuzlayacaklarını vurguladı.

  Partisinin ilkelerini açıklayan Pamukoğlu, partiye üye olacaklara da, ‘’Titreyen ve korkan zaten yaşayamaz. Bir milletin göğsü nefes almak için rüzgâr bekliyor. Hüküm sizin, karar sizin, vicdan sizindir’’ mesajı gönderdi ve ‘’Gözü pek Cumhuriyet muhafızlarına ihtiyaç olduğunu’’ belirtti. Pamukoğlu partisinin ilkelerini de şöyle açıkladı:

  ‘’ Milletvekili, üst bürokrat ve memur dokunulmazlığı kaldırılacak, herkes adalet önünde hesap verecektir. Ülkenin baş düşmanları olan fakirlik ve cehalete, bütün kaynaklar seferber edilerek savaş açılacaktır. Siyasi partiler ve seçim yasaları tam bir demokratik düzene sokulacaktır. Yargıya bütün dünyada olabildiğinden de daha üst bir bağımsızlık sistemi getirilecektir. Bölücüler ve teokratik devlet peşinde koşanların önü tamamen kesilecek, Güneydoğudaki halk teröristlerden soyutlanarak dağlar silahlı eşkıyalardan temizlenecektir.’’

  meraklısı için ahanda linki : http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=85268

  Şimdi...

  Yazdıkları, söyledikleri gayet güzel, elle tutulur, insanın içinde umut ışığı yakan şeyler.

  Ama...

  Aması var, bu Parti meclise dahi giremez...

  Çünkü türkiyeliler bu partiye prim vermezler.

  Adam, üçkağıtçının, ahlaksızın, namussuzun, hainin, bilcümle ibnenin, puştun önünü keseceğini söylüyor. Kimin işine gelir ki bu?

  Memlekette kurulacak dört dörtlük düzen ve yapılacak denetim kusura bakmayın ama başbakanından çöpçüsüne kadar kimsenin işine gelmez.

  Doğru dürüst adamları sevmez bu halk.

  Sevgili Osman Paşa, bir umutla çıktığı yolda yüksek ihtimalle hayallerini bırakıp geri dönecektir.

  Sevgili Osman Paşa, türkiye cumhuriyeti'nde hala bir zamanlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün desteğini alarak ülkeyi kurtardığı halkın yaşadığını sanıyor olmalı.

  Paşam, onlar öldüler, tarih oldular. Şimdi bambaşka bir nesil var ülkede. Üzgünüm ama, eğer bu insanlara güveniyorsan, güvendiğin dağlara değil kar, dolu yağacak dolu...

  Benden söylemesi...

  Ayrıca belirtmek istiyorum ki, yılların birikimi ile benliğimde oluşmuş paranoya sana bile inanmamı engelliyor biliyor musun?

  Ya birilerinin hesabına çalışıyorsan? Ya planın farklı bir parçasıysan?

  Çok düdüklediler bizi paşam. O kadar düdüklediler ki, seni seviyorum diyene bile potansiyel tecavüzcü gözüyle bakar olduk.

  Var sen gerisini hesap et.
  #3914868
 25. 75
  Başarılı olmasını gerçekten çok arzuladığım bir insan osman pamukoğlu. Askeri yönüne birşey demiyorum zaten, ama insan olarak, bilgisi, kültürü, karizması ve karakteriyle bence ülke tarihimizdeki en değerli insanlardan biri, harbi bir insan.

  inşallah sesini kitlelere duyurur ve toplulumumuza ışık tutabilecek önemli bir güç unsuru olarak siyaset sahnemize çıkar.
  #3914916
hepar ile alakalı başlıklar