bugün

iki tür öğrenci davranışı vardır birincisi soruları canla başla çözen öğrenci ikincisi ise kopya uğruna çevirmediği dümen kalmayandır.
görsel
tam sınav anında burun sıvısı şiddetle dışarı çıkmak ister ve sürekli burnunu çekmek zorunda kalırsın.*
öksürük tutmasıdır.aman tanrım nasıl bir şeydir o?bir yandan herkesin size gıcık olduğu düşüncesi bir yandan boğazdaki o garip hissi bir an evvel geçirme isteği...zordur o duygu.
genelde argo sözcükler iceren cümleler kurarlar .
Öndeki çalışkan arkadaşın kağıdını göremeyince numaralı gözlüğü çantadan çıkarıp takmak. Ve diğer arkadaşların bunu anlayıp sırıtmaları.
Aklıma gelenler, - Hocam kaç dakika kaldı, - istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz? nidaları, devamlı yutkunma halleri,vs.
(bkz: hareketli kütle deyince akla pelinin gelmesi/#7623509)
Kilit kelimeler yerine direk cümleler halinde kopya beklemek, sıraya o şekilde hazırladığı kopyalardan çekmeye çalışırken yakalanmak, kahverengi olan sıranın karınca duasıyla dolduruldunu gören hocanın kağıdı almaya çalışmasına, hocam lütfen, hocam valla bakamadım gibi cevaplar vermek.
Genelde kızlarda işe yarar ..
Kafa kagıda olabildignce egilir.. amac saclarla gözleri kapatıp yan kagıda bakmak..
Hocayla göz göze gelince sırıtmak ..
bunu cok kez yaşamışımdır..
'' Arkadaki kagıda bakarken hoca tarafından izlendigini hissedersin .. yavaş yavaş dönmek yerine ani bi dönüş yaparsın hocayla göz gözesin..sonra suratında ben masumum dercesine bir sırıtma olur aynı sekilde hoca sana sırıtırmı bilmem (şahsen ben aynı seyi yaptıgımda hocada bana sırıtır ) ondan sonra kagıdana geri döner ve artık vahiy gelmesni beklersin..'
sağlaksanız sol elin , solaksanız sağ elin yarısının kaşlara değeceği şekilde gözleri kamufle ederek yan sıradaki * arkadaşın kağıdını boynu oynatmadan gözleri yana kaydırarak kesme çabaları . bu eylem sonucu gözleriniz kulaklarınıza kayabilir dikkat .
boşalmak.
stresten olanı gördüm.
(bkz:
sıra arkadaşı)
-yandaki arkadaşın sınav kağıdına göz gezdirmek, o kağıttaki sorulara bakmak.
-bacağını sallamak.
-kollarını sıraya birleştirip kafayı sıraya koymak...
atatürk resmine bakıp kopya çektiğine pişman olmak, içinden "eğitim sistemi beni buna mecbur bıraktı" demek.
gün itibari ile yaşadığım ve gülmekten sıçtığım olaydır. Din yazılısı sırasında hoca ile arkadaşın arasında geçen diyalog:

H: hoca
X:arkadaş

H: hadi gençler! kagıtları topluyoruz.
X: hocam bir saniye. Az kaldı!
H: hadi gençler! *
X: hocam lütfen bi saniye!
H: olum hadi! eger yapamıyosan bırak. Daha ne bekliyosun?
X: hocam her an vahiy gelebilir. * * *
H: hönk!
gözleri yuvalarından fırlarcasına kopya çekmek.
Eller alna koyulur baş ağrıyormuş gibi yapılır alttan önüm arkan sağım solum kontrolü yapılır.
kağıdınıza bakmak için eğilen hocaya kağıdı kollarınızla kapatıp, "hayrola?" bakışı atmak.
elini alnına koyarak gözleri saklamak, bu yollada yandakinin kağıda bakmak. sırtım ağrıdı ya of falan derken de öndeki arkadaşın kağıdı görmeye çalışmak. 'hocam istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?' ya da 'hocam arkaya da yazabilir miyim?' gibi oldukça saçma sorular sormak. sorularla uğraşmak yerine, aval aval etrafı izlemek... kısacası, yapılanlar çoğunluğu oldukça saçma olan davranışlardır.
kaç dakika kaldıgını sormak.
Öğrenciler hakkında en az sınav kağıtları kadar bilgi verirler.

imza : ortalama bir lie to me izleyicisi.
bacak sallamak, sinsi sinsi diğer kağıtlara bakmaya çalışmak ama hiçbir şey görememek, içinden hayatında etmediğin kadar küfür etmek ama bu sırada dışarıdan masum görünmek, sınavın sonlarına doğru onun bunun adını telaşlı telaşlı 1500 kere tekrarlamak. evet.
Dindar biR adam olmamama rağmen dua okurdum.
Vahiy gelmesini umutsuzca beklemek
Öğretmenin dışarı çıkmasını beklemek.
hoca kopya çektiğini farkedince sorunun cevabını düşünüyor numarası yapmak *