Bir Gün rus, Bir gün Kübalı gibisin dedi bana sözlük. Değişken kızım kahretsin. hiç belli olmuyor. şimdi gülüyorum bir saat sonra ağlarım. An'ı yaşamak bu olsa gerek.
insanlardan utanıyorum sözlük şu an yemek yemek için bir mekamdayım şans eseri mekanda tanıdığım 2 kisi biri ise her gece aynı yerde yattığım oda arkadaşım ve ben selam bile vermiyorum rastlantıları sevmiyorum.
Adını bilmediğim birine aşık oldum ve bu gece rüyamda gördüm.
insanlarda az bulunan özelliklerden biri de karakterdir. karakterli insan olmak, kişilik sahibi olabilmek önemli bir özelliktir. kendini övmek gibi olsun karakterli biri olduğumu düşünüyorum. bu özelliğimi de hep takdir ederim. bir insan da aradığım ilk özellik kişiliktir. bir gün şöyle öbür gün böyle olan bir insanla uyum sağlamak mümkün değildir. şimdi bunu neden yazdım itiraf bunun neresinde... itiraf içinde aslında, kendimi övmeyi severim. *
bugün doğum günüm. daha kimse kutlamadı, gerçi ben bile yeni fark ettim.
artik rahatim be sözlük, farkli okul, farkli ortam, ygsye odaklanabilmem icin yeterli kosullar var sanirim.. ama su son durumlardan kurtulduguma cok seviniyorum, artik daha mutlu bir iliskim var, eglenebiliyorum en azından
Bir iş bulabileceğime dair inancım kalmadı.
Hayatımın en büyük baş ağrısını bugün çekiyorum sözlük. Hayat bi garip.

Kafa iznindeyken nasıl entry giriyorum onu da anlamadım.
banane lan. ilk mesajı o atacak. sen hiç sperme koşan yumurta gördün mü ?
Dün alışveriş merkezinde bir kafeye gittim, eski sevgilimle karşılaştık. Londra'dan dönmüş demekki, acaba temelli mi? Hep oturduğumuz masaya oturmuştu, beni mi özledi acaba? Telefonla konuşuyordu, acaba sevgilisi mi var? Olsa bana niye baksın? Bakaaar belki şaşırdı olamaz mı? Ay aman banane ya! *
şu hayatta öğrendiklerimden biri de şudur. bir kadını ne kadar çok ağlatırsan o kadar sevilir ve saygı duyulursun. bir çok deneyde gözlemlenip ispatlanmıştır.
kokusunu ozluyorum ayri durdugum her dakika her saniye ozluyorum....
abimden izinsiz kulaklığını aldım sözlük genelde böyle yaptığım zamanlarda başına bir şey geliyor eşyaların. Hadi hayırlısı..
acaba çok mu takıyorum evt evt akışına bırakma vakti elinden geleni yap Rabbine tevekkül et hayırlısı.
Her fırsatta cerrah olcam ben yea diye dolanıp içten içe deli gibi isterken; akşam yemeğe hazırladığım tavuğu yıkarken bi' hoş olduğum doğrudur sözlük.* yani şu kanat işi beni bozuyor vallahi, baget de öyle gerçi. Kuşbaşını anneannem de yıkar.
#neolacakbenimbuhalim. #direenyaardiren.
Bu aralar çok sevimsizim.

Yakınlarım dışında gözümün tutmadıgı biriyle konuşurken "hadi sen bir defol git artık" havalarına bürünüyorum resmen.

Sevmiyorum şu insanları.

Böyle insanlar nerede oturuyorsa ben gidip ta diğer uca oturuyorum.

