bugün

yaşı oldukça ilerlemiş olmasına rağmen hala bırakmayıp inatla devam eden,diğer jokeylere reislik tasladığı,bir çok yarışı bağladığı iddaa edilen jokey.ne olur ne olmaz denilip eklenmelidir yine de kuponlara.
atı döve döve finishe götüren jokey insan.
yıllar önce veliefendi'de favori girdiği yarışlarda sıçarak çok kupon yatırtmıştır. padoktan kendisine ''süleyman anamızı s.ktin tek verdik her yerde'' diye bağıran yarışsevere ''ben mi dedim tek at diye'' demesi ise düşüncelere dalmamıza sebep olmuştur.
yavuzhan isimli efsanenin sakatlanan gözünü öğrenip, haberbatur isimli atla o taraftan sprinte kalkan tatlısu kurnazı. (bkz: kolparator)
pazar günleri edirnekapı da kurulan güvercin pazarında gördüğüm zaman derin düşüncelere sevk etmiş kişilik.
odinhan isimli mükemmel arap atının sakatlanmasına sebep olmuş emekli jokeydir. ah be abi keşke o kadar zorlamasaydın...
yarım asır jokeylik yapmış kişi. geçen sene emekli olmuştur.
hakkında bu kadar az giri girildiğine göre pek sevilmiyor sanırım ayrıca imparator diye birde lakabı vardır.
"süloyu yazan da yanar yazmayan da" aforizmasının kahramanıdır. imparator lakaplı emekli jokeyimizdir. 4000 üzerinde yarış kazanmış , 40 yıldan uzun süre at binmiş , bir çok kupa kazanmış ; bir tek yarışseverin kalbini kazanamamıştır.
Çeyrek yüzyıl boyunca yer etmiş "Sülo paraya koşar" efsanesinin kahramanıdır... Aynı gün en yüksek ikramiyeli koşusunu kesin kazanırdı... efsane jokeylerdendi...
44 yıl bilfiil jokeylik yapmış bir yığın kuşağı etkilemiş en etkisiz ata binse dahi mide bulandırmış, bir sürü kupon yırttırmış, bir sürü de para kazandırmış usta-emekli jokey.
kemal sunal filmlerinden dahi hatırlarız efendim. o at bozuk ama sülo biniyor biniyorsa bir bildiği vardır laflarını.
Tjk ya bir ömür vermiştir her türlü çok sağlam büyüğümüzdür selam olsun.