bugün

Olmasi gerekendir. Diğer türlü kahveye saygisizliktir. Şeker ve süt kahvenin tadini alir. yapmayin etmeyin.
sınav haftasında candir. Burçagı bandır bandır.
alışıncaya kadar saçma gelir fakat alıştıktan sonra mübtela yapar insanı bu kahve.
Serttir, sınavlara hazırlanırken uykuyu kaçırmak için birebir içecektir.
Benim her zaman içtiğim kahvedir. Kahvenin tadı şekersiz ve sütsüzken çıkarılır. Yanında bitter çikolata ve kavrulmamış, tuzsuz fındık iyi gider. Kahvenin bu haline alışanlar şekerli ve sütlü kahveden zevk alamaz.
Uyku kaçırmak için de birebir.
sadedir bana göre sade olan herşey asildir yahu kahveninde asili olur mu hiç demeyin oluyor işte sigara tiryakilerinin daha bi sevdiğidir.
kahvenin hasıdır.
saftır.
(bkz: sütyensiz meme)
babadır onu içen.
Sek içki gibi serttir. Herkese göre değildir. O nefis kokunun esiri olmaktır. Tadın damakta kalması gibi.
(bkz: ivana sert)
keyif vermez. keyif vermeyen şey de içilmez.
Özellikle sabahları içmeyi sevenlere amerika oturma izni veriyormuş.
aklima bir aniyi getiren kahvedir. Anlatayim mi? Tamam tamam anlatiyorum. Bundan yaklasik 7 yil önce, bir grup ergen olarak okuldan cikip bir cafeye oturmaya gittik. Sanki okulda birbirimizi yeterince göremiyoruz da okuldan sonra da beraberiz. Neyse ergenlik iste oraya takilmayalim. Nereye gitsek nereye gitsek diye uzun ve sancili bir düsünme sürecinden sonra antalya yi bilenler icin söylüyorum güllük teki kahve dünyasina gittik oturduk. Herkes siparisini verdi ben de sütsüz bir kahve istedim. Grubun icinde cevval kisiligiyle ön planda olan bir arkadas ben de sütsüz ve sekersiz bir kahve alabilir miyim dedi. Bütün gün kim bilir kac tane bu sekil geri zekaliyla ugrasmak zorunda kalan siparislerimizi alan elemen kahveyi zaten sekersiz yapiyoruz. Seker masada isterseniz kullanirsiniz dedi. Bizimkinin surati basta kirmizi oldu sonra yavas yavas morardi. Hepimiz büyük bir tasak gecme istegi duydugumuz halde cocugun gururuyla oynandi diye ses cikaramiyoruz. Neyse siparisler geldi. Surati yeni yeni kendine gelen arkadas sütsüz ve de sekersiz kahvesini icmeye basladi. Bu defa surati sekil degistirdi. Noldu lan aci mi geldi kahve dedim. Yok ya ne aci gelecek cok sicakmis dedi. Bir yandan kahvelerimizi iciyoruz bir yandan sohbet muhabbet. Neyse kahvenin sicak oldugunu iddia eden eleman kahve sogumasina ragmen icmiyor. Noldu begenmedin herhalde icmiyorsun dedim.yok ya iciyorum dedi. Kahveden bir yudum aldi. Basladi küfretmeye: amk kiza hava atacagiz diye düstügümüz hale bak icilir mi lan bu katran gibi. Bu nedir ya. Ben caya 4 seker atan adamim yeter ya... Senin yüzünden ne hale düstüm bak ya dedi. Ne benim yüzümden ben mi dedim sekersiz sütsüz kahve ic diye. Madem sevmiyorsun niye söyledin alala dedim. Cünkü seni seviyorum. Etkilenirsin diye düsündüm dedi. Hic etkilenmedim su an dedim. Cocuk sustu baska bir sey demedi. Ben ergenligin vermis oldugu bencillikle salak salak gülüp baskalariyla konusmaya basladim. Biraz ayip oldu cocuga ama ulan sekersiz kahve iciyorsun diye niye sana asik olayim manyak misin? O cocuk simdilerde gida mühendisi oldu. Dedigine göre o günden beri kahvenin hicbir cesidine el sürmüyormus. Bu da böyle bir animdir iste.
favorimdir...kendime getirir beni...
alınan alkolün etkisini hafifletmek ve sabah ayılmak isteyenlerin tercihidir. sağlam kahvedir.
acı olan kahvedir içimi zordur herkes içemez.
sert insanların içeceğidir.
kokusu enfestir. ve sanırım kahvenin en güzel halidir.
kafa yapar.
her gun uc dort fincan icilendir.
ciddi olduğum zamanlar içindir.
şu an içtiğim kahvedir. çikolatayla mükemmel gider. tek başına da içilebilir tabisi insanı dünyaya bağlar.
kısaca sade türk kahvesi denen içecektir.