Geçinmeye çalışmaktansa uzak durmak daha güzel. *
Malum, ihtiyacım yok hiç birine. Bir de ayagımın altında dolaşmasın parazitler.
Itiraf edeyim uzun suredir aşık olmamistim. bu kez kötü arkadaşlar..

umutsuzluğun dibindeyim mkya. sinirimdem gözlerim doluyor her seferinde belkide beni sevmediği için gözlerim doluyor. bu aşk harbi çok saçmalan çok nankör bişey.. insanoğlu çok yavsak.. elinde değil elinden gittiğinde anlar kıymetini..
23 yıldır hiç böyle stresli olmamistim. olayı anlatayim madem.. Çokta umrunuzda vuraya kadar okuyan bile olmazya..salla ozmn amk merak eden olmaz ama olursa msj atsin.
etrafımdaki 2 insan gibi umursamaz, siklemez, ne olursa olsun havasında olmayı çok isterdim. oh lan kebap hiçbir şeyi takmıyorlar. ama işte karakterde yok ki böyle bi özellik. taktıkça takıyorum.
gülünce gözleri kaybolan insanları samimi bulmuyorum. garip bir şekilde öylesine de gülmüş olsa "yarılarak/koparak" gülmüş olsa da hepsinde aşırı mutluymuşlar gibi oluyor, anlaşılmıyor neye ne kadar mutlu oldukları, neyi ne kadar komik buldukları, sanki hep aşırı gülümsemeleri gülmeleri. *
ne çok sormuşsunuz neden gitmek istediğimi, dayanamadım ben de oturup yazayım dedim. şimdiden söyleyeyim, konu uzun ve magazin değeri de yüksek söylemedi demeyin, olaylar olaylar. *

gençler, sözlükte her tanıştığım insana cv’mi göndermiyorum. Bak bu detayı bilin istedim.

sözlük yazarlarının bazılarında böyle bir beklenti oluşmuş nedense. fotoğrafım, doğum tarihim, okuduğum okul, çalıştığım şirket, hobilerim falan içlerine dert olmuş. Bir de göndermiyorum diye garipsiyorlar, ilginç.

Bak aranızda tanıştığı insanlara bu tarz bilgilerini gönderen varsa, haber versin, tanışalım. Ben öyle insanlarla tanışmayı çok seviyorum, değişik geliyor yani bana.

Sözlükte de kafama nasıl eserse öyle yazıyorum. bir erkek oluyorum, bir kadın. Tabi kız budalalarının da kafa karışıyor. Yazsa mı yazmasa mı karar veremiyor. Şu yazmak kelimesinden reel anlamda yazı yazmayı anlayan sözlük yazarlarının gözlerinden öperken, birine yazılmak olarak algılayan sözlük abazalarına da selam ediyorum. Ben ikinci anlamında kullandım, yanlış anlaşılmasın. *

cicişkolar, tatlişkolar, pampişlerim, kuzucuklarım, yavru kuşlarım;

öncelikle toplanın size bir şey söyleyeceğim. Zira sonrasında konu iyice ağırlaşacak bu detayı bilin istedim.

ben erkek değilim. yeminle. söyleyeyim de merakta kalan sözlük yazarları varsa rahatlasınlar.

özür diliyorum hepinizden valla, nick’imde hatun/oje/pembe/kadın/kız/kelebek/çiçek/böcek gibi ibareler olmadığı için bunu anlayamadınız tabi.

sözlük kızlarının kullanmayı sevdiği oje markaları gibi başlıklarda entrylerim olmadığı, sözlük kızlarının şişko ve çirkin olması gibi başlıklardaki oltalara da pek gelmediğim için de anlayamamış olabilirsiniz. Zaten sözlük yazarlarının lazımlıklarının renkleri başlığına da pembe yazmamam dikkatinizi çekmiştir. Yerim.

twitter sayfamı paylaşmadığım için resmimi de göremediniz tabi. Üzüldüm. Bak cidden üzüldüm, ama ben twitter kullanmıyorum. Gerçekten. Yoksa siz sözlük yazarlarıyla selfie fotoğrafımı paylaşıp nasılım ama cicişkolar demeyi ben de istemez miydim. yalan söylemenin manası yok, istemezdim.

sizleri de merakta bıraktım, bu vebalin altından nasıl kalkacağımı bilemiyorum gerçekten.

