bugün

ilkokul, ortaokul ve lisede ebeveyn seklinde tanımlanan insana mütemadiyen çocuğunuz çalışmıyor, ayrıca -eğitimin kademesine göre- çok haşarı/haylaz/fırlamanın önde gideni/aleni pust diyen insan, korkulu rüyam, psikolojik bozukluk sebebi.
ırkçılık faaliyetlerine destek veren öğretmen grubu.
1 2 3 4 5 tekrar 1 2 3... diye devam etmek zorunda olan vites değiştirir gibi sınıflarda tam gaz gezen bireydir.**
gelecekteki ögrenim hayatını belirleyen en önemli faktör,ilkokul ögretmenim sayesinde osmanlı devletinin bütün padişahlarını vatan haini zannediyodum zamanında.
ismi hiç ama hiç unutulmayan öğretmendir. annedir, babadır, arkadaştır..
ilkokulda özellikle ilk 5 yılda size hayata dair bildiklerini öğretmek isteyen karşılığında bir anne baba gibi sevilen kutsal insanlardır.
bütün bu güzelliklerin yanısıra yeni öğretim programı sonrası 40 yıllık öğretmenlerin nihayet patır patır emekliye ayrılan devlet memuru olarak da tanımlayabiliriz.
(#1397733)
velileri çağırıp toplantı yapan kişidir.
Genelde pek sevilmezler.
birinci sınıftaki küçük kıza sadece annesiyle yaptığı küçük tartışmadan dolayı karnesinde duygusuzca 4 verebilen tipleri de barındıran gruptur... *
ilk öğretimin 1. kademesi öğretmenlerine denilmektedir.
mesleğim.
öğretmenlere verilen angarya iştir. nedense öğrenciler bu öğretmeni farklı bir yere koyarlar o küçük beyinlerinde ve ondan bir yakınlık bir rahatlık görmek ister ama çok yanılmaktalar. öğretmen denilen kişi geçimini bu yolla sağlayan bir profesyoneldir ve günümüz türkiye' sinde hangi öğretmen işini öğretmenlik kutsal olduğu için yapmaktadır ki. öğretmenliğin mesleki olarak tercih nedeni bol tatil ve izinlerin olmasıyla devlet memuru haklarından faydanılmasıdır, doğal işsizlik sigortasıdır yani.
(bkz: ilkokul öğretmeni)
sınıf öğretmeni didem ve otuziki küçük can.
didem ikinci sınıfa yeni geçmiş otuziki çocuğa sınıf öğretmenliği yapıyor.bugün sınıf dışı etkinlik kapsamında, amatör tiyatroculardan oluşan düşük bütçeli bir kumpanyanın sahnelediği 'sevimli yunus hasan pet şişelere karşı' isimli çocuk oyununu izlemek için ilçe halk eğitim merkezine gidiyorlar. didem gün boyunca; okul gezisi lafını duyduklarında akıllarını yitirmiş, her türlü taşkınlığı yapmaya hazır otuziki çocuğu otobüse bindirmek, bir buçuk kilometre uzaktaki halk eğitim merkezine giderken yolda kusan iki çocuğun suratını kolonya ile silmek, çocuk tiyatrosu standartlarına göre bile vasat sayılacak 'denizlerimizi kirletmeyelim' temalı iki perdeli oyunu başından sonuna kadar izlemek, okula geri dönerken hiçbir çocuğun kayıp olmadığından emin olmak ve tüm bu süre zarfında 8-9 yaşlarındaki bu çocukları kontrol altında tutmak zorunda.

sınıf öğretmenleri tarih boyunca insalık dışı sabırları ve densiz kalabalıklara laf anlatma becerileriyle tanındılar (tarihi kaynaklarda adı geçen ilk sınıf öğretmeni buddha'dır). sınıf öğretmeni sahip olduğu mistik güçleri, her gün kaos ve kötülükle (öğrenci) ve evrene (sınıfa) tekrar dirlik düzeni getirebilmek için kullanır. bunun karşılığında da ay sonuda maaşını alır, ihtiyaçlarını karşılar.

not: alıntıdır, o sırada - erman çağlar
(bkz: sinif ogretmeni)
çocuklarla çocuk olan, onların dertleriyle yoğrulan ve ilerleyen yıllarda psikolojisinde derin bozulmalar olan öğretmen. çocuksu yapıları vardır genelde, ortamlarından ötürü.

(bkz: kendimden biliyorum)
çocukluğumuzda bize almanya yenildiği için bizimde yenilmiş sayıldığımızı söyleyen yalancı kişilik.
her mesleği yapan kişidir;

öğrencisi yaralanır; doktor, hemşire olur.

sınıfta kavga çıkar, tarafları dinler, karar verir; hakimdir.

öğrencisinin ailesel sorunu vardır; psikologtur.

öğrencisinin kıyafeti yırtılır okulda; terzidir.

müdüre karşı herhangi bir olaya karışmış öğrencisini savunur; avukattır.

hele hele köy öğretmeniyse; boyacıdır, tamircidir, hademedir...

her meslekten birazdır.
12 yıllık okul hayatıma dair hatrımda kalan tek kişidir; iyi ya da kötü hâliyle. hatta hatrımda kalma işini o kadar abartmıştır ki, bilinçaltım beni bu mesleği seçmeye yönlendirmiştir. yaklaşık 3 yıl sonra bu mesleği yapabilitem yüksek efenim*
öğretmenliğin en kutsal biçimidir. hele ki gerçekten iyi bir insana rast geldiyseniz yıllar sonra rastladığınızda bir çok yakın akrabanızdan daha samimi bir şekilde sarılır size anne ve babanızdan sonra başarılarınıza en içtenlikle sevinenler de şüphesiz onlardır. buraya not düşelim ölür gidersek yadigar kalsın şahsım üstünde lafta değil gerçekten ödenmez olan bu insanın ismi hasan ak'tır. allah uzun ömürler versin. biraz fazla kişisel bir entry olduğunun farkındayım lakin bu karakterde insanlar böyle bir günde onurlandırılmayı fazlasıyla hak ediyor.
eğitim ordusunun uzman çavuşu.tayini en zor çıkan,en boktan,en ücra yerlerde çalışan öğretmen çeşidi.
4+4+4 sistem sayesinde gelecekleri muamma olan öğretmenlerimizdir.
1-5. sınıfları okutan, boş derslerinde idari görevler alan veya öğretmenler odasında zaman geçiren, öğretmenliğin temel sınıfını oluşturan branştır.
''Köye gittim yaşlı bir nine bana hangi mesleği yaptığımı sordu.Bende öğretmenim dedim.Üniversite öğretmeni mi dedi. Yok dedim.Lise öğretmeni mi dedi.Yok nine dedim. Ben ilkokul öğretmeniyim. Nine ters ters yüzümü baktı .Vııııyyy dedi. Ortaokul öğretmeni barim olamadın dedi.Yüzünü döndü Kimsin kimdensin bile demedi.Çekti gitti.işte sınıf öğretmeninin 85'lik ninenin gözündeki durumu.''

http://www.egitimhane.com...rip-meslek-k128139-0.html
(bkz: (#21312768))