bugün

entry'ler (568)

sevgiliden ayrıldıktan sonraki toparlanma dönemi

ilk evrelerde ağlarsın sızlarsın, daha sonraları ise
the misfits - die die my darling şarkısının metallica yorumunu bol bol dinler, bağıra bağıra eşlik edersin. kendine gelirsin.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=JoolQUDWq-k
--spoiler--

spirit horse of the cherokee

sansasyonel olmayan ender manowar şarkılarındandır. yapılan soykırımı aklınıza getirir; intikam ve öfke duygularını içinizde uyandırır.

akşam olunca içine çöken o anlamsız sıkıntı

bir türlü yarına yetiştirmen gereken şeyleri yapmaya başlayamamak; her şeyi son ana sıkıştırmanın verdiği stresi yaşamaktır.

komünizmde iktidarın babadan oğula geçmesi

sosyalizm ile komünizm'i birbirine karıştıran; aynı zamanda sosyalizmi monarşi sanan bir insanın söylemi.

dimebag darrell

Bugün ölüm yıl dönümü olan efsane gitarist. huzur içinde yat!

ülkücülerden komünistlere tavsiyeler

(bkz: solculardan ülkücülere tavsiyeler)

solculardan ülkücülere tavsiyeler

neyi düşündüğünüz gerçekten şu anlık umrumda değil, ama fikirlerinizi adam gibi savunun, dayakla değil. size neden faşist dendiğinin de farkına varın artık. onunuz bir kişiye sadece farklı düşündüğü için linç ediyorsunuz. madem fikirlerinize gerçekten güveniyorsunuz, çıkın adam gibi tartışın.

liseden akılda kalanlar

--spoiler--
almanlar yenilince biz de yenilmiş sayıldık.
--spoiler--

the thin line between love and hate

son kısımları da insanı epey bir duygulandırır.

ayaklan istanbul

dünya çapında %99'un %1'e olan baş kaldırısının türkiye ayağıdır.

expose

istanbul'lu çok s*kişken death/thrash cover grubudur. 2009'da kurulmuştur. e ben bunları nereden mi biliyorum? vefa fest. konserlerinde pogo yaparken ayağımı incittim de ordan*

sözlük yazarlarının itirafları

fotoğrafa resim diyen herkesi hep kınamış ve yanlışını düzeltmiş biri olarak bilgisayarımda fotoğrafların bulunduğu dosyanın adının resimler olduğunu farkedince çöküş yaşadım.

özgüvenin yitirildiği anlar

sevdiğiniz kız, sizinle aynı ortamda olan başka bir erkekle muhabbet edip samimileşmeye başlıyorsa ve önceleri size gösterdiği o azıcık ilgiyi o an hiç göstermiyorsa. işte tam o an kendinizi öyle değersiz hissedersiniz ki o ortamda daha fazla durmaya tahammül edemezsiniz.

gaza getiren metal şarkıları

manowar hand of doom

incir reçeli

izlerken olacakları tahmin edebiliyor bu yüzden de sıkılıyorsunuz. çünkü film klişilerle dolu.

hand of doom

manowar'ın warriors of the world albümünden bir parçadır.
bir gün moraliniz bozuk, sevgilinizle, arkadaşlarınızla ya da ailevi sorunlarınız var bu sizi çok mu üzüyor? arkadaşlarınız sizi ezip durduğundan kendinizi güçsüz ve ezik mi hissediyorsunuz, hand of doom'u açın son ses, kaldırın havaya yumruğunuzu, siz en güçlü insansınız ve onlar ellerinizde geberecekler!

tırnakları uzun olan herkesi gitar çalıyor sanmak

sol eldeki tırnakların uzun olmasının gitar çalmaya engel olduğunu öğrenememiş kişilerin söylemidir.

islami yönünü ön plana çıkartarak zengin olmak

islam burjuvasının ta kendisidir.
bir müslümanın da zengin olabileceğini savunurlar. ona sözüm yok fakat bir müslüman nasıl olur da komşusu açken tok dolaşabilir? ulan geçtim tok dolaşmayı, nasıl gereksiz lüks içerisinde yaşayabilir ki? hz. muhammed değil miydi eski püskü bir battaniyenin üstünde yatan hayatı boyunca?

edit: imla.

idam cezasının referanduma götürülmesi

idamın hiçbir caydırıcı niteliği olmadığını kanıtlayan araştırmalardan habersiz insanların evet diyeceği referandumdur.

thrash burger

8 eylül'de oldschool bar'da çıkacak olan ve o barı altını üstüne getirecek amatör thrash gruplardan birisi.