Neyse efendim bu detayı bildiğinize göre olayın ne kadar şenleneceğini de tahmin etmişsinizdir. Hikaye işte tam olarak da burada başlıyor...

Daha önce sohbet ettiğim biri merak ediyor benim cinsiyeti. muhabbetimin olduğu bir yazara benle ilgili sorular soruyor. Asıl heyecanlı yer burası gençler, burayı kaçırmayın, adam yerine koyup sohbet ettiğim * kendisinin erkek olduğunu sanan bu yazar benim ona gönderdiğim mesajları bu arkadaşla paylaşmaya başlıyor. Bakın adı üzerinde “özel” mesaj. Kimse de demiyor ki aga bu nedir?

Hatta öyle ki cinsiyetimi merak eden arkadaş, bu mesajlar yüzünden canımı sıkmaya başlıyor. Ama öyle böyle değil. Eline geçen başkalarına attığım mesajları bana göndermeye başlıyor. Mesajlarda üçüncü şahıslar’ın da isimleri geçiyor, kimsenin arkasından kötü konuşmam ama gerek yok değil mi, konuyla hiç alakası olmayan insanlar da olayın içine giriyor bir anda. işte bu andan itibaren sinirlenmeye başlıyorum.

Ulan nasıl gerizekalı bir durumdur, yemin ediyorum millet deliye ben akıllıya hasret şu hayatta. Ulan dediğim yerden itibaren okuyan ve bir an için erkek olduğumu sanan sözlük yazarlarına tekrar hatırlatmak isterim, ben erkek değilim. Yanlış anlaşılma olmasın. *

Şu sert görüntümün altında pamuk gibi bir kalp taşırım oysa, ama beni bile sinirlendiriyorlar.

Napıyorum, mesajları paylaşan arkadaşa neden mesajlarımı başkalarına attığını soruyorum. yusuf büyük insan tabi.

Bana dönüp ona attığım mesajları başkasıyla paylaşmamam konusunda bir hüküm olmadığını yani sözlük içerisinde yazmadığı sürece özel mesajları istediği kişiyle paylaşma hürriyetinin olduğunu söylüyor.

Şimdi bu cümleden çıkartılan iki şey var gençler. Birincisi daha önce de belirttiğim gibi Yusuf büyük insan. Zira bana bu mesajı atan kişi bu cümleyi kurabilecek türkçe’ye sahip değil. sadece kızlara yazabilecek kadar Türkçesi var. * Hüküm, hürriyet kelimelerini cümle içinde kur desen, babamın hükmü vardı der, o da ünlü düşmesini biliyorsa. * neyse bu mesajından korkup benim mesajlarımı attığı kişiye koştuğunu anlayabiliyoruz ilgili yazarın. Karşıdaki de yetkili bir abiye benziyor ki, sözlük formatından dem vuruyor.

ikinci çıkarım ise, bu insanın/insanların ahlak kurallarından haberinin olmadığı gerçeği. Gören de hukuk okuyor sanır çocuğu, hüküm, hürriyet falan. önünde yazılı bir kural olmadığı müddetçe her türlü pisliği yapabilecek fıtrata sahip olduğunu da buradan anlıyoruz bu insancıkların.

Bu kadar erkek işte bunlar. Ben erkek değilim diyorum ya sevgili sözlük yazarları, ben bu adamlardan daha erkeğim aslında. bunlar gibi kaypak değilim.

Bu arada mesajlarımı paylaşan arkadaş özür dileyeceği yerde üste çıkmak, kendini haklı göstermeye çalışmak için, benle alay ettin, benle oynadın diye saçmalamaya başlıyor. Yani sorarım size gençler; bir erkek, erkek sandığı bir yazara kendini nasıl oynatabilir. Erkek olsam da kadın gibi davransam anlayacağım da.

