bugün

Bir çoğunuz kürt bilse de o adıyamanlı bir türk.ilk duyduğumda şaşırmıştım ama sempatik bir insan aynı zamanda senarist, yönetmen ve oyunculuk yapıyor.
(bkz: ben de türküm allah başka dert vermesin)

edit: ulan neyi eksiledin sayın yazar. zoruna mı gitti! Gir bak bkz'a adam aynen bunu demiş. nerenin trolüsünüz yav siz.
malesef amk deyip katıldığım durumdur.
Kürt sorunu çözülene kadar -türk olmama rağmen- kürdüm diyen siyasetçi.
bizi kabul etmeyen ailelerin evini bir asker çalıp vatan sağolsun diyebilir, diyen bir terörist'in ne ırkı önemlidir, ne insanlığı.
abdullah gülde ben türküm diyor veya imralıdaki picde diyor. her turkum diyene inanacaz mı?
(bkz: türk asıllı kürt) ekmeğine göre ırkı olan arkadaştır sırrı.
insan olmadıktan sonra bi önemi olmayan durum.
(bkz: mankurt)
bababsı türk annesi kürt sanat insanı.

bu ırkı falan hep milletvekilliğinden sonra öğrendiğim şeyler yoksa biz onu filmleriyle tanıyorduk. neyse meclise de yakışmış.
yalnızca kürtlerin bu harekete destek verebileceği yönünde bir algı var. türklerin yalnızca milliyetçi ya da muhafazakar mı olabileceği düşünülüyor anlamıyorum. lakin gerek pkk ye gerekse siyasi hareketin içinde yoğun bir türk baskınlığı da vardır. zaten her solcu türk bir biçimde bu harekete bir milliyetçi kadar katı biçimde bakmaz ve illa ki bir yerinden sahip çıkar. tabi şu ulusalcı faşist kitle değil evrensel sola en yakın çizgiden söz ediyorum.
zaten pkk nin de kuruluş aşamalarında ve sonrasında pek çok solcu sosyalist üniversiteli genç katılmış ve destek vermiştir; hala da vermeye devam etmektedir.
bu minvalde sırrı abe nin türk olmasının hiç bir önemi yoktur. evrensel sol, marksizm ya da sosyalist çizgideki her insan kendine yer bulabilir.
bir türk olarak beni rahatsız ediyor.
Bu şahsın Türk olmasından utanıyorum.
Adamdır. Cem toker ve Recep tayyip erdoğan ile birlikte sevdiğim 3 siyasetçiden beşidir.
Hedefi kızıl elmadır. Türkeş 'in en iyi öğrencisi.