bugün

bu konuda öyle paragraflar dolusu döktürmeye gerek görmüyorum. cahilliktir.
zavallı milletimizin Genel özelliğidir. herkesin kendi görüşü % 100 doğruya. diğerlerine Ana bacı söv, vatan kurtar.

önce insan olabilsek keşke.
yolsuzluklara*, bariz yalanlara*, ben yaptım olacak açıklamalarına göz yuman*, hiç bir şekilde partisini sorgulamayan insanların yaptığı olaydır. kendisini dahi etkilese, cebinden para dahi çalınsa fanatik taraftarlığına devam edecek insan topluluğudur. çünkü onlar için neyin doğru neyin yanlış olduğu ayrımı çoktan kaybolmuştur, olaya maç gibi bakmaktadırlar ve kazanan tarafın ne pahasına olursa olsun kendileri olmalarını isterler.
bu konu başlığını açan insana helal olsun .
o zaman partiler arası tek kale maç yapsınlar bahçeli kaleciye geçsin gibi örnekler verilebilir.
onun sevdiğini sevme, sövdüğüne sövme; iki gün önce sovdüğünü sevme, sevdiğine sövme durumu.
ülkem insanının %80 ninde bulunan bir durumdur. ne olursa olsun hep aynı taraftadır. yanlışı eksiği görülmez. körü körüne destekleme olayıdır.
muhtemelen yarın da bu fikre sahip zihniyetin verdiği oylarla bir seçim geçiricez...hepimizin hakkında hayırlısı olsun...biz demokrasiyi çok yanlış anlamışız...
(bkz: malesef)
(bkz: ahu tuğba ve seçim sonuçları)
koyun izmir ve koyun eskişehir halkının çoğunluğunun genel özelliği.
Turkiyenin gerilemesinin en buyuk nedenlerinden biridir.

(bkz: akp gol gol gol)
saçmadır. sen partinin başındaki kişiyi araştırmadan bilmeden sadece sağcı diye veya sadece solcu diye partiyi tutarsan tabi başımızdaki ülkeyi satar.
Araştırmadan, düşünmeden herhangi bir partinin genel müdürünün dediği her şeyi kabul eden at kafalarıyla dolu bu ülke. Bu ülkenin gerilemesinin en büyük sebebidir.
Oldukça yobaz, saçma ve akılsızca bir eylemdir.
(bkz: izmirliler)
Takım tutar gibi parti tutmayın,
hepar'ı araştırmadan oy kullanmayın.
Takım tutar gibi parti tutmayın,
HEPAR ı araştırmadan oy kullanmayın.
acı bir türkiye gerçeğidir.
34234493 tane sol partiden yola çıkalım.
kimse bir partide birleşemedi hayır birleşemediği gibi küçük particikler bile bölünerek çoğaldı.
özeleştiri şart yoldaşlar.
kendi içimizde anlaşamadan karşıt rejimlerin fikrimizi anlamasını bekleyemeyiz.
bir türkiye geleneğidir. babadan oğula parti geçer mesela babası x partiye oy verdi o da oraya oy verir gibi olaylar döner. konvoya çıkan var lan. ilginç memlekette doğduk.
aslında olay bu ülkenin insanında nasıldır biliyormusunuz.Güç kimdeyse halk onun yanında kimse mazlumun yanında değil iktidarın yanında ve bu hep böyle devam edecek malesef o yüzden bu ülke kalkınamayacak kimse kusura bakmasın.
fanatizmdir. aşırı uçlarda yaşamayı seven, sorgulamayan türkiye'nin kaba davranışlarla bu fikirleri desteklemesidir. siyasi fikirlerim çok gelişmedi söz sahibi olduğumu düşünmüyorum ama oy kullanan, gözlemleyici biri olarak kendimi ifade etmek istiyorum ki, bu ülkede dinmeyen bir öfke var. dinimizi yaşayamıyoruz etrafta açık kadınlar var hadi kemalistlere saldıralim çünkü kıyafet inkılabi olmasa bugün herkes islamiyete uygun giyinecekti diye düşünen birçok yobaz var. gizli yobaz. eğer bir şeylere pisi pisine bağlanmazlarsa ve bu bağlandıkları şey uğruna kalp kirmazlarsa rahat edemiyorlar. velakin mensubu oldukları inanma stili kalp kırmayı yasaklar. kabenin duvarını yıkmaktan kötü olduğunu anlatır.
atatürk uğruna kalp kırmak da bana kalırsa buna dahildir. o an karşınızsa atatürk yoktur hiçbirşeyine kefil ya da kaynak olamayacağınız lider uğruna kalp kırmayın. bırakın herkes dilediğini düşünsün. bu gerçeği değiştirmez ki.
ilkokulda yapardık bu davranışları. "oh nasıl da kazandık gördün mü taş arabası"minvalinde.
önemli olan ülkenin gelecegi eğitim ve refah düzeyidir.
çoğunlukta olan ve aile geçindiren işçinin memurun karnını nasıl doyuracağıdır. kimin kazandığı en çok bu yüzden önemlidir.
dededen babadan çocuğa toruna geçer genelde.
özellikle mhplileri eleştirmek için tayyip erdoğanın sıkça dile getirdiği durumdur mhpliler adına cevap vermek gerekirse bir ideoloji partisi olduğundan elbette takım tutar gibi mhpyi tutmanın bir sakıncası görünmemekte.
tuttuğu partinin lideri hırsız bile olsa oy verecek seçmen profiline uyan kişinin yaptığı.
aptallıktır.