bugün

sınav olmamasına rağmen çalışmaktan daha az saçma olan durumdur.
sınavdan daha önemli işleri olmasından kaynaklıdır. gezmek tozmak eğlenmek varken ne gerek var kitaplarla ömrünüzü tüketmeye.
bir öğrenci klasiğidir.inekler hariç.
şuanda gerçekleştirdiğim durumdur. acısı sınav sonuçları ailelere bildirildiğinde çıkacaktır.
Sınav olmasına rağmen sınavı takmayan çocukların yapacağı eylemdir. Bu çocukların:

-Kendine güveni sonsuzdur.
-Dersleri zaten yerdedir "çalışsam nolacak" modundadır.
-Süperzekadır.
-Sistemin bokluğunu anlayıp bir çeşit greve girmiştir.
sıçtın mavisini görmek isteyen öğrencilerin uygulamasıdır.
bu süreç zarfında genellikle kapitalist sistem eleştirilir ve akp hükümetinin kapitalizme kpek olduğunu konusunda savlar türetilir.

tabi bunu hocalar anlamaz. otur sıfır derler. bi siktir daha çekersin kapitalizme.

(bkz: bahaneler şelale)
bahanelerin arkasına sığınmaktan bıkmış ve derslerden, sınavlardan nefret eden kişilerin, yeter artık lan ne mazaret bulup duruyom çalışmadım işte hayvan gibi yattım içimden gelmedi.. mazareti mi olur bunun demesi ve öğrencilik psikolojisinden bir adım uzaklaşıp yetişkinliğe ve olgunluğa adım atmasıdır...
yemin ediyorum ki bu benim. *
lan yarın sınav var karşıda kitap bana bakıyor ama ben burda entry girmek derdindeyim, değerimi bilin ha *
öğrenci eve gelir. bilgisayara oturur sözde 1 saat sonra derse başlıycaktır. fakat bilgisayar başında 5 saat geçirmiştir. saat gecenin bir yarısıdır. kitabı açar 10dk bakınır. sonra;
-amaaan yarın sabah erken kalkar çalışırım. dur alarm kurayım bari.
(sabah 07:00 alarm çalar)
-Hıı ? höö (alarm ertelenir)
(sabah 09:00 alarm çalar)
-üff işin yoksa sınava çalış. amaan sınıfta çalışırım. sınav zaten 3. ders değil mi.
(Yer: okul. Zaman : 1. teneffüs.)
-2. tenefüs çalışırım ya.
sonuç; hiç çalışmadan sınava girilir.
(bkz: ne çalışacam ya)
sınavlara 3 hafta kala: ulen daha 3 hafta var ne çalışcam.
2 hafta kala: yarın başlıyorum 2 haftada bütün dersleri tekrar eder ortalamanın bi tarafına koyarım.
1 hafta kala: ulen cc yle geçsem yeter.
sınav haftası: her gece sabahlıyorum bu işi bitiriyorum.
sınav ertesi: yaz okulunda bu ders açılır mı acaba?
tipik öğrenci hareketidir sınava çalışmamak.
tembellik.
keşke çalışabilsektir. ama şartlar çok ağırdır evde hergün yemek bulaşık çamaşır köle gibi muamele görülmektedir. bu yüzden sınavlar 2. planda gelir.
(bkz: hadi lan ordan kolpa)
bir de bi bok yapmadan boş boş yatıp yine de ders çalışmama versiyonu vardır. daha acıdır ama gerçektir. evet sözlükte takılmayı bir şey yapmak olarak saymıyorum.*
kaybetmenin başlangıcıdır. Bu davranış ileri zamanlarda evrilip devrilerek içinizde büyür, sonuçları da büyütür giderek. ilaçla hapla tedavi edilemez. Nihilizme kadar varır o tünelin sonu.
normaldir. biliyorsan yaparsın.
çok kral harekettir...
bi de çalışan arkadaşın geçemeyip sen geçiyosan aman sabahlar olmasın dediren durumdur.
muhtemelen sınavda kopya gibi bir beklentisi olduğu takdirde yapılır.
(bkz: #7619973)
cumartesi sınavlarım başlıyor ve ben bunu düşünmekten çalışamıyorum. yine kalıcam sanırım iki, üç dersten.
(bkz: şemsiye)
alıştık artık oks,sonra öss,kpss bunlar öğrenci milleti için büyük bir sınav oldugu için bunların arasındaki sınavları takmaz oldu öğrenciler...hem ne var ya ezberin varsa ezberle gir düşünmene gerek yok,aşagıdakilerden hangisi armuttur ?aşagıdakilerden hangisi dairedir?gibi sorular ezberle gir kardeşim ne kolay belli konu ve kalıplar var sadece o kalıplar sok kendini tamam dır ya 100 üstünden 100 alırsın garantili yöntem ezberle gir. seri üretim...
normal olandır.
çalışmaya çalışırken babanın içerden adeta coşmuş bir spor spikeri gibi "offf böyle bir maç olamaz, böyle bir gol olamaz" sözleriyle yapılması farz olmuş eylem.
sözlükten kopup bir türlü yarın gireceği sınavına odaklanamayan kişidir.
güncel Önemli Başlıklar