Sonra o sabah, artık işin çığrından çıktığı, alakasız insanların olaya dahil olduğu, saçmalamanın doruklarında geçen o zamanda, iki ihtimal kalıyor geriye. Ya susup gidicem, ya anlatıcam, çünkü yokmuş gibi davranmam mümkün değil. Neyse diyorum dibi, veda et git, bu adamlarla uğraşılmaz. Ama bitmiyor bu adamların derdi. Kuyruk acısı.

Veda mesajından sonra da özel mesaj yoluyla dinime, inancıma, kişiliğime, ilerde kuracağım yuvadan, doğacak çocuklarıma kadar her türlü konuda taciz ediyorlar. Hatta korkup kaçtığımı, yüzüm olmadığı için gittiğimi, insanların hayalleriyle oynadığımı söylüyorlar. Hatta veda mesajıma insanların hayalleriyle oynadığımı neden yazmadığımı soruyorlar. Ahanda bu yazı işte onların özel talebi üzerine yazıldı.

Bakın yazıyorum buraya gençler, ben insanların hayalleriyle oynadım.

ara ara mesaj atanlar oldu, kanka iyi yazmışsın diyenler, sonuna noktalama işareti olarak küfür koyanlar bile vardı. Ben de haliyle saolasın kanka diye cevap veriyordum. “yha bir daha bana mesaj atma taam mı, ben kızım” diye cevap vermediğim için insanların duygularıyla oynadım gençler. Beni erkek sananlar oldu.

Kızlara açılamadığını söyleyip tüm sözlük kızlarına yazan, avatarı bile iç dünyasını ve hayallerini yansıtan sözlük yazarlarıyla erkekmiş gibi konuşup hayalleriyle oynadım hepsinin.

Artık erkek dibi dibi rek’le ne hayal kurdularsa.

Velhasıl gençler, özel mesajları özel mesaj yoluyla paylaşmanın sıkıntı olmadığı güzide sözlüğümüzde burada paylaşamadığım o çok eğlenceli özel mesajları, özel mesaj yoluyla isteyen herkese, nick’ler dahil verebilirim. Moderasyon’dan bu konuda izin aldım. Gerçekten. Elimde ilgili yazılı mail de var, sıkıntı olmaz yani canlar.

ağzındaki sakızı çıkartıp başındaki tülbende yapıştıran, sonrasında eteklerini toplayıp Uludağ sözlük kapısının önünde dedikodu yapan sözlük erkeklerine sesleniyorum buradan, iğrençsiniz. Erkek olsam iğrençsinizden sonra ilave edeceğim küçük bir kelimecik daha olurdu, siz anladınız onu.

Buraya kadar okuyan sözlük yazarlarına selam eder, ayrıca benden desteğini hiç esirgemeyen anneme, babama ve bilumum sözlük yazarlarına teşekkürü borç bilirim. isim verip kimseyi rencide etmek istemiyorum. *
edit: silindiği için buraya yazdım.
an itibarı ile 26 yı bitirdim sözlük... ama hala kimler arıycak kimler kutlycak diye çocuksu bir merak-endişe var içimde. tuhaf. sevmem aslında doğum günü olaylarını. yatağımda tek başımayım şu anda. ama ne bilim. olum arasınlar lan üzülürüm beklediğim insanlar aramazsa.
insanlarin itiraf basliginda ilk sirayi kapmak icin yaristiklarini ogrendim.
Buraya esek kadar entry girenlere sinir oluyorum bize de yer birakin la. Ayrica bugun 3-4 yillik tovbemi bozul ilk tekila shoutimi attim. 2 yudumda ictim ama olsun.
bir kızın sevgilisi olup olmadığını anlama kapasitem eksilerde. aha bu boşta dediklerim istisnasız saplı çıkıyor.
rus bir karıya aşık oldum sözlük nasıl konuşacağımı ne yapıcağımı bilmiyorum sözlük lütfen yardım ...